Yasin Tanır

Yasin Tanır

15 Temmuz Şehitleri Anısına!

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve destekçileri tarafından düzenlenen hain darbe girişiminin üzerinden tam 6 yıl geçti. 15 Temmuz 2016 günü Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın darbe girişiminin seyrini değiştiren açıklaması ve "Milletimizi meydanlara davet ediyorum." çağrısı üzerine çağrıya uyarak vatanı için meydanlara koşan, darbe girişimine karşı koyan kahraman Türk milleti o gün pek çok şehit verdi. Bugün gelinen noktada ise hâlâ şehitler vermektedir. 

Bize düşen görev ise bunun bilincinde olup, şehit kanları ile kana boyanmış aziz topraklarımıza gözümüz gibi sahip çıkmaktır. Şehitlerimizin emaneti olan vatanımızı; hainlere, teröristlere, şer odaklarına ve uzantılarına karşı korumaktır. Bizler iyi biliyoruz ki; esaret altında yaşayan devletlerin vatanı olmadığı gibi özgürlükleri de olmaz. Bu sebepten mütevellit 
"Haç ile Hilal'in" yıllardır süregelen savaşında; her daim Hilal'in yanında safımızı almalı; "İslam Sancağını" gururla göğsün de taşıyan ay yıldızlı bayrağımıza sahip çıkmalıyız. Esaret altında yaşamamızı isteyen,  gelişip büyümemizi hazmedemeyen;
"Tam Bağımsız Türkiye" idealimizden rahatsızlık duyan, düşmanlarımızın olduğu gerçeğini de aklımızdan çıkarmamalı ve asla unutmamalıyız.

Olimpos dağının çocuklarına karşı Hira dağı'nın yiğitleri olarak daima dik durmalıyız. Hira dağı'nın yiğitleri her ne kadar mahzun olsa da elbet bir gün, mutlak ayağa kalkacak ve bütün "İslam Coğrafyası'nı" özgürlüğüne kavuşturacaktır.

Dostlar! Bizler bu yüzden  düşmanlarımıza karşı her zaman teyakkuz da olmalıyız. Harekete geçmediğimiz her vakit İslam Coğrafyası kan gölüne bulunacaktır. Topraklarımız  daima esaret altında kalacaktır. Bu yüzden dostlar her gün şehitler veriyoruz. Sizlerden ricam şehitlerimizin, askerlerimizin, polislerimizin, her daim değerini bilin. Şuan bu satırları yazıyor ve sizlerde okuyorsanız; inanın vatanı uğruna canını feda eden şehitlerimiz sayesindedir. 

Şehitlerimizin değeri nasıl bilinir? diye  soracak olursanız:

Kardeşlerim! Şehitlerimizi özel günlerde tek değil; her gün hatırlamalıyız. Her şehit mezarlığının önünden  geçerken bir dua okumayı ihmal etmemeliyiz. Şehit ailelerini yalnız bırakmamalı, onların yalnızlığına ortak olmalıyız. Herhangi bir ihtiyaçları var ise gücümüz yettiğince destek olmalıyız. 

İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un dizelerinde :

Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı,
Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı,
Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı.
 diyerek belirttiği vatanımızın değerini her nefes alışımızda bilmeli ve şükretmeliyiz.

Her sabah pencereden baktığımızda  her bir adım atışımızda  güneşi esirgemiyorsa gökyüzü bizden; Birileri yaşadığımız bu günlerin bedelini ödediği içindir.  İşte bu yüzden günlük hayatta yürüyüşümüze konuşmamıza, giyim ve kuşamımıza, hâl ve hareketlerimize dikkat etmeliyiz. Şehitlerimizin ruhunu incitecek davranışlardan kaçınmalıyız. Vatanımıza, devletimize, bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkmalıyız. Devletimizin yanında olmalı; milletimizin huzuru ve refahı için elimizden geleni yapmalıyız. Bizi kutuplaştırmaya çalışanlara, birlikteliğimizi bozmak için yeltenenlere ve fırsat kollayanlara asla taviz vermemeliyiz.

 Sözlerime son verirken 15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde vatanımızın bağımsızlığı için şehadete yürüyen 251 şehidimizi ve bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Rabbim onlardan razı olsun. Rabbim darbeci zihniyetlerden ülkemizi her daim muhafaza eylesin. Rabbim cümlesini ve uzantılarını  kah-u perişan eylesin. (Amin)

Şehitlerimizin ailelerine Yüce Rabbimden sabrı cemil niyaz ediyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum.
Hâkimiyet Allah-u Teala'nın irade milletin. Biz hep birlikte Türkiye'yiz diyen, vatansever yüreklere selam olsun.

15 Temmuz Şehitlerimizin ve bütün şehitlerimizin  ruhuna "El Fatiha" ????

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

8 Yorum