Murat  Çelik

Murat Çelik

Açıklamamatik sekreter olmayın

A+A-

TBMM 24. Dönem çalışmalarına başlarken, sekreterler ve danışmanlar göze girmek için olsa gerek 23. Dönem de olduğu açıklama(matik) servisi yapmaya başladılar.

Ve ilk golü yiyen Mücahit Fındıklı’nın sekretaryası oldu kanımca.

Neydi bu: Malatya’ya yapılması proje aşamasına gelen yeni stadyum.

25 bin kişilik mi?

30 bin kişilik mi? Olacak?

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü stadyumun 30 bin kişilik olduğundan emin çünkü proje çiziminde bizzat bulundu.

Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı sekretaryasından Vekil adına servis edilen açıklama ise 25 bin kişilik olduğuna dair.

Ben sanmıyorum Sayın Fındıklı’nın bu açıklamada haberi olsun zaten haberi olsa üstüne vazife olmadığı ve herhangi bir yaptırımı olmadığı için bu tür bir açıklama yapmaz. Gerekte yok zaten TBMM kapalı icracı müdürlük teknik bilgileri her daim Malatya kamuoyu ile paylaşıyor.

Olsa olsa dediğim gibi 24. Dönemde yerini garantiye almaya çalışan danışman veya sekreter işgüzarlık olsun diye bir gün önce ulusal haber ajansları tarafından 8 il’de yapılacak stadyumlar sıralanınca, bu arkadaşta hem vekile “işimi takip ediyorum, hem kamuoyuna vekilini çalışıyor Malatya’nın sorunlarının takipçisi” havasını vermek için servis etme gereği duydu ve bu da Malatya Kamuoyunda ters tepti.

Naçizane buradan Milletvekili sekreterlerine (danışmanlarına) önerim açıklamamatik olmayın.

23 Dönem de sıkça yaşadık, TBMM’ye yıllarca uğramadığı hergün TBMM’de görevinin başındaymışçasına vekilini kollayıp gözeten sekreter ve danışmanların gayreti boşa çıktı. Vekili veya vekilleri aday listesine dahi alınmadı.

 

Bu nedenle, eskisi gibi Ankara Malatya’ya pek uzak değil gitmesek te görmesek te kimin ne zaman nerde olduğunu biliyoruz.

Hangi vekilin 23. Dönem sıklıkla sekretaryası ile irtibatta olduğunu, hangi vekilin sekreterinin adını dahi hatırlamadığını, Siz, Siz olun Vekiliniz bilgisi harici hiçbir bilgiyi kendi kafanıza servis etmeyin.

Bu tür açıklamalar sabun köpüğü misali çabuk patlar.

Saygılarımla

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum