• BIST 108.489
  • Altın 151,139
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Malatya : 20 °C
  • Ankara : 18 °C
  • İzmir : 22 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • Elazığ : 19 °C
  • Adıyaman : 22 °C
  • Trabzon : 19 °C

Acı tablo!

10.03.2012 01:23
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

 

Diyarbakır’da sahneye konan ihanet üzerine Türkiye’nin kaderini elinde bulunduran AKP iktidarından ya da iktidar partisinin sözcüsünden birkaç cümle bekledim boynu büyük!

Öyle ya, önce Türk’e meydan okuyanından Kürtçe bir marş vardı Diyarbakır’da...

Ardından Barzani denilen peşmerge başının sözde Kürdistan bayrağı açıldı Türk kenti Diyarbakır’da...

Bu tablo rezildi!

Sözde Türk gazetelerinin manşetleri magazin haberine atılan başlıklar gibiydi…

Oysa bu densizliklere karşı atılması gereken başlıklar o alçaklığı sergileyenlere ders niteliğinde olmalıydı!

Görünen o ki iyice gemi azıya alan alana...

Diyarbakır’da yaşananlar bunu ortaya koymaktadır.

Peki AKP bu rezillikler karşısında neden sessizdir? Hükümet ve parti sözcülerinden basına yansıyan bir açıklama neden bulunmamaktadır?

Milliyetçi Hareket’in önemli isimlerinden biri olan Koray Aydın Bey’den bu durumla ilgili gelen tepki hayli yerinde. Koray Aydın Bey, şöyle diyor:

“…taştan ses geliyor, ama AKP iktidarından gelmiyor!”

Gerçekten de bütün bunlar sanki başka bir gezegende oluyormuş gibi...

Koray Aydın Bey; burada çok önemli bir noktaya dikkat çekiyor:

“Yoksa, “Açılım” zırvasını yeniden mi sahnelenmeye hazırlanılıyor?
Gerçekten AKP, bütün bu rezaletlere neyin karşılığında seyirci kalmaktadır?

Ayrı bayrak ve ayrı marşa ses çıkarmayan AKP iktidarına Türk milleti adına soruyoruz: Daha sırada ne var?”

Diyarbakır’da yaşanan bu gelişmeler ışığında sağduyulu her insanımıza “Ağlama Bakanı”

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın TBMM’de yaptığı konuşma sırasında sarf ettiği ‘Kürtlerin ne hakkı varsa vereceğiz’ sözünü ben de hatırlatmak istiyorum.

Evet, bu sorunun cevabı mutlaka verilmelidir:

“…Her karışı bizim için aynı öneme ve değere sahip olan vatanımızın güzide ili Diyarbakır’ı bölücülere mi terk etmiştir?”

 Resmi dil talepleri, sözde marş ve sözde Kürdistan bayrağı açılması; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne açıkça meydan okuma anlamına gelmektedir.

Diyarbakır’da bu rezalet yaşanırken, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Murat Özçelik’in Erbil ziyaretlerinin oldukça dikkat çekici olduğuna dikkat çeken Koray Aydın Bey; aşağıdaki sorunun cevabını da haklı olarak beklemektedir:

“…Diyarbakır’da Sözde Kürdistan bayrağının yanına resmi asılan Mustafa Barzani’nin oğlunun Müsteşar tarafından ziyaret edilmesi tesadüf müdür?”

***

Bu isimleri tanıyor musunuz?

Bir Dünya Kadınlar Günü daha magazinleştirilerek geride bırakıldı. Bu önemli gün münasebetiyle bir hatırlatma yapmak istedim.

Fatma Onbaşı, Kara Fatma, Elifçik, Fatma Seher,

Tayyar Rahmiye, Hatice Hatun, Gördesli Makbule, Asker Saime

Hanım, Ayşe Hanım, Halime Abla, Yemine Vardarlı, Adile Onbaşı,

Emine Hatun, Sultan Ana, Şükrüye, Hafıza, Ümmühan...

Tanımıyorsunuz değil mi? Tanımazsınız tabi, onlar bir gecede meşhur olanlardan, tele vole programlarında karşınıza çıkanlardan değiller.

Neyse bilmemek ayıp değil öğrenin o zaman!

Hepsi vatanları için 6. cephede düşmana karşı savaşmış kahraman Türk kadınlarıdır.

Ruhları şad olsun, mekanları Cennet olsun.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
SEYRETMİŞTİK
12 Mart 2012 Pazartesi 14:17
BU FİLMİ
PKK'LI KALLEŞLERİN,İHANET BELGELERİNİ ve FİLMLERİNİ daha evvel de seyretmiştik.Bu İLK değildir.Ama her filmin bir sonu vardır!..HAİNLER dağlarda TELEF olmaya,BİZLERDE ŞEHİT vermeye bir süre daha devam edeceğiz.KINAMAK çok çok HAFİF bir EYLEMDİR.LANETLİYORUZ.
ramazan Durmuş
11 Mart 2012 Pazar 14:14
YAZAR
KIYMETLİ OKURLARIM, ANLAŞILIYOR Kİ DİYARBAKIR, İHANETLER, AÇILAN PAÇAVRALAR HİÇ UMURUNUZDA DEĞİL. YORUMLARINIZDAN ONU ANLIYORUM. LUTFEN KONUYLA İLGİLİ DÜŞÜNCELERİ OLANLAR YORUMLARINI YAZSINLAR. KONU DIŞINDA YORUMLARLA KONUYU SULANDIRMASINLAR. SAYGIYLA...
KARDEŞTİR
11 Mart 2012 Pazar 06:51
MÜMİNLER
ARAPLAR da,KÜRTLER de,RUSLAR da,şusu da busu da...!...İnanmış her kim ise,hangi ırktan ve milletten ise K A R D E Ş T İ R.
TANIŞIYORUZ
11 Mart 2012 Pazar 00:58
YETERİNCE!...
Sekiz senelik ilköğretimi dayatanların HAMURUNU MAYASINI RUHUNU tanıyorduk!..Bütün mesele İMAM-HATİPLERİN köküne KİBRİT suyu dökmekti.4+4+4 ile MAARİF sistemi birazcık da olsa temeline rayına oturacaktır.Bu sistem ile FENERBAHÇE ORDU EVİNDE TEPİNENLER rahatsız olup TEPİNMEK yerine YERİNECEKLERDİR.Bırakınız da *ŞEHİDE*LER,MAKBERLERİNDE rahat uyusun.FENERBAHÇE ORDU EVİNİN SOSYETELERİ de rahatsız OLSUN!...
EFLATUN
10 Mart 2012 Cumartesi 22:08
BAK SEN
nELER DİZMİŞ ŞAHİNBEY.KADINLAR EVLERE KAPATILACAKMIŞ.YAZIKLAR OLSUN.Bir mesele ancak bu kadar saptırılır.Kızların okuma oranı bu iktidar döneminde arttı üstelik fukara olanların annelerine kızlarına nakdi yardım bu iktidar döneminde verildi.4+4+4 Ülkem gençleinin dolayısıyla ülkemizin kurtuluşunun önünü açacak.Yorum bizim evet seninki bal gibi cehalet
süleyman turan
10 Mart 2012 Cumartesi 22:00
yazının sahibine
sayın ramazan bey öncelikle yazınızdaki tüm anlattıklarınızı onaylıyor yanlız tarihin tekerrür ettiğinide görüyorum her nekadar merhum mehmet akif ersoy allah milletime yeni bir istiklal marşı birdaha yazdırmasın diyerek dileklerini belirtmissede bu gidişle bir marş daha yazılacak gibi görünüyor.
Şahinbey
10 Mart 2012 Cumartesi 21:25
Yorum sizin...!!!
Sayın Bülent Arınç Diyarbakır da bir konuşmasında her yerde İstiklal Marşı söylenmemeli dememiş miydi...??? AKP lilerden "Ne Mutlu Türküm Diyene" Özdeyişini hiç duydunuz mu...??? KCK-MİT ittifakı ve yaşananlara bir bakınız... Derebeyi Barzaniye neden kızıyoruz, adamlar haklı. bu fırsatı kim olsa değerlendirir. Türk Milleti işlediği günahın bedelini ödüyor...???
Gelelim kadınlarımıza...!!! Kurtuluş savaşımızda gösterdikleri kahramanlıkların sonunda Avrupa ülkelerinde dahi olmayan Medeni Haklar kazandılar. Bugün ise sahip çıkmadıkları için kaybediyorlar. Müstehaktır diyeceğim ama kanımıza dokunuyor...??? Çünkü çok sevdiğimiz insanlar haklarını kaybediyor. Son 4+4+4 felaketi ile evlerine hapsedilecekler, böylece çok sevdikleri Arap kardeşleri ile eşit duruma gelecekler.
HIDIR
10 Mart 2012 Cumartesi 20:39
OLMADI RAMAZAN BEY
Kardeşim birilerini ötekileştirmek yerine gelin Edirneden Hakkariye KARDEŞLİK şarkıları söyleyelim.Çanakkalede ve Sarıkamışta kucak kucağa yatanların şehit lerimizin kardeş olduğunu unutmayalım.Bakın Başbakanın her konuşması KARDEŞLİK üzerine kurulu.Dedem Rahmetli derdi ki!yolda bir köpek senin paçandan ısırsa sen koşup köpeği yakalayıp paçasından ısırırmısın!derdi.Afedersin İTİN biri bir paçavra açmış zaten o bekliyor ki siz muhatap alasınız malın! reklamı ola.GELİN KARDEŞ OLALIM.ÖTEKİLEŞTİRMEDEN KİMSEYE FAYDA YOK KAZANAN HEP KATİLLER OLUYOR.BU ŞER ODAKLARINA FIRSAT VERMEYELİM.
amuklu
10 Mart 2012 Cumartesi 18:47
herkese var, kardes kürde yok
Dünyadaki tüm halklarin haklarini, özgürlüklerini savunuruz, destekleriz verdikleri mücadelenin onurlu oldugunu kabul ederiz. Tüm Türkler bunu kabul eder. Ama nedense "kardes" demeyi ihmal etmediginiz Kürtlere söz gelince kirk dereden su getirmek niye? Niye kürtler sizin gibi sarki söylemeli, mars okumali, giyinmeli, ve sairede, örnegin Tibetliler tibetlice sarki söylemeli, giyinmeli, kendi marslarini söylemeliyi savunursunuz? Herkese evet ama kürt sözkonusu olunca "bölücü, gerici vs. vs," oluyor? Ya benim düsüncem sakat yada sizde bir terslik var. Yazinizla kürtlere yaptiginiz hakaretlerden sonra size kürtler nasil ve niye inansin, güvensin ve sizinle olsun? Ayni seyi kürtler size söylese mesela sizin cok mu sempatiniz artar?
NE HALDEYİZ
10 Mart 2012 Cumartesi 15:18
ŞİMDİ
Onlarca ŞEHİT verdiğimiz günlerde FENERBAHÇE ORDU EVİ,SOSYETEYE ev sahipliği yapıyordu.SLOV and GUİK danslar ile gırıla eğleniyorlardı.Yiğit gazeteci ve yazarlar (CESARETLERİNDEN!) dolayı tek bir kelime ile KINAMA HAMASETİ sergileye-bildilermi?..BATIYA entegre olmuş TÜRK KADINININ ASİMİLE olmuş KOMPOZİSYONLARI,İMAN ZAAFININ, İNANÇ ZAAFININ en bariz GÖSTERGESİ VE TABLOSU DEĞİLDİR DE NEDİR?..Birde KÜRT KIZLARINA bakalım mı?..MARKSİST-LENİNİST KÜRT DEVLETİNİN İNŞASI için DAĞLARDA mücadeleye girmişler!..DOKSAN sene evvel TÜRK KADINI ile bu günkü TÜRK KADINI arasında nasıl bir NÜANS FARKI belirleyelim!..NÜANS FARKI falan yok,UÇURUM FARKI var.Bakınız sizin İSİMLERİNİ SAYDIKLARINIZ,Fatma Onbaşı, Kara Fatma, Elifçik, Fatma Seher,

Tayyar Rahmiye, Hatice Hatun, Gördesli Makbule, Asker Saime

Hanım, Ayşe Hanım, Halime Abla, Yemine Vardarlı, Adile Onbaşı,

Emine Hatun, Sultan Ana, Şükrüye, Hafıza, Ümmühanların adı sanı bile GÜNÜMÜZDE bir başka olmuş!..ŞEHİTLERİMİZİN kutsal KANI kurumadan EPİNİP-TEPİNENLER ile ZAFER-MAFER hakgetire!..Çünkü;bu gün TÜRK KADININI BATIYA ADAPTE etmeye uğraşan SOSYAL ve MEDYA GÜÇLERİ kelimenin tam anlamıyla BAŞARILI olmuşlardır.DANS salonlarında tepinen,veya PODYUMLARDA mayo ve bikini DEFİLESİ yapmakta olanlar ile,yukarıda İSİMLİ-İSİMSİZ İMANLI TÜRK KADINLARINI MUKAYESE etmekten HİCAP duyarız.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim