Murat  Çelik

Murat Çelik

Durmak yok fişlemeye devam

A+A-

Malatya dünya gündemine Yayınevi adı altında Hıristiyanlık misyonunu üstlenenlerin hunharca katledilmesi ile ilgili geldi olay, hemen herkesim tarafından ve tarafımdan lanetlendi.

 

Hiçbir zaman şiddete karşı sempati duymadım, insan olarak insan canı almaya da karşıyım.

 

48 yaşımın şu son günlerine gelirken, yaşımın yarısına yakını gurbette geçirdim. Hıristiyan olmayan kişilerin memleketinde yaşadım, onların işini yaparak onlardan para kazandım, inkar edemem.

 

Dini ve ırkı ayrı olan bir çok insan ile birlikte yaşam sürdürdüm. Müslüman Türk olarak, dinime ve ırkıma leke sürmemeye çalıştım.

 

Şimdi diyebilirsiniz “Biz ne!”

 

Aslında yaşamım kimseyi ilgilendirmez, kimsenin ilgisini çekmez.

 

Fakat bu ayrıntıları yazımın başlında vermemin tek nedeni, Yurt dışında İslami Sivil toplum örgütleri gerçekten çok ve çok da başarılı şekilde temsil ediliyoruz.

 

Kanunlar gereği bu sivil toplum örgütleri yasalar gereği ne gerekiyorsa yapmak zorundalar. Faaliyet gösterdikleri ülkenin polisine, dernek bürosuna hatta bağlı bulundukları eyalet ve bölge kurumlarına…

 

Evet Malatya"da kapalı kapılar ardında Hıristiyanlık üzerine faaliyet gösterdikleri, Zirve Yayınevi"nde meydana gelen olay ile gündeme geldi, cinayetler gibi “misyonerlerin” faaliyetleri de hala gizemini koruyor.

 

Malatya"da Hıristiyanlık misyonu görevi ile kimler ikamet ediyor, kimler geçici olarak görev yapıyor? Bilen varsa Allah rızası için söylesin.

 

Müslüman mahallesinde artık salyangoz satılır, satabilirlerde yalnız vergisini ödemek zorundalar.

 

Sigorta acentesi adı altında, yayınevi temsilciliği benzeri “çakma” iş dalları ile değil de, kanunlar gereği yapılması gerekenleri yaptıktan sonra yapabilirler, neden olmasın.

 

Misyonerlerin görevi dahilinde mi bilinmez ama, yaşadıkları toplumda insanları dinlerine, mezheplerine hatta kendilerine bakış açısına göre fişlemeleri hangi “din”de var anlamış değilim, bu görev yada fişleme olsa, olsa dış mihraklara ait gizli haber alma servisleri elemanlarının yapması gerekenlerdir ve görevin yapanlara da Ajan derler, ispiyoncu derler. Bu iş de Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunlarına göre suçtur.

 

Şimdi buradan Devletin yetkili birimlerine soruyorum, Malatya"da Yabancı Uyruklu kaç kişi resmi kayıtlı yani ikamet ediyor, ikameti olanların geçim kaynağı nedir?

 

Yaptığım araştırmalara göre, Malatya Yabancılar Müdürlüğü"nde resmen ikameti olan hiçbir yabancı uyruklu kimse bulunmuyor ve yabancılar çalışması için Malatya İş-Kur Müdürlüğü"ne müracaat etmiş yabancı uyruklu hiç kimsenin müracaatına rastlamadık.

 

Tekrarlamak istiyorum, artık Müslüman mahallesinde salyangoz satılır fakat vergisi ödendiği sürece.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT