Murat  Çelik

Murat Çelik

AK Parti Aday Adayı "Elin taşı ile elin kuşunu nasıl vurdu!"

A+A-

2014 Yerel seçimleri öncesi aday adayları kılıçları çekerek siyasi arenaya indi...

Bir sivil toplum örgütünün tüzüğünde amaç; "Eğitim, kültür, sanat, rehberlik ve sosyal alanlarda yürütülecek faaliyetlerle, özel anlamda üyelerine, genel anlamda ise şehir ve ülkemiz insanlarının yerel ve evrensel değerlerle donanmış, içinde yaşadığı toplumun değerleriyle barışık, ülkesini seven, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak” ise bu sivil toplum örgütünü temsil eden kişi nasıl olur da fırsatçılık yapar? Ben bunu anlamakta zorlanıyorum.

Sanırım hangi örgütten ve kimden söz ettiğim anlaşıldı. Sözünü ettiğim sivil toplum örgütünün adı: “Bilgi Yolu Eğitim Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Derneği (BİLSAM)”, yazıya konu olan siyasetçi ise bu derneğin kurucu üyesi ve kurulduğu günden bugüne başkanlık görevini sürdüren Prof. Dr. İbrahim Gezer’dir. Sayın Gezer, şimdilerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı.

“Ne var bunda?” dediğinizi duyar gibiyim.

Prof. Dr. İbrahim Gezer’in BİLSAM’ın tüzüğünde yer alan amaçlar doğrultusunda hareket ettiğini söylemek çok zor. Yaşadığımız şehir ve ülkemiz insanlarının yerel ve evrensel değerlerle donanmış, içinde yaşadığı toplumun değerleriyle barışık, ülkesini seven, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip nesiller yetiştirilmesine katkı sağlamak yerine siyasi bir yatırım yapmak için Malatya'nın önde gelen devlet ve siyaset adamları ile sık sık bir araya gelerek kendi belediye başkan adaylığı için zemin hazırlamış.

“Derneğin amaçları doğrultusunda faaliyetler yürütüyorum” adı altında başta Malatya Belediyesi olmak üzere kalkınma ajanslarından finans desteği sağlayarak seçim yatırımı yaptığı bugün gün yüzüne ayan beyan çıkmıştır.

Malatya Belediyesi sponsorluğunda, Malatya ve tüm ilçelerini adım adım gezerek yaptığı çalıştaylardan elde ettiği bilgileri, bugün gittiği seçim bölgelerinde seçim propagandası yapmak için kullanıyor, kendi projesi gibi..

Etik mi? Buna siz karar verirsiniz artık.

Olmadı Sayın Gezer. Yakışmadı. Sana inanıp sana maddi ve manevi destek verenleri boşa çıkardın.

Maddi destek verenlerin ne dediklerini biliyor musun? Ben söyleyeyim: “BİLSAM'ın tüzüğündeki üyelerin sosyal ihtiyaçlarını karşılamak, misafirhane, yurt, kreş, kamp ve benzeri tesisler kurmak ve işletmek için verdiklerimizi adam kendi çıkarına kullanmış”

Malatya Belediye Başkanı Sayın Ahmet Çakır da eminim BİLSAM'ın 4 projesine maddi destek verirken kendi aleyhine kullanılacağını düşünememiştir.

Olmadı Sayın Gezer. Çalıştaylardan çıkan sonuçlar doğrultusunda sorunları çözmek için çaba göstermiş olsaydın bir daha ki genel seçimlerde milletvekili ve milletvekilliğinden sonra da Bakan olurdun...

Ama sen ne yaptın; elin taşı elin kuşu misali Malatya Belediyesi'nin parası ile yaptığın çalışmaları Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmak için kullandın. Malatya’lı saftır ama enayi değildir, görmemezlikten gelse de kör değildir.

Sayın Gezer, BİLSAM'ın tüzüğünde yer alan maddeler arasında "Derneğin imkanlarını kullanarak siyasete girilecek" şıkkını göremedim.

Belki de sadece ben görememişimdir. BİLSAM'ın tüzüğünün yayınlandığı adresi buradan paylaşayım gören olursa beni de bilgilendirsin.

malatya-haber-001.jpg

Sonuç olarak, "Bizim inancımız da elin taşı ile elin kuşunu vurup o kuşu kendi sepetimize düşürmek yoktur."

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum