Murat  Çelik

Murat Çelik

Bize bir Abi lazım (zarfı)

A+A-

Toplum Gönülleri Birliği Derneği İftar yemeğine kıramadığım bir Ağabeyimin daveti üzerine katıldım, katılmakla da çok iyi yapmış olduğumu, iftar yemeği sonrası kılınan akşam namazı akabinde ki sohbette fark ettim.
Malum 12 Eylul 2010 tarihinde yapılacak olan Anayasa Maddeleri Referandumu öncesi, hiç görmediğimiz kadar Milletvekili görme imkânımız oluyor.
Bu iftarda da AK Parti Malatya Milletvekillerimiz Öznur Çalık ve Ömer Faruk Öz beyin yanı sıra belediye başkanı Ahmet Çakır, İl Genel Meclis başkanı Naci Şavata, belediye eski başkanımız H. Cemal Akın, AK Parti İl başkanı Mustafa Şahin, Kadın Kolları başkanı Emine Akkurt ve bir çok sivil toplum kuruluşu başkanları ile 80 kişiye yakın tanıdık sima katıldı, iftar yemeğine.
Tanıdık simalar olunca, sohbette sıcak ve samimi oluyor.
Samimi ortamda yenilen iftar yemeği, akşam namazı derken çay faslına geçildi. (Bu arada “Lüks” olmamasına rağmen Çavuşoğlu"nda ki itfaiye binası karşısında faaliyet gösteren kebapçı da ki hizmet 5 yıldızlı demek zorundayım.)
Çay servisi ile başlayan sohbette Milletvekili Ömer Faruk Öz, aynı masada oturduğumuz İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata"ya hitaben
-“Abi seneye Ankara"da olman lazım, Başımıza bir abi gerek” der demez masada, Ooo Abi hayırlı olsun tebrikleri devam ederken;
Malzeme buldum heyecanı “Sayın vekilim defalarca yoklamama rağmen Naci Abi sessizliğini bozmadı” dememle birlikte hemen Naci Abi söze girdi;
Vekilim bu teklifi yaptığına göre Ankara"da bir şeyler duymuş olmalı” derken, ben bana lazım olan tüyoyu almıştım. 2011 genel seçimlerinde Naci Şavata"nın aday, adaylığı netleşmişti.
Aslında bu muhabbet çok daha koyulaşırdı, Milletvekili Öznur Çalık, karşı masada oturmasaydı. Uzak kaldı ve bombayı kaçırdı.
Bu sohbet bitmedi. Malatyalı deyimi ile “Kurt Siyasetçi” Şavata, az önce söylenenlere sevinmiş olmasına rağmen, Kurt siyasetçi olmasını teyid edercesine bana dönerek, Murat sana kısa bir hikaye anlatayım mı? Derken, Sayın Öz"ünde dinlemesi içinde uyarı da bulundum, “Sayın Vekilim Naci Abi fıkra anlatacak istersen kulak ver istersen."
Naci Abinin hoş sohbet ve şakacı mizacı olduğunu herkes bildiği için, birden sessizlik oldu:
-Mıh Osman, Arif Abinin davetini kıramayıp sinemaya gitmişler, birkaç fragmanı izledikten sonra Hollywood"un ünlü film yapımcısı Metro-Goldwyn-Mayer"in logosunda ki aslan kükremesini izledikten sonra, Arif Abiye dönerek, “Hadi Kalk Arif kalk gidelim ben bu filmi gördüm” demiş.
Kurt siyasetçinin bu kısadan hisse hikayesini pür dikkat dinleyen “Genç Kurt Siyasetçi” Sayın Öz, kıssadan hisseyi almış olacak ki, (attığı boş zarfın dolduğunu düşündüğünden olsa gerek)  “Ya Abi aslında vekil olacaksında ne olacak, TBMM"de küçücük odalar gerçi ben TBMM İdare Amiriyim de odam büyük ve Amir olduktan sonra Passat"a biniyorum, baksana İl Genel Başkanı olarak Cip var altında kendine ait koskocaman makam Odan, gerçi Ankara"ya gelirsen yaşın itibari ile de Meclis başkanımız olursun” demesi ile birlikte bende ikinci tüyoyu almıştım.
Eee, 2011 genel seçimleri öncesi iki milletvekili aday, adayının ismini almıştım.
Laf aramızda bunu da ilk Sizlerle paylaştım. Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum