Murat  Çelik

Murat Çelik

Çakır, ustalığını teyid ettirdi

A+A-

Malatya Belediye Başkanı ahmet Çakır, 10 Ocak Gazeteciler gününü fırsata çevirdi.

Tebrikler...

Çıraklık dönemini 2009 - 2010 yılları ile tamamlayan Çakır, 2011 yılında Kalfalık belgesini hak ettiğini öyle bir günde sergiledi ki Gazeteciler gafil avlandı. 

Profesyonelce hazırlanmış sunumu, televizyon spikerlerine taş çıkartırcasına yorumlaması, az da olsa sorulan sorulara kendinden emin verdiği cevaplarla 2012 Yılında Ustalığını da bu vesile onaylattı tüm basına. 

Basın baskın yedi...

Öyle bir günde 2011 yılı hizmetlerini sundu ki, basının göremediklerini bilgisayar ortamında gösterdi. Benim diyen gazeteci bile yapılanları ilk kez gördü ve soru yöneltebilecek ortam bulamadı. 

Başkan gösterdi ve yorumladı, basın izledi.

Bir çok hizmeti ilk kez vizyona giren film misali izletti.

Basın toplantısının tüm ayrıntılar haberimizde verildi.

Bu durumda şahsım olarak "Durmak Yok Başkan Hizmete Devam" diyorum Canı Gönülden.

Bizler (Basın) ağaç budandı, ağaç söküldü yaygarası kopartırken, söktüğü ağaçların yüz katını diktiğini görmemişi(z)m.

Mahçup oldum şahsen.

Başkan mütevaziliğini ilk günden beri devam ettiriyor. Pireyi deve yapmadan.

Münir Erkal, Mehmet Yaşar Çerçi ve Cemal Akın Başkanlarımızla birlikte çalıştık. Ve 2009 Yılından beride Ahmet Çakır ile çalışıyoruz.

Sosyal Belediyecilik anlayışı Başkan Çakır'da zirve yaptı, biliyorum.

Vatandaşın acı gününde, mutlu gününde bir çok beraberliği oldu fakat 1 (bir) kare resim göremedim.

Görmemiz yada göstermesi gerekirmiydi?

........

1980 yıllardan beri hizmet vermeye çalışan makina parkı son model araçlarla donatılmış bunu söyledi, çevre yolu altı ve üstü kavramını ortadan kaldırmış "eşit hizmet" anlayışı hakim belediyede.

Belediye Başkanı 'Şehri Emin' Olmalı, sözünü söyletmeyecek derecede kendinden emin tavrı "İşte Belediye Başkanı" dememi gerektirdi.

5-10 yıllık çöp depolama sahası seçmemiş, Malatya'nın gelecekteki 50 yıllık çöpünü depolama sahası seçmiş, bu hizmet ayakta alkışlanır önümüzdeki yıllarda, eminim.

Televizyon ekranlarında "Hizmet et de görelim" edası ile ekranlardan daha ilk gününde eleştiri yağmuruna tutulan Başkan Çakır 2011 Kalfalık döneminde "KAPAK" olacak hizmet üretmiş, üretmeye de devam ediyor.

Olaylara hep şüpheci yaklaşımımla içime bir şüphe düştü, başkan Çakır'ın Ustalık dönemi için bir çok başka projesi var ama açıklamadı diye...

Bekleyip göreceğiz şüphelerimde ki haklılık payına.

Belediyeye bağlı şirketlerden Esenlik'in kabuğunu kırdığını söyleme gereğini niye duymadı diye düşünürken bir atasözü "Görünen Köy Klavuz İstemez" aklıma geldi.

MEGSAŞ'ın büyümesinden söz etmemesini, geçtiğimiz yıllarda hemen her altı ayda bir Ekmeğimize yapılan zamların önüne geçmesini "MEGSAŞ'ın zarar eden şirketten kar eden hatta piyasa belirleyen konuma gelmesine bağladım.

İrili ufaklı kazalara ve eleştirilere neden olan MOTAŞ'ın ayıbını "hizmet içi eğitimlerle" telafi edeceğine inandığı için olsa gerek bu şirketten de pek bahsetmedi.

İçme suyumuz da ki kalite Vatandaşlar tarafından takdir görüyor olması nedeni ile inceden inceye değinmeyip "yenilenen binlerce metrelik içme suyu boru hattını söyledi.

Toplantının en güzel bölümleri: ağlanıp sızlanmadı, caklı-cekli konuşmadı. Başta da dediğim gibi çıraklık dönemi bitti, kalfalık dönemini sergiledi Ustalığını Duayen Gazetecilere teyid ettirdi.

Yolun açık olsun "Şehri Eminimiz".

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

19 Yorum