Murat  Çelik

Murat Çelik

Bebek Katili Samimi ise Uyuşturucu Baronlarına Dur Desin

A+A-

Çözüm Süreci\'nin önemli bir ayağını oluşturacak olan 63 kişilik Akil İnsanlar listesi açıklandı.

Seçilenlerin kendilerine göre her biri branşlarında başarılı diyebileceğimiz kişiler. Akil insanları bire bir tanımadığım için kişiler hakkında yorum yapmak gibi cüret sergilemek saçmalık olur.

Akil Adamları seçen ve bu komisyonu oluşturan ‘hükümet’ büyüklerimiz illaki “Terör”ün her boyutunu inceleyerek bu sonuca varmışlardır şüphem yok.

Komisyonu seçenler “terör”ün en büyük beslenme kaynağının ‘uyuşturucu” olduğunu düşünmüşlerdir, fakat uyuşturucu Baronlarını ikna edecek kişi ismine rastlamadım.

Türkiye’de olduğu gibi başta Avrupa ülkeleri olmak üzere “uyuşturucu mafyasını oluşturan bireylerin yüzde 80 Kürt kökenli vatandaşlardan oluştuğu gerçeklerden yola çıkıldığında terörü sonlandırmak için bence öncelikli olarak gelir kaynağı kesilmelidir.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın 2013 yılı uyuşturucu madde kaçakçılığı raporunda, son yıllarda birçok etnik Kürt kaçakçının faaliyetlerini Türkiye'nin daha büyük şehirlerine ve Avrupa'nın diğer ülkelerine doğru genişlettiği belirtildi.

Raporda aynı zaman ortaya çıkan diğer bir acı gerçek, "Türk hükümetinin kar amacı gütmeyen sektörü, terörizmin finansmanına karşı savunmasız. Türkiye'de bu konuları soruşturmakla yetkili olanlar, kolluk yeteneği, denetim ve sosyal erişim zayıf ve kapsamlı bir yaklaşım yoluyla bu tehdide etkin bir şekilde karşı koymada gerekli araç ve ekspertizden yoksun, tüm bu alanlar güçlenmeye muhtaç. Kar amacı gütmeyen sektör, terörün finansmanı faaliyetleri temelinde düzenli denetime tabi değil ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nden "kara paranın aklanması/terörizmin finansmanıyla mücadelede yeterli sosyal hizmet erişimi ve rehberlik almıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü hayır işleriyle uğraşan kuruluşlar için ruhsat vermekte ve bunları denetlemektedir. Ancak 70 bin kuruluşu denetleyecek müfettiş sayısı yetersiz.” Raporda Türkiye’nin PKK kara para ticaretinin boyutlar ve denetimlerin yetersizliğini göz önüne alınınca AKİL adamların bu yönde çalışma yapması mecburiyeti gözler önüne seriliyor.

Çözüm sürecinde şayet bebek katili Apo samimi ise öncelikle(tabiî ki sözünü dinleyen olursa) Uyuşturucu Baronlarına “DUR” desin. Bugüne kadar yapılan açıklamalarda bu yönde herhangi bir söz söyleyen olmadı.

Beyaz kadın ticareti başta olmak üzere uyuşturucu hap, kaçak sigara, silah ticareti, sahte para, taklit ürün gibi gayri meşru faaliyetlerinde Akil Adamlar tarafından masaya yatırılması gerekir, düşüncesindeyim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum