Murat  Çelik

Murat Çelik

Beni de dinliyorlar!

A+A-

Evet, bu ara gündeme gelmek isteyen ünlü, ünsüz kendini dinleniyorum diyerek gündemde tutmaya çalışıyor.

Hatta o kadar oldu ki komşumuzun kızı bile kendini dinledikleri şüphesine kaptırmış, artık kapı komşu ziyaretlerinde dahi cep telefonun da ki şarjı çıkarttığı gibi sim kartını bile çıkartır olmuş.

Ne yapsın garibim ya dinleniyorsa!

Allah muhafaza dinlemiş olsalar mahallemizde olan dedikodulara canlı şahit olacaklar, bu da mahallemizin mahremiyetine yakışmaz.

Siyasetçisinden, mahalle sakinine kadar hepimiz kendimizi hava sokmuş durumdayız, “Ya dinleniyorsak” gibi.

Bende diyorum ki keşke beni de dinleseler, borçlularıma nasıl yalanlar söylediğimi, toplantısına katılmak istemediğim kimseler ne tür bahaneler uydurduğu mu, Valiliğe 50 metre mesafede olduğum halde Organize sanayi bölgesi civarında olduğumu, reklam alamadığım için telefonlarımın kapalı olduğunu evet tüm bu yalanlar gün yüzüne çıkar, o nedenle iyi ki dinlenmiyorum.

Devlete, millete ve de kanunlara karşı bir işle meşgul olmayan insan kendini niye “dinleniyorum” havasına sokar anlamadım.

Zaten kanun dışı iş yapan, Devlet- Millet aleyhine iş yapan şer çeteleri önlemini alıyor dinlenmemek için, o nedenle aklıselim insan, ekmeğinin işinin peşinde olan insanı ne diye dinlesinler, devletin o kadar lüksü yok, mahalle dedikodularını, boş laf üreten siyasileri mercek altına almak gibi.

Tabi, bu arada Rahmetli Atalarımızın dediği gibi yarası olan gocunur!

Gocunmak isteyen de illa kendine yara açmak istiyorsa, yapması gerekenler basit. Yasa dışı örgüt ile bağlantı kursun, devlet aleyhine elinden geleni yapan siyasi sivil toplum örgütleri ile çalışmalara katılsın, yok bunlar bana ters diyorsa elini yaptığı namuslu işinden çekerek, gayri meşru ortama soksun, bak işte o zaman gönül rahatlığı ile dinlenir, hiç şüphesiz.

Hem de birçok dinleme merkezinden!

Dinlerler....

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

11 Yorum