Murat  Çelik

Murat Çelik

Çakır’ın taşı ile Çakır’ı vuruyorlar!

A+A-

Zamanı mı?

Değil mi?

Bilmem!

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın maddi (!) manevi desteklediği 2 sivil toplum kuruluşunun hedefinde AHMET ÇAKIR var!

İşte delilli ispatlı gerekçelerim.

VARAN 1

Sloganı “İnsan, Bilgi ve Farkındalık” olan BİLSAM ((Bilgi Yolu Eğitim, Kültür ve Sosyal Araştırmalar Merkezi)’ın  sloganını Başkanlığını Prof. Dr. İbrahim Gezer’in yaptığı döneme yönelik irdeleyelim;

İnsan: İnsanlara yönelik ne gibi çalışma yaptı şahit oldum diyemem ama diyeceğim 2 kişinin ve kendinin Malatya’da ki geleceğini kararttı:

  1. İnönü Üniversitesi rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ı ortaya sürerek,
  2. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerinde destek vereceklerini söyleyerek İşadamı Muzaffer Erşan’ı harcadı.
  3. Prof. Dr. İbrahim Gezer’in seçim çalışmalarında kendi köyünden bile tepki aldı.

Bilgi: Bilgi paylaşımı yapmadılar demek nankörlük olur, entelektüel, sosyal ve kültürel açıdan gelişimine katkı sağlamak amaçlı toplantılar düzenlediler.

Farkındalık: Evet zamanın başkanı Prof. Dr. İbrahim Gezer farkındalık yarattı(!) Ürettiği projeleri (4 adet) Malatya Belediyesi’ne finanse ettirerek, çalışma sonuçlarını 2014 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı süresince malzeme edip, çalışma esnasında elde ettiği verileri güzel kullandı. Hem de cebinden beş kuruş çıkmadan(!)

(Şayet yukarıda yazdıklarımın aksini iddia edecekse Sayın Gezer’in açıklamalarına buradan yayınlama sözü veriyorum)

VARAN 2

Av. Ali Yıldırım Başkanlığını yaptığı Kent Konseyi dünden beri şehri donattığı afişlerle “Başkan Çakır aleyhine altın vuruş yaptı diyebilirim.

Yıllardır Malatya ülke hatta dünya gündemine olumsuzlukları geldi.

Dün ismi bende saklı AK Partili bir bayan okurum beni aradı Fuzuli Caddesi üzerindeki Fırat İlköğretim Okulu önünde bulunan Bilboard’daki afişi görmemi ısrarla istedi… Gidip gördüm ve “Kent Konseyi neyin peşinde?” başlığı ile haber yaptım, yayınladım.

Şimdi soruyorum; Malatya Kent Konseyi’nde sürdürülen saltanatın ana gelir kaynağı Malatya Belediyesi dolayısı ile Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ken seçim arifesinde bütün kenti afişle donatmak şurada dursun afişlerde yer alan cümleleri denetlemeden, anlamları nereye çekilir bilmeden süslemek abesle iştigal değil midir?

Varan 1 ve Varan 2’de bahse konu olan muhterem zatlar, her ikisi de nefsimden üstün. Bu gerçekten yola çıkacak olursak, birini üniversitede daha doğru Meslek Yüksek Okulu harici diğerini Baro harici tanıyan yok iken, tv ekranlarında, gazete sütunlarında, internet haber sayfalarında yer almasını sağlayan Malatya Belediyesi daha doğrusu Ahmet Çakır döneminde ki Malatya Belediyesi finansörlüğü değil miydi?

Şahsen gazeteci olarak, Malatya Büyükşehir veya ilçelere kimin belediye başkanı olacağı umurumda değil, lakin Malatyalıların takdirini kazanan ve büyük bir ihtimalle de yeniden başkan seçilecek olan Ahmet Çakır’a muhalefetten oklar yönelmeden, Av. Ali Yıldırım’ın istifa etmesi isabetli olur, diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT