Bakan Pakdemirli, tavukları telef olan kadını aradı: ”5 bin tavuk teslim edeceğiz”

Bakan Pakdemirli, tavukları telef olan kadını aradı: ”5 bin tavuk teslim edeceğiz”

ANKARA (İHA) – Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Kahramanmaraş'ta tavukları telef olan kadını video konferans yöntemiyle arayarak, 5 bin tavuk...

A+A-

ANKARA (İHA) – Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Kahramanmaraş'ta tavukları telef olan kadını video konferans yöntemiyle arayarak, 5 bin tavuk teslim ederek, zararının çoğunu karşılayacaklarını belirtti.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 48 yaşındaki Sevim Demir'e ait olan tavuk çiftliğindeki fanların arızalanması sonucu havasız kalan 8 bin 500 tavuk telef olmuştu. Bakan Dr. Pakdemirli, tavukları telef olan Demir'i arayarak, zararı karşılayacaklarını ifade etti.

Bakan Dr. Pakdemirli, Demir'le yaptığı konuşmada, "Üzücü olayı öğrendik. 10 bin tavuğunuzun 8 bin 500'ünü kaybetmişsiniz elektrik kesintisinden dolayı. Sizin de kadın girişimci ve tek başına ayakta durmaya çalıştığınızı görünce biz de destek olalım dedik. Arkadaşlarıma talimat verdim. Arkadaşlarım da gereğini yaptılar ve Çarşamba günü size 5 bin tane tavuk teslim olacak. En azından bu zararınızın yarısını gidermiş olacağız. Gerekiyorsa biraz daha da yardımcı oluruz" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT