Murat  Çelik

Murat Çelik

Elinizi çekin!

A+A-

Malatya"nın son yıllarda olumsuzluklarla gündeme gelmesinin müsebbipleri yalnız ve yalnızca siyasetçileri siyaseti siyasi kulvarlarda değil de kendilerine arena olarak seçtikleri Resmi Kurumların oluşundan başka bir şey değil.

 

Şimdi geri dönüp Malatya"nın son 3 yıl içerisinde yaşadığı olumsuzlukları inceleyerek hafızamızı tazeleyip kendimize soru olarak yöneltelim;

 

  • Malatya"da yaşanan “su skandalı” burada meydana gelen olay, Siyasilerin Malatya Belediyesi üzerine oynadıkları oyundan ötürü meydana gelmemişmiydi, ama ne yazık ki olayın ileri boyutunu düşünmekten aciz siyasiler Belediye Başkanının değil de Malatya Valisi Derya Kadıoğlu" nun gitmesine neden olmamışlar mıydı!?
  • Diğer bir olay, Ankara"da oturupta, Malatya üzerinden rant peşinde olan siyasiler yüzünden “Çocuk Yuvası Skandalı” çıkmamışmıydı?
  • Yine siyasilerin egemenlikleri altına almak için Gel-Git olayları ile TCDD"nin Müdürünün defalarca tayini ile TCDD 5. İşletmeyi uzunca bir süre Müdürsüz bırakmamışlar mıydı?
  • Milli Eğitim Müdürlüğünde senin adamın benim adamım diyerek yıllardır Müdür artandı müdür alındı değişiklerini kim yapmıştı?
  • Malatya İnönü Üniversitesi ve Araştırma Hastanesinin bugün içinde bulundu tek neden siyasi çekişmeler değil mi?

 

Evet yukarda saydıklarımın aksini iddia eden varsa hodri meydan.

 

Gelelim SKK Başhekimliği konusuna;

Burada yaşanan olaylar yukarda yazdıklarımdan çok farklı…

Farkı koskoca aklıselim insanların ibadet sonrası kavga etmesi hem de o kadar Cemaatin önünde!

İnsanda biraz utanma sıkılma olur, Allah"ın evinde ibadet edip yalvarıp yakarıyor ve çıkışta dünya malı için, koltuk için insan kalbi ve kafası kırılıyor ve de Malatya Ülke gündemine olumsuz şekilde yansıyor.

Allah"tan korkun şu aziz mübarek günlerde dünya malı için değdi mi tüm bu rezalet, geçici makam ve mevki için?

 

            Türkiye Cumhuriyeti Devleti Vatandaşı ve Malatyalı olmanın verdiği ayrıcalıkla “Sayın Siyasilerimiz Malatya üzerinde oynamayı bırakın!”

           Malatya"nın sorunlarını çözmek için seçildiniz, Malatya"ya sorun yaratmak için değil! Diyorum.

            Çekin ellerinizi Malatya"nın, Malatyalının üzerinden.

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum