• BIST 104.123
  • Altın 145,814
  • Dolar 3,4910
  • Euro 4,1702
  • Malatya : 12 °C
  • Ankara : 14 °C
  • İzmir : 15 °C
  • İstanbul : 20 °C
  • Elazığ : 14 °C
  • Adıyaman : 16 °C
  • Trabzon : 21 °C

“Açılım” çocukları!

20.09.2009 22:40
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

İki koca gün, Müslüman Türk"ün mübarek Ramazan Bayramını kutlayan; moral veren bir yazı düşünmüştüm. Ama beceremedim aziz milletim. Bayramlık yazı, çıka çıka bu çıktı; özür dilerim.

Açtı, açamadı derken bizim de bir açılımımız oldu ki, Başbakanımız sağolsun...

Neyi açtığını, neleri açacağını tartışaduralım ilk mesaj; Q, W, X açılımıydı ki “Açılım”ın koordinatörü Bakan, hemen yalanlayıverdi!

Yalanlanan 3 harfin açılımıydı! Ancak yalanlanmayan bir başka şey vardı ki o da ANDIMIZ oldu.

Hani AKP"nin Milli Eğitim Bakanı hanımefendi, sinyali vermişti ya, işte sonuçlarını BOP"çular toplamaya başladı.

Malum, hedef ANDIMIZ değil ki, minicik Türk çocuklarının o gür sesleriyle andın sonundaki haykırışlarıydı:

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Son dönemlerin ensesi kalınları mutlu olmasa da biz çok mutluyuz ve Yüce Türk milleti, yeri geldiğinde hep birlikte haykıracaktır:

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Bu acıyı AKP iktidarı bizlere yaşatırsa ben geri kalan ömrümü yaşanılmış olarak addetmeyeceğim! Bu büyük acı ile ölümümü bekleyeceğim! Ama son nefesime kadar da NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE demeyi bekleyenlerin sözcülüğünü sürdüreceğim.

Bu herkes tarafından böyle biline!

Aziz Türk milleti, birileri açılıp saçıldıkça “Açılım” çocuklarının hezeyanlarından sizleri haberdar etme ihtiyacı hissediyorum. Ki, ben Türk milletinin uğrunda bir çakıl taşıyım ve hedefim de aziz milletimi bu “Açılım” çocuklarımı iyi tanımanızdır.

Bakın size çok iyi tanımanızı istediğim bir “Açılım” çocuğu daha...

Bakın neler zırvalıyor:

DTP'nin ve PKK'nın mesajları bayrama gölge düşürdü.

DTP Tunceli İl Başkanı Veli Haydar Güneş, Genelkurmay Başkanlığı"nın haftalık bilgilendirme toplantısında “Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonlar sürecek” açıklamasına tepki gösterdi

Güneş, zırvalarına şöyle devam etti:

“Ordunun son teröristten kastı nedir bilmiyoruz. Ama böyle düşündükleri sürece, karşılarında son teröristliğe aday milyonlarca insan bulacaklarından eminiz. Biz hem siyasetçi, hem insan olarak ordunun bu ülkenin kaderiyle oynamasına izin vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerinin 25 yıllık savaş boyunca Kürtlere yönelik uygulamalarından dolayı suç dosyası çok kabarık. Toplum nezdinde iyi bir itibara sahip olmadığını bilmesi gerekir.”

* * *

Yüce Türk milleti, işte “Açılım” çocukları… Bunları çok iyi tanıyın. AKP iktidarının açılım sevdakârları sizler de çok iyi tanıyın!

Ve, şimdi de yüce Türk milletinin yiğit evlatlarının bu DTP"liye haykırışlarına kulak verin:

Hiç merak etmeyin, bu işi ne ordu nede tepedekiler halledecek.. Bu işi halk yapacak ve sizi bir kaşık suda boğacak.. Bu milletin içinde çok Kara Fatmalar, çok efeler ve çok yiğitler var. Sabrımızı taşırmayın,, Ya ait olduğunuz yere def olun gidin yada insan gibi insan olmayı öğrenin.. Bildiğiniz tek şey kan dökmek. O kanın içinde siz Kürtler ve pis PKK"lılar boğulacak.. Çok yakında, bekleyin göreceksiniz...

Cahil insanları sömüren, onları oyuna getirip ABD'nin İsrail"in maşası yapan bölgedeki zengin uşaklardır. Millet ne yapsın elleri mahkum. Ama unutmayın bu dünya fani baki değil elbet bunların hesabını soracak bir ALLAH var. Ben kürdüm diye gocunmuyorum. Ey seni kandırmaya çalışan kardeşim oyuna gelme bin düşün bir hareket et.

Herkesin, ağzından çıkanı kulaklarının duyması gerek. "Söz ola eğdire başı, söz ola kestire başı" demişler, ona göre...


Ve, sözün özü:

Gençliğe Hitabe

...iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK / 20 Ekim 1927...

TANRI TÜRK"Ü KORUSUN!

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
RamazanDurmuş
26 Eylül 2009 Cumartesi 11:09
Müsterih o İzzet Çelebi Ağabey...
SUSMAK İÇİN DOĞMADIK...
SUSMAK TÜRK'ÜN ÖLÜMÜDÜR...

SAYGIYLA
İZZET ÇELEBİ
25 Eylül 2009 Cuma 22:30
RAMAZAN BEYE !
SAYIN RAMAZAN BEY ! SİZ BU MAKALENİZDE İKİ GÜN BUYUNCA BULA BULA BULDUĞUNUZ MAKALEDEN DULAYI ÖZÜR DİLEMİŞ VE HÜKÜMETİN BAHSİNİZE KONU OLAN AND MESELESİ GERÇEKLEŞİRSE SUNRAKİ HAYATINIZI YAŞAMIŞ SAYMAYCAĞINIZI BELİRTMİŞTİNİZ "YA !Bende afınıza sığınarak 4 tane yorumu sıraladım . o kadar çok konu varki emin olun binlerce yorum yapsam yine bitmez ve sıkıntı çekmem.eminimki hisiyatlarınıza bir nebzede olsa tercüman olmuşumdur .SAYIN DEĞERLİ HEMŞERİM !! Asla yılgınlığa yer yok ,mücadeleye devam etmeliyiz.Ülkemiz üzerindeki karanlıkta aydınlık fikirleriyle rehberlik yapacak insanlara çok ihtiyaç var.BİR TARAFTAN MİLLETİMİZİ OLAN VEDE OLMASI MUHTEMEL TEHLİKELERE KARŞI UYARIRKEN ,DİĞER TARAFTANDA MİLLETİMİZE UMUT AŞILAMALIYIZ. Asıl açılımı TÜRK MİLLETİ yapacaktır ,bunların yaptığı saçılımdır ""Birlik bitti dağılın "" demektir . BENDE İYİ NİYETİNİZİ SUİSTİMAL EDİP KÖŞENİZİ HATIRA DEFTERİNE ÇEVİRDİĞİM İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM .UMUT AŞILAYAN YAZILARINIZI BEKLİYOR SAYGIYLA SELAMLIYORUM ..
İZZET ÇELEBİ
25 Eylül 2009 Cuma 13:35
BİR FİDANIZ DA !
SAYIN ŞEMSİ BELLİ"NİN ŞİİRİNE KTILIMAMAK İMKANSIZ"DA ! Sayın iktidarın bundan ne anladığına bakmak lazım.SAYIN BAŞBAKAN"IN AMERİKA"DA KATILDIĞI TOPLANTILARDA, Yaptığı konuşmalara bakılırsa hiçte sayın "BELLİ "Gibi döşünmediği gayet açıktır başbakan diyorki! sadece kürtlerin değil ülkemdeki 36 etnik gurubun surunları var , onlarada Türk milletini alıştıra alıştıra çözüm bulmaya çalışıyoruz . Alışkanlık olacakki zam yapa yapa daha önce 25 dediği etnik gurup sayısına zam yapmış 36 ya çıkarmış.sayın ŞEMSİ BEY"İN " Bir gövde iki dalı şimdi 36 dallı imiş başbakana göre.üstelik her dalada ayrı aşı yapılarak ve gövdede 36 parçaya bölünerek kalıcı çözüm aranıyor" ÖMRÜNDE BİR FİDAN YETİŞTİRMEDİĞİ BELLİKİ 36 PARÇAYA AYRILAN FİDANIN YAŞAYAMAYACAĞINIDA BİLMİYOR".Her halde kendisini dinleyen yabancı devlet adamları ve akıl hocalarının ağzı açık kalmıştır ."yahu bizim bin yıldır beceremediğimizi kendi iktidarları ne güzel beceriyor diyede kıskanmışlardır" nitekim terör örgütü yanlıları istanbul taksimde , beyoğlunda . bağcılarda kanaryada. hata edirnekapı şehitliği civarında ,paçavralarını açıp her türden pankratı açıp her sloganı atarken """" ŞEHİT AİLELERİNİN EDİRNEKAPI"DAKİ ŞEHİTLİKTE ŞEHİTLERİNİN MEZARLARI BAŞINDA GÖSTERİ VE BASIN TOPLANTISI YAPMASI YASAKLANMIŞTIR""" Gerekçeside nedir biliyormusunuz " ey TÜRK MİLLETİ" ŞEHİT AİLELERİ BUNLARI YAPINCA TERÖR ÖRGÜTÜ YANLILARIDA KARŞI GÖSTERİ YAPIYORMUŞ VE BUDA SÖZDE DEMOKRATİK AÇILIMA ZARAR VERİYORMUŞ..Hala durumun vehametini kavrayamayanlar varsa lütfen bu yazdıklarımı bir okuyupta gerçekliğini araştırıp ellerini viçdanlarına koysunlar.Ne hazindirki sayın başbakanımız bütün bunları alıştıra alıştıra bu millete kabul etireceğini birleşmiş milletler binasında söyleyebiliyor.huzuruna çıktığı o ülkelerin tarihinden zere kadar haberdar olmadığı çok açık olan sayın başbakanın bu tarihleri insanlık suçları üzerine kurulu olan ülkelere ne gibi diyet borcu var anlayamadım.bu kadar etnik ayrıcılığa ayırdığı zamanı ülkenin birliğine beraberliğine ve ekonumik surunlarına ayırması , çok seyi belki çözerdi . her gün acımasızca zam yaparken .memur ve işçiye yüzde 2.5 zamı reva görenlerin . kendi iktidarlarının varlık nedeninin ne olduğunu unutanların kendilerine gelmesi için kendilerine oy verenler tarafındanda oyarılmaları gerekir .yoksa bu fidan her gün sayın başbakanın sayısını artırdığı dalları taşıyamaz hale gelirse ,başını kuma gömenlerde kaybedecekler.kime oy verirseniz verin , ama bu sesimizi duyun ,feryadımıza kulak verin .fidanımızın her yaprağına sahip çıkın yanlış ve ehİl olmayanlarca budanmalarından ve baltalardan sakının saygılarımla...
Şemsi Belli
25 Eylül 2009 Cuma 02:44
ikimiz bir fidanın...
BİR BÜTÜNÜN ÇİFT YARISI /
Lo gardaşım ne soriysin /
Beni boşuna yoriysin /
Kürt de, Türk de /
Bir silahın yarısı/
Biri namlu /
Biri gundah /
İnanmazsan aç tarihi /
Horasan'dan bu yana /
Geçmişe bah! /
Aynı kökten su yürümüş gövdeye /
Gövdenin üst yanı çatal /
Her çatalda /
Bir güçlü dal /
Dalın üstünde yemişler /
Dallar farklı, gövde aynı, /
Kök aynı birine Türk, birine Kürt demişler /
Kürt Ziya'ydı Ziya Gökalp /
Türkçü1üğün esasını yaratan /
Fırat-Dicle birbirine karışmış /
Belli değil alan satan /
Aynı mezarlıkta yanyana uyur /
Anan-baban, deden-atan /
Kürt de, Türk de /
Bir bütünün yarısı /
Birinin anası anam /
Ötekinin anası emmim garısı /
Kader bizi aynı yünden eğirmiş /
Gara, yeşil, gırmızı, mor /
Boyamıza sarı girmiş, al girmiş /
Ayırmak zor /
Tek kilimde bir çift nakış yanyana /
Can vermişiz /
Gan vermişiz /
Aynı cana /
Lo gardaşım, ne soriysin? /
Beni /
Boşuna yoriysin... /
ŞEMSİ BELLİ
Ramazan Durmuş
24 Eylül 2009 Perşembe 00:53
Yazılarım üzerine
DEĞERLİ OKUR,

Subjektif-Objektif kavramını Yandaşlık-Karşıtlık şeklinde değerlendiriyor isek ki, o zaman siyasetin esaretine girmiş oluyoruz demektir.
Benim derdim VATAN-BAYRAK-KUR'AN diyerek hiç de hayrımıza olmayan BOP Projeleri peşinde koşanlarladır. Benim derdim "Türküm, Doğruyum, çalışkanım", "Ne mutlu Türküm diyene" karşıtlarıyladır. Türk milletinden oy isteyip iktidar olduktan sonra Türk'ün kaderiyle oynayanlaradır. Çok önceki yazılarımda da ifade ettim. Müslüman Türk evladı için tek bir düstur vardır; o da doğruluk. Müslümanım ve Türküm diyor isek yapacağımız bir tek şey vardır demektir.
Peygamber Ocağım "Türk Milletinin Ordusu"nun Komutanına gelince; lütfen yandaş medyanın başlıklarına değil, konuşmanın bütününe bakınız.
Malum, yandaş medyanın işine yine gelmedi, bu açıklamalar...
Saygıyla...
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim