Murat  Çelik

Murat Çelik

Al sana gündem

A+A-

Yerel Medya"nın yaz aylarının başlaması ile haber sıkıntısı çektiği malumumuzdur.

 

Okullar tatil, kurumlar yaz rehavetinde olduğu için gazeteler sütunları doldurmakta, televizyonlar ekrana haber yansıtmakta zorlanır.

 

Sizlere bu sıkıntıyı yansıtmamak için elimizden geleni yapmaya çalışırız.

 

Sağ olsun, siyasilerimizde olmazsa yazacak, gösterecek haber bulamayız.

 

Yaz tatili münasebeti ile ilimize gelen milletvekilleri gündemin boş olduğunu bildiğinden olacak ki, ha bire geziler yapar ziyarette bulunur hatta ve hatta vaatlerde bulunur.

 

Meclis tatile girmemiş olmasına rağmen siyasilerimiz, milletvekillerimiz 2011 de yapılması planlanan seçim öncesi bayağı şehrimizi ziyaret ediyor, halkın bir nebzede olsa İşsizlere sabretmelerini, krizden etkilenen esnafa umut dağıtarak yüreklerine su serpiyorlar.. Allah razı olsun onlardan.

 

Geçtiğimiz hafta sonu ilimizde bulunan AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, yalnızca Malatyalıların değil, Elazığ"ın Baskil, Adıyaman"ın Çelikhan ve Kahramanmaraş iline bağlı Elbistan ilçelerinin Malatya"ya bağlanmak istiyor açıklaması ile Malatya"da yaşayan manevi bağ harici bağlı bulundukları İl"lerle bağlantısı olmayanların yüreğine su serpti, serpmesine de… Şimdi yeni bir polemiği de başlatmış oldu.

 

İyi de oldu, Medya için.

 

Bu haftaki gündem doldu.

 

Neden mi?

 

Elazığ, Adıyaman ve Kahramanmaraş"da bulunan sivil toplum örgütleri bu açıklamadan rahatsız olduklarını dile getiren tepki dolu açıklama yapacaklar.

 

Ardından olaya Vatandaşlar tepki gösterecek.

 

Üç ile bağlı Milletvekilleri ilçelerini savunacak açıklama yapacak…

 

Söz dönüp dolaşıp üç ilçenin Malatya"ya bağlanma isteğini dile getiren Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz"e gelecek. Bumerang misali.

 

Ve O ne diyecek bekleyip göreceğiz.

 

Gündem kısırlığı mı?

 

Hayır, hiç olmadı olmazda…

 

Al sana gündem.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum