Murat  Çelik

Murat Çelik

Ayakta alkışladım

A+A-

Malatya Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde barınan çocukların hazırlayıp sunduğu, el işleri ve ardından sahneledikleri skeçler, halk oyunları gösterisi, ritim Show ve en ustaca yapılanı ise 4-6 yaş gurubunda ki çocuklarımızın jimnastik gösterilerini yalnızca ben değil izleyenlerin tümü ayakta alkışladı.

 

Ayakta alkışlanan bir diğer kişi ise, Malatya"yı olumsuz yönde dünyaya duyurduktan sonra göreve atanan Sosyal Hizmetler İl Müdürü Murat Konan Beyefendi vardı.

 

Murat Beyi geldiği ilk günden beri yakinen izler ve gelişmelerden ilk ağızdan bilgi sahibi olurum, iyi bir görev adamı demem biliyorum yetersiz…

 

O bir baba!

 

Yalnızca kendi soyadını taşıyan çocukların babası değil (!) Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde barınan tüm çocukların babası.

 

Bu kelimeyi kullanarak BABA kelimesinin de anlamını bilerek yazıyorum. Çünkü benimde bir çocuğum var bende bir babayım.

 

Murat Konan kadar iyi bir baba olduğumu söyleyemem, tanıdığım babalar içinde onun kadar babalık görevini yeterince yerine getirebilecek kişiyi de tanımadım.

 

Göreve atandığı ilk günden beri iyi bir idareci ve yönetici olmasını bildi Murat Konan.

 

Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz ile aynı tarihte başladı sayılır bu görevine.

 

Vali Daşöz" den yararlanmasını çok iyi bildi, Vali Beyin, eğitime ve çocuklara düşkünlüğünü Mısır"da ki Sağır Sultan bile duydu, bu iki Yönetici, idareci tam bir bütünlük içerisinde Malatya"nın kötüye çıkmış adını temizleyerek tüm Türkiye"de MİAD Sevgi Evleri ile nam yaptılar.

 

Kadir ve Kıymetlerini bilmemiz gerekir diye düşünüyorum bu İdareci ve Yöneticilerin.

 

Çünkü örnek alınması gereken idareci ve yöneticilere sahip Malatya"mız, görev anlayışları farklı, çalışma tarzları değişik devlet ve Millet anlayışı şuan ki Malatya Valiliğinde, Malatya Emniyet Müdürlüğü"nde, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü"nde ve de Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü"nde çok farklı, bu durumda şunu demek yeterli olacak sanırım;

 

ALLAH DEVLETİMİZE VE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum