Murat  Çelik

Murat Çelik

Bir gelenek bozuldu

A+A-

Malatyalılar olarak her zaman söylediğimiz kelimesi “Sahipsiziz” Allah"ın rahmetine kavuştu.

Malatya Malatya olalı aklım erdiğinden beri ilk kez çoğul olarak “hemfikir oldu” birlik ve bütünlük sergiledi.

Nerede mi?

İstanbul"da.

Evet, dün (26 Ekim 2010) bir milad oldu diyebiliriz.
Malatya bölünmez bir bütün olduğunu İstanbul"da Ulusal Basınında yüksek katılımı ile gerçekleşen “Malatya Uluslararası Film Festivali” tanıtım toplantısında sergiledi.

Malatya Valiliği, Malatya Belediyesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Ziraat Bankası Malatya Müdürü, Malatya Halk Bankası Müdürü, Malatya İl Genel Meclisi, Özel İdare Genel Sekreteri Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), İstanbul"da yaşayan Malatyalı İş adamları Derneği (MİAD), Malatya Eğitim Vakfı, Malatya Kayısı Vakfı, Malatya Gazeteciler Cemiyeti (MGC), Malatya Gazeteciler Derneği(MAGDER), İnternet Haberciler Derneği (İHADER) ve diğer katılımcılar tek yürek ve tek ses oldu İstanbul"da.

Başlamak bitirmenin yarısıdır atasözünü teyid edercesine.
Her zaman övünürüz ya, Malatya"nın yetiştirdiği devlet adamlarından işte bir Malatyalıdan daha fazla Malatyalı olan Valimizi de artık bu kategoride değerlendirmemiz gerecek.

Malatya"yı Uluslar arası arenaya taşıma projesine tek yürek ve tek ses olarak destek veren başta Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, İl Genel sekreteri Sami Er, TSO Başkanı H. Hüseyin Erkoç, İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakultesi Dekanı Prof. Dr. Turan SAĞER"i buradan kutlamak istiyorum.

Malatya"yı yaptıkları az ve öz konuşmalarla özetlediler.
Az ve öz dedim çünkü zaman kısıtlı, Malatya ise "kocaman", ağızlarından çıkan her kelime Malatya"nın sıcaklığını, samimiyetini kayısı tadı veriyordu.

Tüm Türkiye “Malatya Uluslararası Film Festivali"ne davet edildi”
Yerli Yabancı birçok konuk ağırlayacağız.

Allah"a çok şükür artık 5 yıldızlı otelleri olan, binlerce sinemaseveri ağırlayabilecek sinemaları, gururla ikram edeceğimiz yemeklerimiz. Şifa kaynağı Kayısımız var.

Herkes Bize, Biz ise insanlığa hayran olan bir kentiz.

İlk ayağı olan tanıtım toplantısı ile start alan “Malatya Uluslararası Film Festivali”ne sayılı günler var. İstanbul"da sergilenen birlik, bütünlük ve dirlik örnek alınarak önümüzdeki günler el, ele vererek eksiklerimizi tamlamamız gerekecek.

Malatya artık bu birlik, bütünlük ve dirlikle “Sahipsiziz” sözcüğünü lügatten çıkarttı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum