• BIST 1.523
 • Altın 444,061
 • Dolar 7,4859
 • Euro 9,0703
 • Malatya : 6 °C
 • Ankara : 1 °C
 • İzmir : 7 °C
 • İstanbul : 3 °C
 • Elazığ : -1 °C
 • Adıyaman : 8 °C
 • Trabzon : 10 °C
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı

Çakır, ustalığını teyid ettirdi

11.01.2012 01:33
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Malatya Belediye Başkanı ahmet Çakır, 10 Ocak Gazeteciler gününü fırsata çevirdi.

Tebrikler...

Çıraklık dönemini 2009 - 2010 yılları ile tamamlayan Çakır, 2011 yılında Kalfalık belgesini hak ettiğini öyle bir günde sergiledi ki Gazeteciler gafil avlandı. 

Profesyonelce hazırlanmış sunumu, televizyon spikerlerine taş çıkartırcasına yorumlaması, az da olsa sorulan sorulara kendinden emin verdiği cevaplarla 2012 Yılında Ustalığını da bu vesile onaylattı tüm basına. 

Basın baskın yedi...

Öyle bir günde 2011 yılı hizmetlerini sundu ki, basının göremediklerini bilgisayar ortamında gösterdi. Benim diyen gazeteci bile yapılanları ilk kez gördü ve soru yöneltebilecek ortam bulamadı. 

Başkan gösterdi ve yorumladı, basın izledi.

Bir çok hizmeti ilk kez vizyona giren film misali izletti.

Basın toplantısının tüm ayrıntılar haberimizde verildi.

Bu durumda şahsım olarak "Durmak Yok Başkan Hizmete Devam" diyorum Canı Gönülden.

Bizler (Basın) ağaç budandı, ağaç söküldü yaygarası kopartırken, söktüğü ağaçların yüz katını diktiğini görmemişi(z)m.

Mahçup oldum şahsen.

Başkan mütevaziliğini ilk günden beri devam ettiriyor. Pireyi deve yapmadan.

Münir Erkal, Mehmet Yaşar Çerçi ve Cemal Akın Başkanlarımızla birlikte çalıştık. Ve 2009 Yılından beride Ahmet Çakır ile çalışıyoruz.

Sosyal Belediyecilik anlayışı Başkan Çakır'da zirve yaptı, biliyorum.

Vatandaşın acı gününde, mutlu gününde bir çok beraberliği oldu fakat 1 (bir) kare resim göremedim.

Görmemiz yada göstermesi gerekirmiydi?

........

1980 yıllardan beri hizmet vermeye çalışan makina parkı son model araçlarla donatılmış bunu söyledi, çevre yolu altı ve üstü kavramını ortadan kaldırmış "eşit hizmet" anlayışı hakim belediyede.

Belediye Başkanı 'Şehri Emin' Olmalı, sözünü söyletmeyecek derecede kendinden emin tavrı "İşte Belediye Başkanı" dememi gerektirdi.

5-10 yıllık çöp depolama sahası seçmemiş, Malatya'nın gelecekteki 50 yıllık çöpünü depolama sahası seçmiş, bu hizmet ayakta alkışlanır önümüzdeki yıllarda, eminim.

Televizyon ekranlarında "Hizmet et de görelim" edası ile ekranlardan daha ilk gününde eleştiri yağmuruna tutulan Başkan Çakır 2011 Kalfalık döneminde "KAPAK" olacak hizmet üretmiş, üretmeye de devam ediyor.

Olaylara hep şüpheci yaklaşımımla içime bir şüphe düştü, başkan Çakır'ın Ustalık dönemi için bir çok başka projesi var ama açıklamadı diye...

Bekleyip göreceğiz şüphelerimde ki haklılık payına.

Belediyeye bağlı şirketlerden Esenlik'in kabuğunu kırdığını söyleme gereğini niye duymadı diye düşünürken bir atasözü "Görünen Köy Klavuz İstemez" aklıma geldi.

MEGSAŞ'ın büyümesinden söz etmemesini, geçtiğimiz yıllarda hemen her altı ayda bir Ekmeğimize yapılan zamların önüne geçmesini "MEGSAŞ'ın zarar eden şirketten kar eden hatta piyasa belirleyen konuma gelmesine bağladım.

İrili ufaklı kazalara ve eleştirilere neden olan MOTAŞ'ın ayıbını "hizmet içi eğitimlerle" telafi edeceğine inandığı için olsa gerek bu şirketten de pek bahsetmedi.

İçme suyumuz da ki kalite Vatandaşlar tarafından takdir görüyor olması nedeni ile inceden inceye değinmeyip "yenilenen binlerce metrelik içme suyu boru hattını söyledi.

Toplantının en güzel bölümleri: ağlanıp sızlanmadı, caklı-cekli konuşmadı. Başta da dediğim gibi çıraklık dönemi bitti, kalfalık dönemini sergiledi Ustalığını Duayen Gazetecilere teyid ettirdi.

Yolun açık olsun "Şehri Eminimiz".

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ufuk ceylan
14 Ocak 2012 Cumartesi 23:09
hani nerede biz neden görmüyoruz
Yalakalığı bırakın üç beş destek alıyorsunuz diye boş işler yapılıyor hani yollar hani trafik hani biten tek cadde efendi heryer pislik içinde sizde habercisiniz bravo size
CEVAP: Değerli Okuyucu (yorumcu) muz haberleri takip netmemiş olacaksınız veya yapılan (bitmiş) yolları görmemiş olacaksınız ki bu kadar acımazsız yorum yazmışsınız. Yazdıklarımın arkasındayım istediğiniz vakitte imkanlarımız dahilinde yapılan hizmetleri birlikte görmek için konuğumuz olabilirsiniz. (Murat Çelik)
Derya Deniz
13 Ocak 2012 Cuma 13:52
Ne çok belediyecimiz var
Yazı ve yorumları okudum Sayın Çelik, toplantı sonrası iyi bir sunum ve yapılanların net bir şekilde açıklanmasından dolayı başkanımızı takdir eder bir yazı yazmış. Hep olumsuz yazacak diye bir şey mi var anlamadım. Yapılmayanları eleştirirken yapılanları da takdir etmek lazım tabi, niye bu kadar feveran edilmiş yorumlarda. Maşallah herkes belediyeci olmuş. Sanki bu eleştirenler başkan olsalar her eksiği tamamlayacaklar. Burdan yazması kolay.
mehmet
13 Ocak 2012 Cuma 13:29
yaşam şehri
Evet sn murat bey malatyamız her geçen gün dahada güzelleşiyor.Emin imkanlar el verdikçe daha güzel şeyler olacaktır, ben buna kesin inanıyorum. Yakında Türkiyenin ilk on şehri içerisine mutlaka kısa bir zaman da girecektir. Malatya lı da buna yardımcı olması gerekir.Malatyalı isek gelişi güzel çöplerimizi yollara atmamalıyız aydınlatma lambalarını kırmamalıyız,var talebemiz iletmeliyiz, bunu yaparken sahici olmalıyız.yapılan akpınar meydanı çok güzel olmuş buna benzer pekçok sokaklar mevcuttur. D aha güzeli olurmu elbette olur.zamanla oda olur inancındayım.Murat bey sizlere katılıyorum, lakin daha güzeli için çabalıyalım.selam ve saygılarla MALATYA
Malatyalı Bilal
13 Ocak 2012 Cuma 13:27
Murat Ağabey
Yaşca benden çok küçüksünüz ama sen hepimizin Murat Ağabeyisin ailemizden birisın sizin yazınıza ve sözünüze güvenirim inanırım. Vekillerimiz ve Belediye Başkanından daha çok size güvenirim, Murat Ağabey yazmışsa doğrusunu yazar derim. Murat Ağabey bu yazınıza yorum yazmayacağım.
malatyada
13 Ocak 2012 Cuma 10:50
habercilik anlayışı
Bu yazı malatya da basının,haberciliğin olmadığını var ise de bittiğini itiraf eden bir yazı hatta kendilerini başkanı alkışlamaya mecbur hisseden bir kesimin yazısı, bir yerde hiç yanlış yoksa orada hiçbirşey yapılmıyordur... dikkatinize...
CEVAP: Değerli Okuyucu (yorumcumuz) Malatya Güncel Haberi takip ediyorsanız (mutlaka ediyorsunuz) eksikleri yanlışları yazdığımızı görmüş ve okumuş olmanız lazımdı. Yazmış olduğum yazı Başkan Çakır'ın 2011 yılı değerlendirme toplantısında edinmiş olduğum intibadır. Bilginize. (Murat Çelik)
Kemal Aslan
13 Ocak 2012 Cuma 08:12
Gelmiş
Murat Bey sizin gazeteciliğinize yakıştıramadım Belediyenin çok kötü yönetildiğini yazsam burada sayfalar tutar. Kısaca söyliyeyim Arkasında hükümet olmasına rağmen Malatya'nın gelmiş geçmiş en başarısız başkanıdır. Malatya Tarihi kendisini böyle anacaktır.
CEVAP: Değerli Okuyucu (yorumcumuz) Malatya Güncel Haberi takip ediyorsanız (mutlaka ediyorsunuz) eksikleri yanlışları yazdığımızı görmüş ve okumuş olmanız lazımdı. Yazmış olduğum yazı Başkan Çakır'ın 2011 yılı değerlendirme toplantısında edinmiş olduğum intibadır. Bilginize.
Hasan
13 Ocak 2012 Cuma 08:06
Görüş
Siz nasıl görüyorsunuz anlamadım ama benim görüşümle her sene 100 bin göç veren bir il ve 63 yaşında olduğumdan Ortaçağdaki şehirlere benzeyen yenilikten teknelojiden uzak bir şehir halen berberlerin diş çektikleri sünnet ettikleri bir şehir Türkiye'nin gelişmişlikte 40 ncı şehiri.
CEVAP: Değerli Okuyucu (yorumcumuz) Malatya Güncel Haberi takip ediyorsanız (mutlaka ediyorsunuz) eksikleri yanlışları yazdığımızı görmüş ve okumuş olmanız lazımdı. Yazmış olduğum yazı Başkan Çakır'ın 2011 yılı değerlendirme toplantısında edinmiş olduğum intibadır. Bilginize. (Murat Çelik)
Ali
12 Ocak 2012 Perşembe 17:58
Taktir tatminledir.
Sizin vizyonunuz Belediye başkanının ulaştığı yere kadar olduğu için faaliyetleri yeterli ve olumlu görüyorsunuz.Demek ki siz de kendinizi tüketmişsiniz. Vizyonunuzu geliştirmeye çalışın. Vizyonunuzu genişletin ki mesleğinizin hakkını veresiniz.
şüko
12 Ocak 2012 Perşembe 16:19
malatyayı planlayan proje birimi
Yahu, anlamam ki malattyda bu kadar gazete köşe yazarı var ne adam gb. soru sorarlar nede araştırma yaparlar. Neden kimse şu belediye proje birimine gidip röportaj yapıp malatya üzerine hangi projelere çalışıldığını öğrenmez????
Yoksa dar düşüncelimi bu medya... Neden kimse beydağına teleferik-beylerdersine dev park projesi, kongre ve fuar merkezi- havaray- vs. mega proje sormaz da, gidip sadece kaldırım gb basit şeyleri sorar?
Bu medyadan olmaz...
Sn.Çelik size tavsiyem şu proje birimine gidin ve haber yapın.............
salih yılmaz
12 Ocak 2012 Perşembe 15:07
sosyal belediyecilik
sosyal beldiyeclikte zirvemi ?
toplu taşıma araçları yolcu taşıma fiyatı 1.5 tl
minübüs 1 tl
nerde bu sosyal belediyecilik 1,5 tl mi büyük 1 tl mi ayıp ya ayıp milleti minübüse mahkum etmek hani sosyal belediyecilik..
şehir kaldırım çöplüğü oldu yollar daraldı
ışıklar kaldırıldı.
çalışmayan saat kuleleri yapıldı
karavak şuulandı (peşkeş çekildi )
huha hahha
sosyal belediyecilik....
gazeteci yöneticinin hatalarını yazar güzel yönlerini ise yapılması gereken olduğu için belitmez
yazı tamamen reklam kokuyor reklam ilanı gibi
vatandaş otobüse binince yemiyor reklamı ...
oOTOPARK hala sorunnnn çevreyolu otopark mezarlığıı
sosyal belediyecilik....
hu ha ha ha...
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı | Bahis Siteleri | Haber Yazılımı: CM Bilişim