• BIST 1.519
 • Altın 444,112
 • Dolar 7,4885
 • Euro 9,0687
 • Malatya : 6 °C
 • Ankara : 1 °C
 • İzmir : 7 °C
 • İstanbul : 3 °C
 • Elazığ : -1 °C
 • Adıyaman : 8 °C
 • Trabzon : 10 °C
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı
 • Otomotivde ÖTV değişikliği
 • Japonya Başbakanı Abe istifa etti
 • İskenderun'da cenazeler karıştı

Fahişeden ahlak abidesi olur mu?

29.11.2012 00:01
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Öncelikle özür dilerim basit bu başlıktan ötürü...
Sözüm meclisten dışarı burada fahişelerden bahsetmeyeceğim...
İşim olmadı olamaz da etini para ile satanla.
Aslında yazımın başlığı olarak tükürdüğünü yalayanla işim olmaz yazacaktım ama tükürük kelimesi mide bulantısı yapar diye yazmadım... Tükürük yerine fahişe yazmayı yeğledim ne de olsa fahişe daha cazip tükürmek kelimesine karşı.
'Tükürdüğünü yalamak' demişken, halk arasında "sözünün eri olmayan, sözünden dönen, verdiği sözü unutanlar" için kullanılır.
Yine başlığa dönmek istiyorum 'Fahişe ahlak abidesi olur mu?'
Tabiki olmaz(!) olamaz da çünkü erkek olsun kadın olsun namusunu bir bedel karşılığı satıyor.
Genellikle erkekler arasında "dönek"lere de delikanlı denilmez çünkü verdiği sözden "bedel" elde etmek için dönmüştür...
Namus şeref sözü verdikten sonra dönen kişinin delikanlılıktan dem vurması ise başlı başına dönekliktir ki, bu kişi erkek ise inanın kelimeyi buradan yazamıyor O kişiliksize ne denir(!)
Yaşa da gör demiş büyüklerimiz...
Yaşıyoruz ve görüyoruz çıkarı için şeref namus sözü verenlerin ne derece küçüldüklerini yazık...
Keşke üniversitelerde bir bilim dalı açılsa "İnsanlık" üzerine eğitim verilse, eğitmenler tarafından...
Aldıkları eğitimin değerlendirmesini insanlar yapsa...
Yok tabiki, bu benim insanlıktan nasibini alamamış, ahlak, edep, terbiye, şeref, örf anane bilmeyen daha doğrusu kendini bilmeyen ama insan olarak aramızda dolaşan varlık(lar)ın eğitimi için düşündüklerim.
Bu tabi düşünceden öte gitmez, gitmediği gibi insanlık mayası GDO'lu varlıklar eğitim alsa da eğitilemez(ler).
Dedim ya sadece düşünce benimki aslında insan cemaatte, cemiyette ehil insanların sohbet ve muhabetlerinde eğitim alabilir kendini eğitebilir.
Az kaldı unutuyordum(!) önce O varlık cemaatte cemiyette kendine yer edinecek ki insanların arasına girsin ve öğrenebilsin "Sözünün eri olmayı, tükürdüğünü yalamamayı" öğrendikten sonra, kişilikte kazanır O varlık.
Hatta dönek ve delikanlılık kelimesinin anlamını öğrenir...
Dönek olanın, cematte cemiyette yerinin olamayacağını anlar.
Nasıl fahişeden ahlak abidesi olmazsa, çıkarı için şeref namus sözünden dönen(in) delikanlılıktan dem vurması abesle iştigaldir.

Biraz vaktim ve sabrım olsa, dönek(leri) döndürmek için delikanlılık dersi buradan vereceğim ama ne vaktim var ne de sabrım. Zaten dönek(ler) utanma sıkılma bilmez aymaz, aymaz sırıtırlar toplumda çünkü dönmüşlerdir bir kere.

Vaktim olsa fahişeyi tövbe ettiremek için çaba sarf ederim ama 'dönek' alışmıştır dönmeye durdurmak için ona heba edecek saniyem dahi yok.

Allah islah etsin.

Saygılar

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
İhsan KALENDER
05 Aralık 2012 Çarşamba 18:32
SİSTEM MASUM DEĞİL
Her kadın anasından MASUM doğar.Ama SİSTEMLER, onları kötülüğe ahlaksızlığa itebilir.Sosyo-ekonomik şartlar dikkate alınmalıdır.Fakat, fuhuşu meşru kılan, zinayı yasal sayan kanun ve kuralları bidayeten icra edenlerin LEBALİ büyüktür.İkdidarlar o sistemin bekçiliğini yapmakla LEBAL altına girselerde,asıl pislik SİSTEMİN içeriğinde saklıdır.SİSTEM silbaştan yazılmalıdır.
mutlu
04 Aralık 2012 Salı 09:20
oya
Sayın Çelik ben bu yazıyı yazma hakkını kendimde buldum zira ben mesleğim gereği bu kadınları inceleme fırsatı buldum,onları tanıdım ve bu yola nasıl düştüklerini az çok öğrendim ama bu demek değildir ki tasvip ediyorum ancak bir kadın için çok zor olduğunu erkeklerin anlayacağını sanmıyorum ve sizinde bunlardan tiksindiğinizi hatta midenizin bulandığını da sanmıyorum siz sadece şahsi öfkenizi ifade ederken yanlış bir kıyaslama yapmışsınız diye düşünüyorum zira tiksinecek çok şey var memlekette.
mutlu
04 Aralık 2012 Salı 09:14
oya
Toplumun fahişe diye adlandırdığı kadınların çok olması hatta mevcudiyetleri diyelim, devletin zalim olduğunu gösterir.Şunu bilin ki hiçbir anne adayı yani hiçbir kadın kokuşmuş ihtirasların tatmininden asla hoşnut değildir.Bu işin severek yapılabileceğini düşünebiliyormusunuz asla ve asla...Birileri bu sahayı oluşturarak rant elde etmektedir ve sıkıntı burdadır..bu da kadınlarımızın değil devletin utancıdır.Şunu asla unutmayınız fuhuşa zorlanan her kadının vebalini mevcut iktidar omuzunda taşır
mutlucan
04 Aralık 2012 Salı 09:07
oya
Öncelikle bu konu çok hassas bir konu,siz şahsi kızgınlığınız için bu yazıyı yazmışsınız ancak Türkiye de 60bin kadın fuhuş vesikası almak için başvuru yapmış,toplumumuzda fuhuş yapan kadın met'a görülüp ücrete mukabil münasebet peşinde koşan adamdan ziyade bu iğrençliğe muhatap olacak kadar düşürülmüş kadın hedefte tutulur,erkekler erkektir yapar düşüncesi ile kötü değildir.kötü kadın kavramının psikolojisi işte bu ataerkil düşünceden kaynaklanır.
kaner
03 Aralık 2012 Pazartesi 15:52
Murat alptuğ
Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İhsan KALENDER
01 Aralık 2012 Cumartesi 21:14
OKUDUM yine OKUDUM
Yorum yazmak için
düşündüm taşındım...
Beceremedim...
Bilirsiniz ki,
bu tip karakterler
yüzlerine gelen
tükrüklere
GÖKTEN YAĞMUR MU
YAĞIYOR NE!!!,,,
diyebilen karakterlerdir...
Gerçekten AĞIR bir başlıkla
MESAJ vermişiniz...,
Ammaaa,
MANDA
MASTA'nın
dürtüsünden
ancak
12 saniye sonra
acı hissedermiş..,
Sanırım,
bahse konu
EDEPSİZLERİN
hissetmesini
sağlamak
KABİL değildir!!!..
kaybettik ne yazıkki
30 Kasım 2012 Cuma 13:21
özümüzü
Sayın Çelik böyle bir muhabbete girdiğinize göre sizi rahatsız eden bir olayla karşılaşmışsınız,ancak sıkmayın canınızı zira toplumun yüzde sekseni nerede ise bu durumda..neden çünkü insanlarımızın dini imanı para oldu da ondan,toplumda gelişen tek şey BEN duygusu oldu ve böyle olunca da sözünün arkasında durmak gibi bir özellik kalmadı..Eskiden söz senetti,şimdi kimin sözüne inanabiliyorsunuz,neden adliyeler büyültülüyor?çünkü toplum çamurlaşıyor artık,özümüzden uzaklaştıkca batıyoruz...
olmuş
30 Kasım 2012 Cuma 13:15
çok basit
Tükürük kelimesini kullansaydınız bence bu başlıktan bu kadar mide bulanmazdı..Haberciliğe böyle bir başlık yakışmamış,basit kaçmış..Dönek insanlar diye başlık atabilirdiniz,daha seviyeli olurdu,bu sayfaya yakışmamış bu başlık..
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı | Bahis Siteleri | Haber Yazılımı: CM Bilişim