Murat  Çelik

Murat Çelik

Biran için AVM'nin Sahibi Olduğum Hissi Uyandı

A+A-

Bazı anlar vardır, memleketinizin ismi telaffuz edildiğinde gurur duyarsınız.

Dün işte öyle bir günü yaşadım.

Malatya’mızın yetiştirdiği dünyaca ünlü Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Erman Ilıcak, Kahramanmaraş’ı bölgenin en büyük AVM’si ile tanıştırdı.

Kahramanmaraş'ta, Rönesans Holding’in yeni alışveriş merkezi markası Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi açılış töreninde Erman Ilıcak’ın “Ben Malatyalıyım” diye sözlerine başlaması içimde ki ses “AVM’nin sahibi hissi” uyandırdı.

Biliyorum saçma ama ne yapayım, Malatya Milliyetçiliği ruhum biran kabardı.

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi temel atma törenine olduğu gibi açılış törenine de davet edilmiştim.

Açılış töreni öncesi, Erman Bey, Mehmet (Amca) Kavuk ile sohbet etme fırsatım oldu.

Erman Bey, “Yalnız bırakmadığınız için gururluyum” sözlerinden sonra “Mehmet Amca, bu işlere başlamamda büyük öncülük ettin” sözlerine Mehmet Kavuk her zaman ki mütevazi tavırı ile “Önemli olan mayadır, maya tutarsa gerisi kolay” dedi.

Sohbet Malatya Park AVM’ye geldi…

Erman Bey, Mehmet Kavuk’a “Malatya’da o kadar ayrı sektörlerdeki işadamları ile bir oluşum gerçekleştirdin ki hayal bile edilemezdi, bugün ticari ilişkiden dostane ilişkiler içerisine girdik” dedi.

Sohbet esnasında Erman Bey’e Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını düşünüp düşünmediğini sordum, “Malatya için bu şekilde çok daha yararlı olacağımı düşünüyorum, zaman sıkıntısı içerisindeyim, o sorumluluk hem işlerimize zaman ayırmamızı hem de o sorumluluğa yeterince vakit ayıramayacağımızdan dolayı, olması imkânsız” dedi.

Haksız da sayılmaz 30 bin kişi istihdam eden kurumun başında yönetici olmak her babayiğidim karı değil.

Görmenizi isterdim, gencecik insanların ne kadar neşe ve zevkle müşteriye hizmet verme arzusunu, bu arada görülmeye değer bir başka durumda Kahramanmaraşlıların “alış verişe susamışlığını”, adeta akın ettiler açılış töreni sonrası Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne.

Dünyada ekonomik krizin başladığı yıllarda Türkiye'de devletten başka hiç kimsenin bırakın yatırım yapmaya cesaret edemediği Malatya dahil bir çok ile yatırım yapmaktan kaçınmayan Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Erman Ilıcak, Kahramanmaraş’a 200 milyon liralık yatırımla 2 bin 500 kişiye istihdam sağladı, "gurur duymamın" nedenlerinden biri de bu.

Allah hayırlı kazançlar versin...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum