Murat  Çelik

Murat Çelik

Fahişeden ahlak abidesi olur mu?

A+A-

Öncelikle özür dilerim basit bu başlıktan ötürü...
Sözüm meclisten dışarı burada fahişelerden bahsetmeyeceğim...
İşim olmadı olamaz da etini para ile satanla.
Aslında yazımın başlığı olarak tükürdüğünü yalayanla işim olmaz yazacaktım ama tükürük kelimesi mide bulantısı yapar diye yazmadım... Tükürük yerine fahişe yazmayı yeğledim ne de olsa fahişe daha cazip tükürmek kelimesine karşı.
'Tükürdüğünü yalamak' demişken, halk arasında "sözünün eri olmayan, sözünden dönen, verdiği sözü unutanlar" için kullanılır.
Yine başlığa dönmek istiyorum 'Fahişe ahlak abidesi olur mu?'
Tabiki olmaz(!) olamaz da çünkü erkek olsun kadın olsun namusunu bir bedel karşılığı satıyor.
Genellikle erkekler arasında "dönek"lere de delikanlı denilmez çünkü verdiği sözden "bedel" elde etmek için dönmüştür...
Namus şeref sözü verdikten sonra dönen kişinin delikanlılıktan dem vurması ise başlı başına dönekliktir ki, bu kişi erkek ise inanın kelimeyi buradan yazamıyor O kişiliksize ne denir(!)
Yaşa da gör demiş büyüklerimiz...
Yaşıyoruz ve görüyoruz çıkarı için şeref namus sözü verenlerin ne derece küçüldüklerini yazık...
Keşke üniversitelerde bir bilim dalı açılsa "İnsanlık" üzerine eğitim verilse, eğitmenler tarafından...
Aldıkları eğitimin değerlendirmesini insanlar yapsa...
Yok tabiki, bu benim insanlıktan nasibini alamamış, ahlak, edep, terbiye, şeref, örf anane bilmeyen daha doğrusu kendini bilmeyen ama insan olarak aramızda dolaşan varlık(lar)ın eğitimi için düşündüklerim.
Bu tabi düşünceden öte gitmez, gitmediği gibi insanlık mayası GDO'lu varlıklar eğitim alsa da eğitilemez(ler).
Dedim ya sadece düşünce benimki aslında insan cemaatte, cemiyette ehil insanların sohbet ve muhabetlerinde eğitim alabilir kendini eğitebilir.
Az kaldı unutuyordum(!) önce O varlık cemaatte cemiyette kendine yer edinecek ki insanların arasına girsin ve öğrenebilsin "Sözünün eri olmayı, tükürdüğünü yalamamayı" öğrendikten sonra, kişilikte kazanır O varlık.
Hatta dönek ve delikanlılık kelimesinin anlamını öğrenir...
Dönek olanın, cematte cemiyette yerinin olamayacağını anlar.
Nasıl fahişeden ahlak abidesi olmazsa, çıkarı için şeref namus sözünden dönen(in) delikanlılıktan dem vurması abesle iştigaldir.

Biraz vaktim ve sabrım olsa, dönek(leri) döndürmek için delikanlılık dersi buradan vereceğim ama ne vaktim var ne de sabrım. Zaten dönek(ler) utanma sıkılma bilmez aymaz, aymaz sırıtırlar toplumda çünkü dönmüşlerdir bir kere.

Vaktim olsa fahişeyi tövbe ettiremek için çaba sarf ederim ama 'dönek' alışmıştır dönmeye durdurmak için ona heba edecek saniyem dahi yok.

Allah islah etsin.

Saygılar

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

8 Yorum