Murat  Çelik

Murat Çelik

Filmlerde Neden Polis Dövülmez

A+A-

Televizyonda ekranlara gelen yerli polisiye televizyon dizilerinde, Polis rolünü oynayan artistin tabancası hiç kınında olmaz, hemen her tutuklama öncesi tabanca ile ateş açılır, kötü adam rolünde oynayanlar vurulur bazen de polis rolünde ki artist vurulur ama hiçbir zaman Polis rolünde oynayan taşla sopa ile dövülmez (!).

 

Belki, bu film yapımcılarının, yönetmenlerinin saygısından hiçbir sahnede Polis tekme tokat veya sopa ile taş ile vurulmaz ve de dövülmez.

 

Halbuki Televizyonlarda Ana Haber Bültenlerini izlemiş olsalar, farklı sahneler görecekler.

 

Namusumuzu, şerefimizi, malımızı mülkümüzü emanet ettiğimiz başta Silahlı Kuvvetlerimiz ve Emniyet Mensuplarımız, alçaklar tarafından kırsalda şehirde silahla vurulup öldürülüyor, silahı olmayan eline geçirdiği taş ve sopa ile dövme cesareti gösteriyor.

 

Evet, Film yapımcıları haberleri izlemiş olsanız, gerçekleri ana haber bültenlerinde görecek ve insanlara sunduğunuz görüntülerin gerçekçi olmasına dikkat edeceksiniz eminim.

 

Devletin birliğini bütünlüğü bozacak eylemlere katılmış bir siyasi parti kapatılıyor, akabinde protesto eylemi yapan bu partinin taraftarları namusunu, şerefini koruyan Polisi taş ve sopalarla dövüyorlar(!). Daha bu protestocular demokrasi yok, haklarımızı istiyoruz diyebilecek kadar da alçalıyorlar.

 

Henüz 49 yaşındayım ve bu yaşıma kadar 27 ülkede yaşadım tüm samimiyetimle söylüyorum Türkiye kadar özgürlük ve demokrasinin yaşandığı ülkeye rastlamadım.

 

Bebek katili terör örgütü başı kalkmış kaldığı cezaevinde ki odasının darlığından şikayetçi oluyor.

 

Şikâyetinin asıl sebebini çok yakında göreceğiz BEBEK KATİLİ APO şimdiye kadar sürdürdüğü İmralı Cezaevi hakimiyetini kaybedeceği için rahatsız oluyor. Cezaevi yatmak kolay değil, yatsında göreyim diğer mahkûmlarla nasıl oluyormuş hapis yatmak. Her dakika diğer mahkum tarafından öldürülme korkusu…

 

Şimdiye kadar rahatı hatta huzuru yerinde güvenlik sorunu yok, Binlercesinin hayatına kıymasına rağmen Şanlı Şerefli Türk Askeri koruyor.

 

Ben oldubitti Bebek katili Apo"nun Kürt olduğuna inanmadım. Hiçbir Kürt Bebek Katili Apo kadar onursuz olamaz (!)

 

Neden mi?

 

Vatanı Milleti uğruna görev yapan binlerce Askerin kanına giren bebek katili yıllardır O Askerin elinden yemek yiyiyor, namuslu, şerefli ve haysiyetli biri bu durumda her an ölmeyi düşünürde ondan.

 

 

Belinde silahı olduğu halde, Devletin Bekası için kişiliksiz, zebanilerin taşlı sopalı saldırısına aldırış etmeden sükûnetini koruyan Hakkari Emniyet Müdürlüğü Emniyet Amirine ve Polis Memurumuzla gurur duyuyorum.

 

Cenab-ı Hak Devletimize Milletimize zeval vermesin.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum