Turan Güzel

Turan Güzel

ADİL GEVREK GİT ARTIK

A+A-

Kendi evimizde Göztepe ile oynaduğımız ve 2-1 kazandığımız maçın hemen sonrası '' Adil Gevrek nefes aldı '' başlıklı bir yazı kaleme almaya niyet etmiştim ki, hiç olmadık bazı sorunların baş göstermesi sebebiyle yazamamıştım.

Ancak, kazanılan Göztepe maçı da götermişti ki Malatya spor ehil insanların elinde değil ve dolayısıyla her geçen gün daha bir eriyor ve eridikçe küçülüyordu. Kalibresiz, vizyonsuz, derinlikten yoksun sığ kişilerin heva ve heveslerini tatmin ettikleri ucuz bir alan haline getirilmişti Malatya spor.

Dolayısıyla kazanılan Göstepe maçı Malatya sporun değil Adil Gevrek'in nefes aldığı bir maç olmuştu. Zira maç Malatya sporun kendi alanına hapsolduğu, seri, doğru ve anlamlı üç pas yapamadığı, karşı kaleye gitme niyetinin olması bir kenara ne cüretinin ne de takatinin olmadığı bir durumda idi.

Son derece anlamlı ve şanlı bir tarihi bulunan Malatya sporun böylesi silik, kimliksiz, kişiliksiz ve edilgen hale getirilmiş olması, Malatyalıların kabul edip sindirebilecekleri bir durum ve sonuç değildir.

Üstelik her koşul ve şartta takımını desteklemiş, en zor ve kıt imkanlarında dahi takımına maddi ve manevi her türlü katkıyı sağlamış Malatya halkı, böylesi utanç verici bir skor, durum ve sonucu asla hak etmemiştir.

Süper lige çıktığımız tarihten beridir rahat ve huzur içerisinde ve de göğsümüzü gere gere izlediğimiz maç sayısı bir elin parmaklarını dahi geçmemişken, bir de bütün bunların yanına her sene sonu ligde kalacak mıyız düşecek miyiz? cinsinden ölüm korkularını yaşayan Malatya halkı, bu kifayetsiz kişilerin ego tatmini yapacakları vasat altı bir alan, memleket ve takım değildir.

Dün, İstanbul da Fenerbahçe ile oynanan ve 3-2 lik  yenilgiyi de doğruluğu tartışılabilir bir sarı karta bağlayıp buradan da kendisine bir başka nefes alacağı alan yaratmaya çalışması, basit ve ucuz bir Adil Gevrel parodisidir.

Hele hele de maç sonrası mikrofon uzatılan ve uzunca bir müddet de konuşan Adil Gevrek, bu kadar uzun konuşma içerisinden vasat bir değere tekabül eden bir tek cümle çıkarmı ? sorusuna cevap bulmak adına kendi konuşmasını bir kez daha dinlemesini şiddetle önermekteyim.

Koskoca Malatyayı, Malatya halkını ve Malatya sporu böylesi kişilerin eline emanet edenler, Malatya halkı ve takımını bu seviyelere düşürenler evvela kendilerinden utanmalı ve bu halk ile takımından ellerini de çekmelidirler.

Malatya, her zaman ve koşulda sayısız akademisyen, yazar,çizer, sanatçı ve entellektüel çıkarmış münbit bir menba iken, böylesi bir şehri Adil Gevrek gibi amatör ruh ve seviye sahibi kişilerin çap ve merhametine terk edilmiş olması, Malatya halkının unutmaması gereken bir ihanet ve hakaret kabilindendir.

Malatya spor, direk Malatyadan yönetilmesi gerekmekte ve yönetecek kişilerin Malatya da ikamet eden kişilerden müteşekkil olmasının yanı sıra Malatya spora hobi cinsinden bakan kişilerin tasallutundan da kurtarılması gerekmektedir.

Malatya spor, yönetime aday olan kişinin hobi cinsinden ilgileneceği bir olay olmayıp tek ve en başat görevi olduğu bilincine sahip kişiler tarafından yönetilmelidir.

Malatya ve Malatya spor sahipsiz olmadığı gibi Hem Malatya da mukim hem Malatya sporun derdini dert edinmiş ve hem de her türlü yeti, özellik ve donanıma sahip kişilerin var olduğu bir şehirdir.

ADİL GEVREK BIRAK ARTIK...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

2 Yorum