Murat  Çelik

Murat Çelik

Bayram değil seyran değil

A+A-

Malatya Valiliği alt geçit ve Beyler Deresi Viyadüğü hakkında hem tekniği konularda hem de çalışmalar hakkında gerçekten detaylı bir açıklama yaptı ve 2010 yılı sonunda bitirileceklerini bildirdi.

Gerçekten çok iddialı açıklama (!)

Ve bu açıklama gereği neden duyuldu merak ediyorum.

Şuana kadar alt geçitler ve Viyadük ile ilgili siyasiler hatta bazen de Karayolları Bölge Müdürlüğü açıklamalar yapardı ve siyasilere son 10 yıldır hep malzeme olmuştu.

Dün itibari ile de Valilik açıklama yapma gereği duydu, pek anlam verememiş olmama rağmen “İnşallah” demekten de geri kalmadım.

Beyler Deresi Viyadüğü ile ilgili haberler yıllardır yazmakta ve yayınlamaktayız.

2008 yılından beri her iktidar milletvekilinin söylediği söz “önümüzde ki yıl tamamlanacak” oldu.

Sağ olsun siyasetçilerimiz “Viyadükle” 1999-2004 ve 2009 Yerel ve  2007 - 2009 genel seçimlerini tamamladılar.

Allah muhafaza, ya 2011 seçimlerinde de bitmezse bahane olarak ne söyleyecekler merak ediyorum.

Arttık yapacağız edeceğiz diyemezler, bilindiği üzere AK Parti 8 yıllık iktidarda daha da kalkıp vaatlerle geçiştiririz diye düşünmesinler, kimse vaatlere oy vermez, ya yeni projelerle gelecekler yoksa yıllardır başlandığı halde bitirilmemiş projeleri seçim meydanlarında kullanamazlar.

Konuşma devri kapandı, si6yasetçiler artık seçim öncesi kendilerini partilerine sevdirmek zorunda yeniden aday olabilmek için. Bu nedenle son ayları iyi kullanmalılar derim.

Çünkü 2011 seçimleri öncesi adaylık için kıran, kırana mücadele etmek gerekecek, çiçeği burnunda milletvekili aday adayları sırada. Gelecek seçimde milletvekili sayımız 6 ya düştü.

Isıtıp yeni gibi geleneksel sorunları çözmeyen çözemeyen Milletvekillerini Millet artık seçmez, gerçi çok şükür adayları millet değil parti genel merkezleri seçiyor, Millette Ankara"da esen rüzgâra kapılıp oy kullanıyor.

Tüm bunlara rağmen kapı, kapı dolaşıp oy istemek içinde bazı vaatlerinizden yerine getirilmiş olması gerekir, diye düşünüyorum.

Ya konu neydi ben nereye taşıdım….

Asıl mevzu Valilik tarafından yapılan açıklama idi, ben aldım konuyu nereye taşıdım, bazen benim bu art niyetli düşüncelerimi ben bile sevmiyorum, hâlbuki ne var “Valilik açıklama yapmış ve 1999 yılında başlanmış olan Viyadük Projesi"nin ve 2 kavşakta ki alt geçitlerin 2010 yılı sonunda bitecek müjdesini veriyor. “

Hemen ben bunu fırsat bulup siyasileri eleştirdim, dedim ya ben bu huyumdan çok rahatsız oluyorum.

Açıklama resmi kurumdan daha doğrusu Malatya"nın en üst Kademesinden yapıldı.

Ama ben yine de art niyetli düşünüyorum, “Bayram değil seyran değil bu açıklamayı yapma neyin nesi?”

Yoksa ……………………… …………….. ……(!)

Yok ya sanmam.

Saygılarımla

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

8 Yorum