Murat  Çelik

Murat Çelik

Bakanlık Artık Malatya'nın Hakkıdır!

A+A-

Malatya’nın AK Parti iktidarı süresince beklediği ‘’Bakanlık’’ hayali’ bu kez gerçekleşecek mi?

1 Kasım seçimleri Malatya'da rekor bir katılımla gerçekleşti. İnönü, Demirel ve Özal hükümetlerinde Malatya’ya mutlaka bakanlık verilmişti. Malatya o dönem ’iktidarların kalesi’ olmanın karşılığını bakanlık alarak görmüştü.

Ne yazık ki; Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu hükümetlerde Malatya'ya bakanlık verilmemiştir. Oysa Malatya AK Parti’nin de kalesi olduğunu son seçimlerde de bir kez daha gösterdi.

13 yıldan bu yana Malatya hak ettiği bakanlığı bu defa beklemektedir. Malatya olarak hiçbir mazeret duymak istemiyoruz ve bakanlık verilmesini bekliyoruz. Bu çağrılarımızın karşılık bulacağına inanıyoruz.5 vekilimizin hepsi de bakanlık yapabilecek donamıma sahiptir.

Yeni seçilen milletvekillerimizi içtenlikle kutluyor ve başarılar diliyorum.

Malatya'mızın daha çok gelişmesi, beklediği hizmetlerin realize edilmesi hep birlikte,omuz omuza gönül gönüle olmakla mümkün olacaktır. Hükümetten ve Milletvekillerimizden ilimize beklediğimiz hizmetlerinde art niyetli, yıkıcı olmadan yapıcı ve yol gösterici tenkitlerle, tavsiye ve önerilerle objektif olarak hareket etmeliyiz. Eleştiriye evet, ayrıştırmaya ve hakaretlere hayır. Olumlu hizmetleri takdir etmek, yanlışları ve eksikleri eleştirmek gayet doğaldır. İlimizin üst düzey yöneticileri, İktidar ve Muhalefet partileri, sivil toplum temsilcileri, kanaat önderleri arasında mutlaka işbirliği,koordinasyon,dayanışma olmalıdır. Kırgınlıklar ve kızgınlıklar varsa bunların sonlandırılması, tatlıya bağlanması gereklidir. 9. Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel’in barışmasını bilmeyen kavga etmesin” diye güzel bir sözü vardı. Kendisi de bu sloganı uygulardı. Keza Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’da daima birlik, beraberlik, dayanışma, uzlaşma ve barış söylemlerinde bulunuyorlar. Malatya’mızda çok şükür karamsar bir tablo yoktur.

Basın Milletin ortak sesidir, halkın tercümanıdır. Biz bu çağrıyı halkımız adına yapıyoruz ve bekliyoruz.

Tabiki tüm yöneticilerin takdir haklarına saygı duyarız

Ancak unutulmasın ki halkımızın beklentileri doğrultusunda davranmak hepimizin görevidir"

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum