Akçadağder Genel Merkezinden Rektör Karabulut'tan Yurt Talebi

Akçadağder Genel Merkezinden Rektör Karabulut'tan Yurt Talebi

Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticileri Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'u makamında ziyaret ederek Akçadağ ilçesinde yurt talebinde bulundular.

A+A-

Malatya Derin Haber - Kayhan İNCEOĞLU

       Malatya’nın önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından, yaptıkları başarılı çalışmalarıyla ve Akçadağ İlçesinin sorunlarının çözümü noktasında ön plana çıkan Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticileri Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u ziyaret ederek Akçadağ İlçesine yurt talebinde bulundular.

      Akçadağ ilçesinde önemli bir sorun teşkil eden yurt konusunu gündeme getirerek Rektör Karabulut’tan destek isteyen Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Başkanı Murat Maskar” Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticilerimizle ve Akçadağ Şube Başkanımız ile birlikte Turgut Özal Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’u ziyaret ettik.

       Sayın Rektörümüzden Akçadağ ilçemizde bulunan Yurt sorunuyla ilgili istişare ederek Yurt yapımı konusunda talebimizi ilettik. Sayın Rektörümüz Malatya Turgut Özal Üniversitesini 4 yıl gibi kısa bir sürede Nitelik ve Nicelik olarak Türkiye’de sayılı Üniversiteler ile yarışacak seviyeye getirdi.

       Malatya’ya ve Ülkeye katkı sunan Malatya Turgut Özal Üniversitesi geleceğe emin adımlarla ilerlerken bunun en büyük tasarımcısı tabi ki Üniversite Kurucu rektörü Sayın Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’tur.

     Kendisinin Malatya’nın öz evladı olması Malatya aşığı olması, Akademik kariyerindeki başarıları bugün Turgut Özal Üniversitesini az zamanda çok iş yapmasına ve geleceğine sağlam temeller üzerinde inşa edilmesinin en büyük etkenleridir.

Akçadağ İlçemize Yurt Acildir…

      Akçadağ ilçemizde bulunan Malatya Turgut Özal Üniversitemize bağlık Meslek Yüksekokulunda okuyan öğrencilerin barınmalarındaki sorunlara paralel olarak ilçede yurt olmayışı kalacak yerlerin azlığı, otel pansiyonun olmaması kıt kanaat Malatya’ya gelen ve İlçemize her gün otobüslerle gelmek zorunda kalmaları büyük sıkıntı doğuruyor.

       Günlerinin 3 te 1 ini Malatya’dan ilçeye Yüksekokula gelmeyle tüketen Öğrencilere yurt yapılması büyük önem arz ediyor. Yurt olduğu takdirde Akçadağ ilçesinde kalacak öğrenciler hem mağdur olmayacak hem de kendilerini derslere daha iyi verebileceklerdir.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut Hocamız Akçadağ’a yurt isteğimizi değerlendirecek ve sorunu çözecektir. Kendilerinin bu konudaki öğrencilere karşı hizmet duyarlılığını hepimiz biliyoruz. Akçadağ MYO geleceğin başarılı öğrencilerini bu sorun çözüldükten sonra daha iyi yetiştirecektir.”

Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut” Öğrencilerimizin Sıkıntılarını Çözmek Bizim Öncelikli Görevlerimizdendir”

        Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek” Malatya’da kurulduğu günden beri misyonuna uygun çalışan aktif Sivil Toplum Kuruluşlarından Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkez yöneticilerini Üniversitemizde misafir ettik.

       İsteğimiz öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim ve öğretimine devam etmesidir.  Bunu da çok güzel şekilde imkânlarında üstünde Üniversite yönetimi olarak sağladığımıza inanıyorum. Yaptığımız çalışmalar, aldığımız başarılar, mezun ettiğimiz öğrencilerimizin eğitim kalitesi bunlara en güzel örnektir.

       Akçadağder genel Başkanı Sayın Murat Maskar’ın talebini değerlendireceğiz. Tabi ki hepimizin isteği iyi şartlarda iyi imkânlarla öğrencilerimizin okumasıdır. Bununla ilgili çalışmalarımız halen devam ediyor. Özellikle İl Dışından gelen öğrencilerin Barınma ihtiyaçları önemlidir. Nazik ziyaretlerinden ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. “

AKÇADAĞDER Genel Merkezinden Rektör Karabulut’a Teşekkür Plaketi

       Akçadağ Dayanışma Derneği Genel Merkez Yöneticileri Malatya’ya verdiği Katkı, Ülkeye verdiği Katma değer, Malatyalılarla olan güzel diyalog ve Üniversite3deki Başarılı çalışmalar anısına Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut’a Teşekkür Plaketi takdim ettiler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT