Murat  Çelik

Murat Çelik

Esenlik Bana Yumurtluyor

A+A-

Malatya Belediyesi"ne bağlı Esenlik Limited Şirketi tabi Malatya"da yaşayan herkese, Malatya"da yayın yapan gazete, radyo, televizyon ve sivil toplum örgütlerine hatta Yurt dışında yaşanan felaketzedelere de ve bana yumurtluyor.

 

Esenlik -2 numaralı Market kapanacak ve kapanmasından doğacak zararları içeren haber yazdım.

 

Belli bir yerden itina ile bana yönelik eleştiriler geldiğinden ötürü bu yazıyı yazmayı uygun gördüm.

 

Bilinmesinde yarar gördüğüm konuların başında Esenlik Ltd. Şti. Malatya"da yıllardır, Malatya"da yaşayan Malatalıya, ucuz ve kaliteli ürün satmakla kalmayıp yaptığı satışlardan kazandığının vergisini hakkaniyet ölçüler çerçevesinde ödeyerek vergi rekortmeni olması geliyor.

 

Malatyaspor"un yıllardır içinde bulunduğu maddi krizden çıkması için tüm Malatya"nın içinde hakkı olan parayı bir emir ile yönetimlere aktardı ve aktarmaya devam ediyor. Bu miktar Malatya Belediye Başkanı H. Cemal Akın döneminde yalnızca 8.7 trilyon. Akın"dan önceki belediye başkanlarının yaptıkları maddi yardımları rakam olarak şimdi hatırlamadığımız için telaffuz edemiyorum.

 

 

Pakistan, Filistin ve son olarak da Gazze"de İsrail vahşeti altında ki Dindaşlarımıza uzattığı yardım eli inkâr edilemez.

 

Malatya"da yayın hayatlarını sürdüren gazete (günlük, haftalık), dergi (süreli süresiz yayınlar), televizyon, radyo, internet haberciliği ve hatta sivil toplum örgütlerine reklam karşılığı ciddi rakamlarla destek olmayı sürdürüyor.

 

Esenlik Ltd. Şti. Malatya"da yaşayan müşterilerine sunduğu ürünlerin tümünü evet tümünü Malatya"da ki firmalardan temin ederek gıda toptancılarına (meyve-sebze dahil) destek oluyor.

 

Evet, yukarıda saydıklarım kadar sayamadığım daha birçok hizmeti olan Malatya Esenlik Ltd. Şti"ye ait olan ve yıkımı sonrası hal hazırda projesi olmayan Esenlik 2 marketin yıkılmasına karşıyım.

 

Yeni bir mekan bulunmadan tahliyesinde israr edilecek olursa, aklıma tek bir konu gelir; “Esenlik 2 Markete yakın yerde kısa zaman önce şube açan ve edinilen bilgilere göre Esenlik 2 Marketin, 1 günlük cirosu kadar ayda ciro yapamayan özel bir marketler zincirine kıyak yapmak için kapatılacak olmasıdır.”

Saygılar.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

10 Yorum