C.Cemil NAYMAN

C.Cemil NAYMAN

Demek ki her şey bu dünyadan göçünce başlıyormuş

A+A-

Sevgili ağabeyimiz sayın Murat Çelik için dün okuttuğumuz mevlidi şerife katılanlardan rabbim razı olsun.

Yaklaşık olarak 12 senedir yanında severek çalıştığım Murat abim tam bir sene oldu aramızdan ayrılalı. Buna mahsuben mevlit okutuldu. Mevlit okutacağımızı 2 gün önceden herkese bildirmemize rağmen sadece birkaç değerli abilerimiz katıldı.

Demek ki her şey bu dünyadan göçüp gidene kadarmış.

Sevgili Murat abimiz bu dünya da herkese değer veren birisiydi. Yaklaşık olarak 12 senedir yanın da çalışmama rağmen ne bize nede başkasına bir zararı olduğunu göremedim. Herkes yanına gelir oturur çayını kahvesini içer saygılı bir şekilde giderdi. Yanına gelen kişileri hiçbir zaman kapı dışarı etmedi. Yaptığı haberlerden dolayı rahatsız olan çok kişi vardı. Yerinde ve zamanın da doğru ve tarafsız bir haber yaparak, Malatya Güncel Haber’i ayakta tutmaya çalışıyordu. Dün okuttuğumuz mevlitte çoğu kişiyi göremedim. Demek ki herkesin sevgisi bu dünyadan göç edene kadarmış. Bu da beni doğal olarak bir üzüntüye soktu. Yıllarca yanın da çalıştım iyisi de kötüsü de her zaman Murat abimizi  görmeye gelirdi. Demek ki yanına gelenlerin hepsinin bir çıkarı varmış. Bir gün Murat abiye sordum “ Abi herkes yanına geliyor, işi bitince hiç uğramıyor yanına. Peki neden yardım ediyorsun, gelenlere” diye sordum. Murat abi şöyle içini çekerek dedi ki “ Her şey bu dünya da kalır Cemil, bu dünyada yaptığımız her şey bize kârdır, bir gün belki o da bize bir yardım eder. Hiç değilse ölünce belki bize bir dua eder, o bize yeter” dedi.

Yani kıssadan hisse olarak ben dün şunu anladım ki , bazı insanlar sadece çıkarı için çalışıyor bu dünya da. Şahsen ben çok üzüldüm çoğu kimsenin mevlit’e gelmemesinden dolayı.

Gelip de bir dua edenlerden de Allah razı olsun. Gelmeyip de dua edenlerden de Allah razı olsun.

muratcelik.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum