Murat  Çelik

Murat Çelik

Bebek Katiline Bebek Tecavüzcüsü Lüksü

A+A-

Bebek Katiline Bebek Tecavüzcüsü Lüksü

İhsan Haklarından her daim dem vuran Avrupa Ülkelerinde ki Cezaevlerinde ki hücrelerin büyüklüğü 8,5 metrekaredir. Bu 8,5 metrekare alan içinde wc, lavabo, masa, sandalye, elbise dolabı ve küçükte bir tane raf vardır. Penceresi 75x75 ölçülerinde ve içeriden açılmalıdır.
Mahkûmun cezasına göre kapısının açık oluş saatleri günlük olarak ya 8 saat ya da yalnızca 1 saat açık kalır.

Avrupa Cezaevlerinde mahkûmlar tüketen değil üreten kişiler olarak değerlendirilir. Tutuklular için bu durum farklıdır. Parası var ise şahsi giderlerini karşılar yoksa bunu lüksü karşılamak için cezaevlerinin atölyelerinde çalışmak mecburiyetindedir. Tabi bu çalışmasının karşılığı ancak cezaevinde ki standart kesintiler düştükten sonra geri kalanı hesabına yatırılır.

Adli mahkûmlar içindir bu yazdıklarım.

Siyasi mahkûm ve tutuklularda durum çok farklıdır. Ha bu arada unutmadan yazayım bu yazdıklarım ve yazacaklarım, 1939 Yılında Hitler İktidarı tarafından yazılan Anayasa ile idare edilen Almanya içindir.

Siyasi mahkumlar için tek diyeceğim “Allah düşmanımı dahi Almanya"da siyasi Mahkum etmemesidir.”

İnsanlık dışı muamele görür bu zavallılar, hele, hele Nidersachsen (Aşağı Saksonya) Eyaleti"nde bulunan Celle Salinenmoor Cezaevi"ne düşürmesin. Burada yıllardır ceza yatan RAF Terör Örgütü mensubu mahkumlar gökyüzünü dahi göremez. Birinci derece yakınları ziyaret ettiklerinde camekanlı odalarda başlarında gardiyan bulunduğu halde karşılıklı teflonla görüşürler.

Avukatları ile görüşmeleri ğek farklı olmadığı gibi avukatlar cezaevine girerken üst araması harici rontgen cihazından geçirildikten sonra camekânlı odaya alınırlar ve bu görüşmede telefonla olur.

Günün 23 saati kapalı hücrelerinde ancak 1 saat havalandırma boşluğunda yürümek lüksüne sahiptirler. Havalandırma boşluğundan yalnızca gökyüzünü görebilirler.


Celle Salinenmoor Cezaevi"ne dediğim gibi Allah düşmanımı dahi düşürmesin.

Peki yalnızca Celle Salinenmoor Cezaevi mi böyle?

Tabiî ki hayır insan haklarının başkenti olarak bilinen Hannover şehir hapishanesi bundan farklı değildir.

Siyasi mahkum aynı şartlarda tutulur, ağır cezalı adli mahkumlarda şartlar benzeridir. Tek kişilik odalar ve sekiz buçuk metrekare günün 23 saati kapılar kapalı tutulur.

Mahkumlara üreten toplum gözü ile bakıldığı için tüm mahkumlar çalışmak zorundadır. Dışarıdan para alınmaz (!) yalnızca ziyarete gelenler çikolata, bisküvit ve benzeri yiyecekleri misafir bölümünde ki makinelerden alabilirler. Bu alışverişin toplam 10 AVRO"yu geçmez.
Alman cezaevlerinde lüks hayatı çocuk tecavüzcüleri yaşar. Odaları geniş, her türlü sosyal aktiviteden faydalanma imkânları olduğu gibi şartlı tahliyeden en fazla yararlananlardır.

Bu kadar lükse sahip oldukları halde onlarda hava alamadıklarından şikâyet ederler.

Tıpkı, her türlü lükse sahip cezaevinde kalan Bebek Katili Abdullah Öcalan gibi.

Bir bilse bebek katili olarak bebek tecavüzcüsü lüksüne sahip eminim sesini çıkartmaz.

Avrupa"dan heyet geliyormuş Bebek Katilinin kaldığı cezaevinin şartlarını denetlemek için…

Yıllardır 1 gün affı bile hiçbir mahkuma uygulamamış, insanlıktan bihaber, kendi cezaevlerinde yatan siyasi mahkumlara hayvan muamelesini layık görüp bizim ülkemizde el üstünde tutulan Bebek Katilinin kaldığı yerine denetlemek için gelenlere tek bir sözüm var “Önünüzdeki kaptan yiyin”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

7 Yorum