Yasin Tanır

Yasin Tanır

Cumhurbaşkanımızın Diploması Millettir!

A+A-

Her seçim sürecine yaklaşırken dikkat ederseniz; siyasetin yalan perdesi ardı ardına açılıyor. Hep aynı mide bulandıran mevzular dönüp dolaşıp aziz milletimizin önüne geliyor.

Neymiş Efendim! Recep Tayyip Erdoğan'ın diploması yokmuş. Bunu yazan satılık medyaya  hadi oradan 'Mezar "Definecileri" demek geçiyor içimden. Hangi ağbabaları talimat verdiyse her zamanki gibi önüne atılan kemiğe tamah etmişler. Başlıklar ardı sıra dizilmiş sormuşlar da sormuşlar. Yetmemiş birde talimat veren 6'lı masadan da eklemeler yapmışlar.

- Diploması olmayan bu ülkede Cumhurbaşkanı olamazmış.
-6'lı masa olarak iktidara geldiğimizde Erdoğan'ı yargılayacağız.
-Şuana kadar atadığı tüm diplomat, bakan, rektör, büyükelçileri görevden alacağız.
-Bu ülkeye yaptığı tüm yatırımları iptal edeceğiz.

Tabii iktidara gelirlerse yapacaklar...

Bizimde millet olarak 6'lı masaya  soracağımız elbette ki sorular var:

HDP 'ye hangi bakanlığı vereceksiniz?
Abdullah Öcalan'ı, Selahattin Demirtaş'ı, Kavala'yı serbest bırakacak mısınız?
Şehidimizin bacısına küfredenleri partinizde barındırmaya devam edecek misiniz?
PKK, Kandil, İmralı sizi tükürüğünüzle boğar diyen; alçak teröristlerle ve onlara destek veren siyasi uzantısı hainleride ittifakınıza dahil etmeyi düşünüyor musunuz?
6'lı masa olarak  Selahattin Demirtaş ile kahvaltıyı aile arasında mı? Yahut bireysel yapmayı mı düşünüyorsunuz?
Hepinizin oyu bir araya gelse yarımız etmezsiniz diyen "Pervin Buldanı kahvaltıya davet edecek misiniz?
Geçmişte başörtüsüne karşı olan  nefretinizi, düşmanlığınızı, ötekileştirici tavırlarınızı bırakacak mısınız?
Ülkemizin yararına ne tür hizmetler yapacak, "Heykel" dışında bir icraatiniz olacak mı?
6'lı masa olarak Cumhurbaşkanı adayı gösterebileceğiniz adayı neden içinizden seçmiyorsunuz ?
Kendinizi aday olarak yeterli mi görmüyorsunuz? Yoksa mevcut koltuklarınızı Erdoğan karşısında kaybedeceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Sorduğum soruların cevabı ne zaman verilir bilinmez,  asıl meseleye geleyim. Recep Tayyip Erdoğan'ın diplomasının olmadığını beyan etmek bence tam bir akıl tutulmasıdır.

 Sn. Recep Tayyip Erdoğan : 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun olmuştur. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diplomasını almıştır. Üniversiteyi Marmara Üniversitesi İktisadî ve Ticarî Bilimler Fakültesi'nde okuyan Erdoğan, bu okuldan 1981 yılında  ayrıca mezun olarak siyaset sahnesine atılmıştır. Farz edelim ki Sn. Erdoğan'ın diploması olmasın. 

20 yıldır tek başına iktidarda olan Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı hizmetler, bence diplomayı geride bırakmış, ülkemizin tapusu haline gelmiştir.

Tüneller, Köprüler, Hastahaneler, Otoyollar, Camiler, Okullar, Üniversiteler,  Silah ve Savunma Sanayisi atılımları, Gemiler, Sosyal Yardımlar, Nükleer Santraller, Burslar, Eğitim Yardımları vs. saymakla bitmeyecek başlıklar adı altında yapılan devasa hizmetler ilk defa Sn. Recep Tayyip Erdoğan döneminde yapılmıştır. 

Kendilerine siyasetçi süsü verenlerin; yıllardır aldıkları yenilgiyi sorgulamadan, bir kağıt parçası üzerinden, çeşitli ithamlar ile bir lideri karalaması bence beceriksizliklerinin dışa vurulmuş halidir. Hayatta dikkat ederseniz hep başarısız olanlar, başarısızlıklarını birilerine mal etmeye çalışırlar. 

Ne güzel söylemiş Atalarımız; "Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az." diyerek sözlerime son verirken; fazla kelam kalbe ziyan. Uyusunda büyüsünler vesselam diyorum. 

Recep Tayyip Erdoğan köşe  yazıma denk gelirse bir gün; eminim 6'lı masaya söyleyeceği sözler bir kaç kelimeyi geçmezdi.

 Derdi ki; Siz kim beni devirmek kim. Topunuz gelin! "Halkım yanımda durmak  yok yola devam." 

Her yazıma olumlu olumsuz eleştirileri ile renk katan değerli okuyucularıma selam olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT