Murat  Çelik

Murat Çelik

2008'e Damgasını Vuran Espri

A+A-

Armudun sapı üzümün çöpü felsefesini benimseyerek evlenmeyen; düğünlerde ilk birkaç saat kalkmayıp bitmeye yakın pistlerden ayıramadığımız; anavatanları balkonla cam arası olan; halk arasında kızkurusu diye adlandırılan yaşı geçkin kızlarımız için hep “KIZKURUSU” kelimesini kullanırız.

 

Kendilerine neden evlenmediniz?

 

Sorusuna beni ne hakimler, ne savcılar, ne doktorlar, (hatta üniversitemiz var ya) profesörler ve bir kaçta devlet memuru istedi de ben istemedim, yanıtını alırız.

 

 

Şimdi nerden çıktı ev kalmış kız meselesi diyenleriniz vardır eminim.

 

Malum Yerel seçim arifesindeyiz, siyasi partilerde heyecan dorukta, hemen her aday adayı “arkamda binlerce seçmen var”, onbinler bana aday olmamda ısrar etti yoksa ben kim siyaset kim?” söylemleri bu şekilde devam ede dursun.

 

Birde hemen her parti peşimde, teklif getirdiler, düşünüyorum, kararsızım diyen biri var ki anlamak mümkün değil.

 

2008"in son günlerinde yaptığı açıklamada 6 parti teklif getirdi dedi ki bu “espride 2008"e damgasını vurdu”

 

Evet, bu espriyi Eski Belediye Başkanı M.Yaşar Çerçi yaptı.

 

Neden espri diye adlandırdım, açıklayayım;

 

Malatya"da Belediye Başkan adayı kesin olan Cumhuriyet Halk Partisi ve M.Yaşar Çerçi"nin geçtiğimiz dönemde belediye başkanı olduğu Milliyetçi Hareket Partisi adaylarını açıkladı.

 

Belediye Başkanlığını kazanmak için iddialı 2 parti ilk etapta adayını belirtti, iktidar Partisi AK Parti henüz kesin adayını açıklamadı, diğer irili ufaklı birkaç parti var ki bunlar o kadar iddialı görünmüyor Malatya Merkezinde.

 

M.Yaşar Çerçi, siyasi görüş olarak sağ görüşlü olduğu için sağ bir partiden adaylığını düşünüyor ya da düşünmeli.

 

Bu düşünce ile yola çıkarsak BBP, SP, Anavatan ve DP kalıyor, fakat Sayın Çerçi 2008"e damgasını vuracak ve bizce espri olarak kabul edilen 6 parti ile görüşüyoruz, talepleri var” açıklaması, “kızkurularının” söylemlerinden farksız olarak değerlendiriyoruz.

 

Evde kalan kızlara "kızkurusu" deniliyor, parti bulamayan siyasilere ne ad verilir bilmediğimiz için, inanın yazının başlığını bulmakta zorlandım.

 

Saygılar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

10 Yorum