Murat  Çelik

Murat Çelik

Çok merak ediyorum 11 Nisan sabahını

A+A-

Aday adayı ya da aday adaylığı başvurusu yapan birini desteklediğimden dolayı beklemiyorum 11 Nisan 2011 sabahını.

Meraklı bekleyişimi mi, Sizi merakta bırakmamak için paylaşmak istiyorum, 11 Nisan 2011 sabahını ve sonrası olası kareleri.

Müneccim falan değilim yalnızca 1998 den beri yaşadığım seçim sonralarını gözümün önünde canlandırdığımda birçok aday adayının ne blöfler yaptığını yeniden görür gibi oluyorum.

Hemen her aday adaylığı sonrası benzer görüntüler yaşandı, bu aday adaylığı süreci sonlandığında aynı görüntüler aynı blöfler aynı iddialar gündeme gelecek yalnız figürler değişik olacak.

Aday adaylığı süresince girdiği vekillik havasından çıkamayanlar çok olacaktır.

İktidar partisi başta olmak üzere ana muhalefet ve muhalefet partilerinden aday adayı olan kişilerden yalnız ve yalnız 18 isim yarışacak. Dolayısıyla geri kalanı elenecek yani vekillik rüyası son bulacak.

Rüya dedim kasıtlı olarak…

Rüyadan uyananlar olacağı gibi gözü açık olduğu halde rüya görmeye devam edenler kâbusla uyanacak.

Aslında rüyadan uyananlar şanslı sayılır.

Hele, hele kimseye (Maddi-Manevi) borç lanmamışsa…

Borçlananları düşünmek istemiyorum.

Bildiğim kadar, bilmediğim çok kişi var aday adaylığı süresini finanse etmek için kredi çekti, hısım akrabadan altın veya döviz borçlandı…

Bazıları kendi şişidikleri balonların (Başbakan aradı aday ol dedi, Başbakan eşi aradı aday ol dedi, genel başkan bana tamam dedi, il teşkilatı benim arkamda, 100 binler arkamda, bakan arkamda vs vs) söndüğünü görmeyi tahammül edemeyenler seçim öncesi olduğu gibi meçhule gidecek.

Manevi olarak destek istedi, bulunduğu konumu itibari ile vaatlerde bulundu.

 Aday adaylığı için nüfuzlu yakın akraba, eş dost kredisi kullanıldı, hatta bazıları kendilerine yakın olanı kendilerine emanet edilen araç  (!) gereçleri kullandırdı.

Kimisi yakın dostlarının tavsiyesi üzerine, kimisi eşinin makamına, mevkisine hasep numarasına, kimisi ana-babasının mal varlığına, kimisi elinde kalan son parasına velhasıl türlü imkânlar zorlanarak aday adaylığı başvurusu ve sürecini 11 Nisan 2011 dek tamamladı.

Yok, birde uyandığı halde rüya görmeye devam edip, bağımsız vekil rüyasına dalarsa bitişinin resmini ilk baktığı aynada görür.

Allah kimseye vermesin işte o zaman kâbus olur.

Vekil aday adaylığının en acı ve en kötü yönü, çavuş oldular amelelik zor gelecek, 11 Nisan 2011 den sonra…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

5 Yorum