Murat  Çelik

Murat Çelik

Fanteziler yalanı mı doğurdu?

A+A-

Malatya 7 hafta boyunca yarışma heyecanı ile ekran karşısına geçti. Cep telefonu sahibi hemen her Malatyalı kontör seviyesine ve fatura durumuna göre SMS attı.

Ne için olduğunu detayları ile anlatmama gerek yok hemen tüm Türkiye"nin bildiği “Korolar Çarpışıyor” yarışmasının galibi Koro"nun şehrine okul yaptırılmasıydı.

Aradan geçen bir yıl zarfında fantezi denebilecek göstermelik sözleşme imzalandı. Bir çok Yetkili beyanat verdi maalesef bir arpa boyu yol alınmadı.

Açıklama yapıp kamuoyunu bilgilendiren yetkililer kendilerininde inanmadığı söylemlerde bulundular. (Kanıt aramaya gerek yok, arşiv bölümümüzde tüm bu açıklamalar mevcut.)

Bugün (02.07.2010) Malatya Milli Eğitim Müdürü yine br açıklama yaptı; Shov TV'de yayınlanan Korolar Çarpışıyor yarışması programı sonunda birinci gelen Malatya'ya okul yaptırma sözü sonrasında yapılan girişimler ile önümüzdeki günlerde protokol imzalanacağını ve 8 derslikli ilköğretim okulunun Orduzu beldesi Elasuyu Mahallesi'nde yapılacağını, söyledi.

Aynı Milli Eğitim Müdürü bu yıl içerisinde defalarca tarihler vererek protokol imzalayacak açıklamalarda bulunmuştu. Hatta Sayın o kadar ileri gitti ki İl Genel Meclisi Mart ayı oturumunda Nisan ayı içerisinde temel atılacak bile demişti. Sanırım bu açıklama için İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata Temmuz ayı oturumunda “Ne oldu?” der. Aksi halde O"da Vebal alır.

Yani ne gereği var bu kadar kendinin de inanmadığı sözleri kamuoyu ile paylaşmanın. En azından konuşmazsa diğer konuştukları en azından unutulur zamanla.

Hiç bir kurumu yada kuruluışu veya birilerini korumak adına yalan yanlış açıklama yerine daha gerçekçi olun, aksi halde bu açıklamaların ardında başka niyet aramak zorunda kalırız.

Son kez şunu söylemek isterim Malatyalı “Sözünün Eri Adamı Baş Tacı Yapar”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT