• BIST 99.677
  • Altın 220,781
  • Dolar 5,3318
  • Euro 6,0564
  • Malatya : -2 °C
  • Ankara : 3 °C
  • İzmir : 12 °C
  • İstanbul : 7 °C
  • Elazığ : -1 °C
  • Adıyaman : 0 °C
  • Trabzon : 7 °C

Aman Dikkat

26.07.2016 10:21
Hakkı Yiğit / Malatya Güncel

Hakkı Yiğit / Malatya Güncel

Tilki, ormanın kralı aslana heyecanla gelmiş.

“Reis! Reis! Nine ile kedinin arası açıldı, ormanı terk edelim”” demiş.

Bunun üzerine Aslan gülmüş ve:

“Bize ne, nine ile kedinin geçimsizliğinden. Bu kadar ürkek ve korkak olma”” demiş.

Ormanın kıyısındaki evdeki kedi, yaşlı kadının evde bulunmadığı sırada evini dağıtmış. Ninenin en sevdiği şamdanları, eşyaları kırmış. Çılgına dönen yaşlı kadın kediyi yakalayıp, üzerine gazyağı dökerek ateşe atmış. Can havliyle ormana koşan kedi önce kuru çalıları, sonra da bütün ormanı ateşe tutuşturuvermiş. Yangının ortasında kalan aslana, tilki kenardan:

“Sana nine ile kedinin arasının açıldığını söylemiştim.” Demiş.

Bu tozlu dumanlı havalarda azami dikkat etmek gerekir. Ufacık bir kıvılcım Allah muhafaza bütün ülkeyi, vatanı yangın yerine çevirebilir.

Yangını çıkarmak koyla ama kontrol etmek ve istenildiği yerde ve zamanda söndürmek hiç de kolay olmaz.

Ayrıca kurt dumanlı havaya sever. Bu dumanlı havada nice tilki ve çakallar sinsice pusuda bekler. Bunlara karşı azami dikkatli olmak lazım.

Her türlü terör örgütlerinin canı cehenneme. Hele hele sözde din adına yapılan adı ne olursa olsun (ister Fetö, ister işid, isterse başka adlarla anılsın) her türlü terör faaliyetlerin canı bin defa cehenneme…  Hiç bir şey milli birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin üzerinde olamaz, olmamalı. Zira dinde asl olan öldürmek değil yaşatmaktır. Haksızlık değil adalettir. Zalimlik değil merhamettir. Haksız yere bir cana kıyan veya bilerek öldüren veya imkan sağlayan tüm insanlığı öldürmüş olur. Müslüman asla terörist olamaz, terörün yanında bulunamaz, terörist de Müslüman olamaz. Ve hiç kimse bir başkasının günah ve suçundan sorumlu tutulamaz.

Bunun için bugünlerde en kahpe ve vahşi bir şekilde milletimize, vatanımıza, demokrasiye, halkın iradesiyle başa gelmiş (seversiniz sevmezsiniz, takdir edersiniz etmezsiniz önemli değil) iktidara silahları doğrultmak suretiyle ülkede birlik ve beraberliğimize kast etmek isteyen, nine ile kedinin arasının açılmasına sebep olan ve bu hainlikten nemalanmak isteyen nice tilkiler var.

Aman dikkat...

Temel bir gün, güzel bir Ankara kedisine sahip olmuş... Kedisini çok sever. Özene bezene bakar. Kedi de güzel mi güzel... Bir gözü mavi bir gözü kahverengi...

Bir gün Temel, Dursun"a:

“-Ulan Dursun şu kedimi yıkayayım da temiz olsun””deyince Dursun:

“-Sakın yıkama, üşütürsün sonra hasta olur.” Demiş.”

Temel dayanamaz ve kediyi yıkar. Sonrada hasta olmaması için de kılları arasında su kalmasın diye kediyi iyice sıkar ve ölür. Dursun ölüm haberin alır ve

“-Ben sana demedim mi, yıkama ölür.”

Temel: “Yıkarken ölmedi, sıkarken öldü.” Diye cevap verir.”

15 Temmuz gerçekleşen kanlı cunta girişimi sonrasında sağduyulu vatandaşlarımız, halkımız hamdolsun büyük bir tehlikeyi önledi. Ne kadar şükretsek azdır. Ancak bir tehlike önlenirken, bir yanlışlık engellenirken bir başka tehlikeye ve yanlışa, fitneye, haksızlığa sebep olmamak, meydan vermemek de bir o kadar elzemdir.

Kaş yapayım derken göz çıkarmamaya dikkat edilmelidir.

Darbe, cuntanın en önemli amacı ülkenin birliğini ve dirliğini bozmak, ülkeyi yangın yerine çevirmek, vatandaşlar arasında kutuplaşma doğurmak, haksız ve adaletsiz bir şekilde davranmakla kişinin devletine olan, adalete olan, emniyete olan güven ve sevgiyi sarsmaktır. Bu konuda sinekten yağ çıkarmakta mahir olanlara bu fırsat hiç verilmemelidir.

Adaletin, emniyetin, güvenin sağlanması, kin ve nefrete dayalı veyahut güce dayalı bir sarhoşlukla intikama yönelmek darbecilerin, cuntacıların ekmeğine yağ sürmekten, onların amaçlarına ulaşmasına yardımcı olmaktan ve güzelim ülkemizde iç karışıklığı isteyenlere yardım etmekten başka bir şey değildir.

Demokrasinin güçlenmesi, muhalif olmayı, eleştirel düşünceyi; cuntayla, darbeyle karıştırmayıp onları birbirinden ayırmak, elma ile armudu karıştırmamaktan hak ve hukuka riayet edilmesine bağlıdır

Hep birlikte “darbeye ve cuntaya hayır” değimiz gibi “hukuksuzluğa”, “haksızlığa”, “adaletsizliğe” de hayır demedikçe demokrasi nöbetimiz korkalım amacına ulaşamayacaktır. 

Yorumlar
Doğan Bulut
01 Ağustos 2016 Pazartesi 20:40
20:40
Öncelikle Allah devletimize ve milletimize yardım etsin.
Şehitlerimize Allahtan Rahmet niyaz ediyorum.
Yapılan darbe girişimi Türk Askerinin ve milletinin itibarını sarsmakla birlikte İslam aleminin de itibarını da zedelemektedir. Sözde fetullah Gulen ismi altında gerceklesen bu olayla aslında Amerika Almanya gibi kuresel nitelikli devletlerin eli ile gerceklesmektedir (kor olan anlar) amacları buyuyen bir Türkiye yi engellmek ve yayılan islam ı durdurmaktır.
Muhammed
01 Ağustos 2016 Pazartesi 19:40
19:40
"Hep birlikte “darbeye ve cuntaya hayır” değimiz gibi “hukuksuzluğa”, “haksızlığa”, “adaletsizliğe” de hayır demedikçe demokrasi nöbetimiz korkalım amacına ulaşamayacaktır." Yazinin ozu. Bunun ustune bisey yazilmaz ki. Kaleminize saglik.
İhsan KALENDER
31 Temmuz 2016 Pazar 12:29
12:29
FETO'NUN ayan beyan AMERİKAN-İSRAİL VE BATININ talimatları doğrultusunda hareket eden bir MAŞA olduğunu HEP VURGULAMIŞTIK.Yanılmamışız..Çünkü kendisi de *BENİ TESLİM ETMEYİN BATININ EMRİNDEYİM * diyecek kadar alçalmıştır..
İhsan KALENDER
31 Temmuz 2016 Pazar 12:24
12:24
Tekrar dikkatinizi çekmek isteriz ki; şahsım adına yazdığımız yorumlardan birinde *FETHULLAH GÜLEN'İN KATLİ VACİPTİR * demiştik.
İhsan KALENDER
30 Temmuz 2016 Cumartesi 17:01
17:01
Neyseeee,, Cemaat ne derse desin İMAM BİLDİĞİNİ OKUMAYA devam edecektir..!..
İhsan KALENDER
30 Temmuz 2016 Cumartesi 16:56
16:56
FETONUN hain planlarını gözardı etmekliğine ,kendi milletine ateş edenlere es geçmekliğine ne diyelim..!..
İhsan KALENDER
30 Temmuz 2016 Cumartesi 16:55
16:55
Görüyoruz ki; haalen KÖRSÜN SAĞIRSIN DİLSİZSİN..!..
İhsan KALENDER
30 Temmuz 2016 Cumartesi 16:54
16:54
HANGİ HAKSIZLIKTAN ADALETSİZLİKTEN dem vurduğunu açıkça söylede bilelim..!..
İhsan KALENDER
30 Temmuz 2016 Cumartesi 16:53
16:53
Hak adına hak için NÖBET tutanlar CANINI feda etmekten çekinmezler.
İhsan KALENDER
30 Temmuz 2016 Cumartesi 16:51
16:51
paralelci ağızlarını bırakalım..!..
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim