Murat  Çelik

Murat Çelik

Çok saçma düşünmüşüm!

A+A-

Sermaye karşıtı mı oldum acaba? Diye düşünüyorum da değilim kanaatine varıyorum.

 

Niye sermaye karşıtı olayım ki? Hiç sebep yokken.

 

Ne güzel işte Avrupaimsi çok güzel alış veriş merkezi etap, etap açılıyor. Alış veriş merkezi diye ben buna derim işte.

 

Gerçekten harika oldu…

 

Avrupaimsi demekte de çok haklıyım, Malatya olarak Avrupa"yı 30 yıl geriden takip etmemize rağmen yinede buna şükür diyorum.

 

Ya hala Sümerbank AŞ, fabrika olarak devam etse bunları görebilecek miydik? Hayır.

 

İyi ki Sümerbank"ı sattılar, en azından yapılan alış veriş merkezinde Smirnoff Vodka"yı, İngilizlerin 25 yıllık Dimple Viskisini canımız çektiğinde iki adım ötede bulabileceğiz.

 

Gerçekten çok iyi oldu, Küçük organize sanayi bölgesinde mutfak – banyo dolabı yaptırmak için kapı, kapı dolaşmamıza gerek yok, Niyazi Mısr-ı Caddesinde ki trafik keşmekeşinde, inişli çıkışlı yaya kaldırımında eziyet çekmemize hiç lüzum kalmadı, eve alacağımız nalburiye gereçleri için eski Bakırcılar Çarşısına gitmemizin de bir anlamı kalmadı.

 

Çok şükür bir bütün olarak Malatya"nın ihtiyacını karşılayacak alış veriş merkezinin birkaç bölümünü hizmete sundular.

 

Ne diye sermaye karşıtı olayım bu durumda, saçma diye düşündüm ve karar verdim, beni ne bağlar; küçük esnafın yok olmasını düşünmek, içinde  neyim var Niyazi Mısr-ı Caddesi"nde ki onlarca iş yerinde, bana mı kalmış İnönü Caddesi"nde ki iş yerlerinin bir, bir ardına kapanacağını düşünmek.

 

Sermaye düşmanı mıyım? diye düşünürken, bu kapanacak iş yerlerinin müsebbibi olarak açılan alış veriş merkezini hedef seçmiştim, ne kadar saçma düşünceymiş benim ki de.

 

Varsın küçük esnaf bitsin, onlarda birlik olsun rekabet etme yollarını arasın.

 

İşsizler ordusuna kapanması kaçınılmaz olan irili ufaklı işyerlerinden, takviye işsizler katılacakmış, belki şimdi resmi olarak açıklanan 24 Bin işsize 10 Bin daha eklenir, o kadar da ciddi bir rakam değil, işsizlik parası alabilirlerse aldılar almazlarsa o da sorun değil, 110 bini geçen Sosyal Yardımlaşma Vakfı"ndan yaşamını idame ettiren sayısına 10-15 bin kişi daha eklenir.

 

Tüm bu varsayımları göz önüne aldığımda, sermaye karşıtı olmadığım kanaatine vardım.

Saygılar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

8 Yorum