Dünya Yetimler Günü’nde Ağrı’daki yetimler unutulmadı

Dünya Yetimler Günü’nde Ağrı’daki yetimler unutulmadı

Türk Kızılay'ı Ağrı Şubesi Dünya Yetim Günü nedeniyle iftar programı düzenledi.

A+A-

Türk Kızılay'ı Ağrı Şubesi Dünya Yetim Günü nedeniyle iftar programı düzenledi.

Dünya Yetim Günü nedeniyle Türk Kızılay'ı Ağrı Şubesi tarafından yetim çocuklara yönelik iftar programı düzenlendi. İftar programına Ağrı Valisi Osman Varol, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Kızılay Şube Başkanı Orhan Tatlı katıldı. Çocuklarla bir araya gelip onlarla bir süre sohbet eden Vali Varol ve Başkan Sayan, fotoğraf çektirdikten sonra çocuklarla aynı masada iftar yemeği yedi.

Türkiye'de hiç kimsenin yalnız olmadığını vurgulayan Vali Varol, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin olduğu yerde hiç kimse yalnız ve kimsesiz değildir. Bizler Devletimizin tüm imkanlarını kullanarak her zaman evlatlarımızın yanındayız" ifadelerine yer verdi.

Programda konuşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, "Bizler buradaki kardeşlerimizi elimizden geldiğince desteklemeye devam edeceğiz. Allah kimseyi yetim bırakmasın. İnsan bazen annesinden bazen de babasından yetim kalır. Bana göre en büyük yetimlik insanın devletinin olmayışıdır. Allah kimseyi devletsiz bırakmasın. Ömrümüz ve imkanımız yettikçe sizlere destek olacağız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT