• BIST 92.382
  • Altın 359,666
  • Dolar 6,7585
  • Euro 7,3635
  • Malatya : 19 °C
  • Ankara : 14 °C
  • İzmir : 16 °C
  • İstanbul : 10 °C
  • Elazığ : 15 °C
  • Adıyaman : 18 °C
  • Trabzon : 10 °C

Yorumlar

"Obama Kayısı dedi sevindirik olduk" yazısına ait tüm yorumlar


bahar4444
12 Nisan 2009 Pazar 23:11
DEV YÜREKLER
burada yapılan çalışmalar OBAMAYA alkış tutmak değil, burada önümüze çıkan fırsatı değerlendirmektir..
1.biz milyarlar versek OBAMA böyle reklam yaptırtamazdık, kayısının tantımını gerçekleştirilemezdik.
2.burada unutulmaması gereken diğer bir konu ve en önemlisi 91000 DEV ÖĞRENCİ,
Sayın halkımız, arkadaşlar, dostlarımız burada 0,5 kuruşa kartpostal satışı gerçekleştirilmektedir.
ve bu kartpostallardan elde edilen tüm gelirle 91000 DEV ÖĞRENCİ OKULLARI yapılmaktadır.yani burada elde edilen bir gelir ve kuruşu kuruşuna hesap edilen gelirle yapılan okul söz konusudur...
madem ki OBAMA ya karşısınız olabilir hadi o zaman bu okulları siz yapın cebinizden daha yüksek miktarda paralar çıkartın. kusura bakmayın ama 0,5 kuruşa satılan kart alımına bile nazlanılıyor???
yada acaba okula ihtiyaç yokta başta vali bey olmak üzere, öğrenci arkadaşlarımız, hocalarımız, sivil toplum örgütleri boşuna mı uğraşıyorlar???
DEV YÜREKLİ ÖĞRENCİ arkadaşlarımız tüm çabalarıyla kendi okullarını kendileri inşa etmektedirler.
0.5 kuruş kimseyi zengin etmez ama okulumuzun bir çivisi alınabilir...
lütfen stantlara gidip minik arkadaşlarımızın şevkini kırmayın onlara destek olun bu çocuklar hepimizin bu okullar hepimizin...destek olalım ve okulllarımız tamamlayalım bu arada kayısı tanıtımımızıda yapalım krizi fırsatlara, tanıtımlara ve de okullara dönüştürelim...
inanıyorum ki malatya halkı DEV YÜREKLİ ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKACAKTIR...
sevgi ve saygılarımla....
Aliseydi
12 Nisan 2009 Pazar 17:57
Ya Şeker Hocanın vaazına ne demeli
Şeker Hoca nam hocamız, vaaz kürsüsünde iken kullandığı bilgisayarında sehven nabeca görüntüler çıkan Hocamızın vaazına da Obama girebilmişse pes doğrusu obamaya. Yakında Tarım Müsteşarı Malatyaya gelir ve Şeker Hocadan gençlik iksirinin sırrını isterse şaşırmayın.
vatandaş
11 Nisan 2009 Cumartesi 11:51
Malatyalıya yakışmıyor
hayal dünyası çok geniş bir millet olduk,öyle bir hava yaratıldı ki sanki obama türkiyeye geldi kayısının faydalarını anlattı ve amerikanın kayısı talebini malatyadan karşılayacağız dedi, yapmayın yahu bu kadar dolduruşa gelmeyin,ne kadar kompleksli bir millet olduk ya, şimdi de kayısının adını değiştirecekler, vekillerinizle birlikte dalkavukluk yapmaya ne kadar meraklısınız ya..! ha birde adamın heykelini mi yapsak filan gibi laf ediliyor,kendinizi bu kadar ayak altına almayın lütfen. Murat Çelik baktım da kaç gündür şu yazılanlara, sizden başka da bu ayıbın kimse farkında değil, malatyalı uçuşa geçmiş adeta,bugünde yürüyüş varmış galiba obamaya teşekkür için, vah benim memleketim vahhhhhh...
kum tanesi
10 Nisan 2009 Cuma 19:29
dedi,DEDİ...........................
Aman yarabbi...
Duyan duymayana söylesin..
Gören görmeyene anlatsın...
''BARACK HUSSEİN OBAMA''kaysı DEDİ.
Bu ne büyük lutuf,ne büyük saadet.
Koca abd prezidenti binbir çeşit meyve arasında
kaysıyı seçti.
Az kalsın ''MALATYA''da diyecekti.
Aslında zımmen demişte sayılır.
Bu günü malatyalılar bayram ilan etmeli,ve o söylediği dakikaları saygı duruşlarıyla anmalı.
Törenler yapılmalı malatyada,üç gün,dört gece.
Tarihe koca koca harflerle yazılmalı bu olay.
Taşa,mermere kazınmalı bu söz;şehrin girişine tak'lar
dikilmeli,obama resimleriyle süslü olmalı her cadde.
Evet ahvalımız bu........
Aman Yarabi....
Dibe vurdu herşey,sen hidayet eyle....
Gül Dalı
10 Nisan 2009 Cuma 16:32
Malesef
YAHU OLAYLARI NE KADAR GÜNLÜK VE YÜZEYEL YAŞAR OLDUK, ADAM GELDİ GİTTİ AĞZINDAN BİR KELİME ÇIKTI DİYE SAYIN MALATYA NE YAPACAĞINI ŞAŞIRDI. MALESEF OLAYLARA DERİN BAKMIYORUZ. BAKSAK KONULARIN ARKA YÜZLERİNİDE İYİ ANLAYACAĞIZ. OBAMA GELDİ KONUŞURKEN OLUMLU BİR CÜMLE KULLANMAK ADINA CÜMLE İÇİNDE KAYISI DEDİ MİLLET SEVİNDİRİK OLDU. NE OLUYORUZ YA ADAM SÖYLEDİĞİNİ BELKİDE UNUTTU. NE BU KADAR DALKAVUKÇA ŞAKŞAKCILIK KENDİNİZE GELİN MİLLET, OBAMANIN KAYISI SATIN DEMESİ AMERİKADAKİ KAYISI PAZARINIZI İKİYE KATLAMIYOR, YİNE BU İŞLE İLGİLENENLERİN TİCARİ MANTALİTESİ VE PAZARLAMADAKİ KABİLİYETLERİYLE OLABİLECEK KONULAR. BU KADARDA KENDİMİZİ KÜÇÜK GÖRMEYELİM YA. BU ÜLKEDE BU MEMLEKETTE İSTEDİĞİ ZAMAN YAPAMAYACAĞI ŞEY YOKTUR. BU KADAR KENDİMİZE YABANCILAŞMAYALIM, KENDİMİZDEN KORKMAYALIM NE YAPACASAK ÖNCE ÜLKEMİZ İÇİN, SONRA MEMLEKETİMİZ İÇİN YAPALIM BAKIN NELER OLUYOR O ZAMAN. RABBENA HEP BANA DEMEKTEN KURTULURSAK ÇOK ŞEY OLACAK.....
agresif
10 Nisan 2009 Cuma 16:23
peeessss
valimiz, vekillerimiz, iş adamlarımız şimdiye kadar neredeydi? hafıza kaybına uğramışlardı da obama kendilerinemi getirdi. kayısımız yokmuydu bu güne kadar. pes sadece pes diyorum.
çetin ceviz
10 Nisan 2009 Cuma 16:20
reel
sayın çelik in yazısını alkışlıyorum.çünkü obama türkiye ye gelip, gittiğinden bu yana obama türkiye nin tüm sorunlarını halletmişte, türkiye nin önünü açacak bir sürü gelişme olmuş gibi allayıp pulladılar. kimse sayın çelik in yakaladığı noktadan duruma bakmadı. gençlik formülleriyle dünya dönmüyor. kayısının asıl sahibi olarak biz sahip çıkamamışken, pazarlayamamışken obamanın bir lafıyla mı, obamayla mı kayısımız değer kazanacak .lütfen gerçekçi olalım. sayın çelik lütfen yazılarınızla bir çok insanın farkında dahi olmadığı her şeyi allı pullu görenleri ayıktırmaya devam edin.
sevgi
10 Nisan 2009 Cuma 14:10
???
gerçekler acıdır. bu sevinçle gerçekler gözardı edildi ama bugün sayın obama'nın kayısı demesi malatyamıza ileriki tarihlerde getiri getirir anlamında değil. fazla abarmamak lazım. özellikle kayısıya aprıcobama ismi verilmesi düşündürücü. malatyalı olarak kendimizin çabalaması lazım kayısı için.
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim