Murat  Çelik

Murat Çelik

Gereklimiydi …?

A+A-

Gerekli mi? Gereksiz mi?

Evet bu sorulara cevap bulan Ahmet Çakır, AK Parti"den Malatya Belediye Başkanlığı aday adaylığı için, bünyesinde 6 iktidar milletvekili barındıran partisinin il başkanlığını bırakarak istifasını verdi.

 

Bu demek oluyor ki aday adaylığı gerekliydi.

Hakkında hayırlı olsun demek düşüyor bana.

Aklım erdiği kadarı ile ben 6 Milletvekili TBMM"ye göndermiş partinin il başkanı olsam bırakmazdım.

 

Amaç hizmetse,

 

Yok, siyasetin verdiği bir heyecansa ine il başkanlığını tercih ederdim.

 

Sorumluluksa,

 

Koskoca bir ilin iktidar partisi il başkanının yaptırımı, bir belediye başkanınkinden çok daha fazla olduğunu tahmin ediyorum.

 

Peki, olan oldu, laf ağızdan çıktığı gibi namludan çıkan mermi misali Sayın Çakır"da göri dönüşü olmayan bir yola girdi…

 

Peki, ya umduğunu bulmazsa yani, vaad edenler vaatlerini gerçekleştirecek güce erişemeyip de, aday olmaması halinde ne olacak?

 

Devlet memurluğu değil Çakır"ın aday adayı olmak için istifa ettiği mevki…

 

Devlet memuru olsa kolay şef ise müdür, müdür ise genel müdürlük, genel müdür ise çok daha üst makamlara terfi etme talebi yada desteği olur.

 

Peki, esnaf olan Çakır"ın ne talebi olabilir, verilen vaatlerin gerçekleşmemesi halinde telafisini isteyeceği ne olabilir ki?

 

At inip eşeğe binmek zor olur be Sayın Çakır, aslında il başkanı olduğun zaman birebir yaşadın, Mahmut Karatepe örneğini neydi ne oldu…

 

Sayın Mahmut Karatepe demişken, söylemeden geçemeyeceğim, Sayın Karatepe"de sevilen, sayılan ve söylediği dinlenen bir zat idi, Müftü yardımcılığı görevi yaptığı süre içerisinde, ya şimdi ne oldu, siyasete atıldı, siyasetçinin yapması gerekenleri yapıyor, AK Parti ile başladı, bağımsız devam etmek istedi, siyasetin kurtları tarafından sofraya alınmadı, Büyük Birlik Partisi ile flört etti denildi, Saadet Partisi"nde karar kıldı, artı sayın Karatepe bindi siyaset kayığına ama kayığın kürekleri kayıkçıda, o nedenle kayıkçının istediği yöne seyahat etmek zorunda.

 

Malatya Belediye Başkanı Cemal Akın, tekrar aday adayı, çok da normal çünkü başladıklarını bitirme azmi var…

 

Mehmet Yaşar Çerçi tekrar aday adayı, olabilir yenilgi sonrası her iddialı siyasetçinin yaptığını yapıyor.

 

Şimdilik bunlar aday adayları arasında, yorum yapmaya gerek gördüklerim. Önümüzde çoooooook daha uzun günler var seçime kadar, çok yorum yapar çok aday sunarız bu gidişle…

 

Temennimiz, başkanlık koltuğunu dolduracak, seçildikten sonra kıyakçılarına değil Malatya"ya hizmet edecek adayın başkan seçmesi olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

17 Yorum