Turan Güzel

Turan Güzel

AKP'NİN MALATYA MİLLETVEKİLLERİ MAFYA BABASI VE ABRAHAM MASLOW

A+A-

Malumunuz olduğu üzere ülkenin birincil ve en ön popüler mevzuusu mafya babası ve suç örgütü yöneticisi! Sedat PEKER'in ardı ardına yayınladığı ve her birinin bir diğerinden ötede çarpıcı ve sarsıcı bilgileri verdiği videolardır.

Ben bugün Sedat PEKER'in bambaşka bir boyut ve özelliğinden bahsedeceğim. Zira videolarında iddia ettiği ve ortaya koyduğu söylem, iddia ve belgeler hemen herkesin ve özellikle de yazar çizer kadrosunun en ince ayrıntısına varıncaya kadar iğdiş ettiği konuların başında gelmektedir.

Kültürlü PEKER'in

Sigmund FREUD'un psikanaliz teoreminden girip Abraham MASLOW'un ihtiyaçlar hiyerarşisine atıflar yapıp bütün bunlar yetmediği gibi ikisi arasında harika paslaşmalar ve kıyaslar yaparak çok çarpıcı ve dikkat çekici tespitlerde bulunuyor olması; ülkeyi yöneten milletvekillerinin bir çoğunun sahip olamadığı bu bilgi ve derinlik, şaşkınlık ve saygınlık arasında gitgellerimin başat sebebi durumundadır.

Bir mafya babasının ve suç örgütü yöneticisinin eğitim, öğretim, nezaket, edep, ahlak gibi erdemlerden yoksun ve sonucunda hırçın, kaba, barbar ve dolayısıyla insani ilişkilerini tamamen barbarlık üzerine bina etmesi düşünülen kişinin  entelektüel derinliğe, siyasi, sosyolojik ve politik çıkarımları en üst düzeyde ortaya koyuyor olması, geniş kesimlerde saygınlık ve hayret uyandırdığı gerçeği, üzeri örtülebilir bir ölçekte değildir.

Hemen buradan bende bir kıyas yapmak istiyorum.

Bir Malatyalı olarak ve dolayısıyla Malatya milletvekillerinin kimler ve kaça tekabül eden seviylerini yakınen bilmem dolayısıyla içimden neler geçiyor neler...

Sedat PEKER'in kamera, tripot ve telefon konsalidasyonunu akıl,zeka, bilgi, sezgi ve elinde ki materyaller ile kombine edişi, potansiyellerini yakınen bildiğim AKP'nin Malatya milletvekillerinin tamamının bir araya gelmesiyle dahi becerebilecekleri konuların çok uzağına düşmektedir.

Dört milletvekilinin sahip olduğu kayda kaale değer (!) Özelliklerini yazmaya kalksam bir tek sayfaya dahi yetecek malzeme ve materyal zenginliği veremeyeceği için, bir mafya babasının sahip olduğu bu derinlik gizlenemez bir saygınlık kaynağıdır.

Ortaya koyduğu iddialarını reddeden gazeteci, siyasetçi ve ortak tanıdıklarının yalanlamaya kalkmalarının hemen akabinde ortaya koyduğu bilgi, belge ve benzeri materyalleri sahaya sürmesi ile birlikte, masasına yerleştirdiği objelerin içerdiği derin ve anlamlı mesajlar, bahsini yaptığım vekillerin akletmesi bir kenara anlamaları bile ortalama on yıla gereksinim duymaktadır.

Ülkemizin kronik ve akut sorunu olan ehliyet ve liyakat, kendisini bu kadar acı, ayıp ve kahredici şekliyle dayatıyor olması ülke ve millet olarak utanç boyutumuzun derinliğini ortaya koyuyor olması bakımından da son derece çarpıcıdır.

Hangi vekilin nasıl ve ne şekilde üniversite okuyup bitirdikleri (!) Ayrıca kaleme alıp hicvedeceğim konular arasında olmakla birlikte, nice kaliteli, düşünen, akleden ve tefekkürün kıymetini bilenlerin heba olduğu ve edildiği bir ülkede diğer sorunların kaynağının ne olduğunu yazma ve söylemeye gerek var mı ?

Abraham MASLOW, Sigmund FREUD ve Sedat PEKER diğerlerinden daha şık düşüyorlar gözüm ve gönlüme...!

 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT