Murat  Çelik

Murat Çelik

Gölge etme(yin) başka ihsan istemez

A+A-

Dünyanın sonu gelmiş, herkes cennete ve cehenneme doluşmuş. Cehenneme en son gelenlerden biri zebanilerin arasında hücresine götürülürken, yol boyunca grup, grup kazanlar görmüş. Hepsinin başlarında da ellerinde gürzleriyle birer zebani, fokur, fokur kaynayan kazanların içinden dışarı çıkmaya çalışanların kafasına kuvvetlice vurarak, onları yeniden kazanın içine atmaktaymış... Dayanamayıp sormuş yeni gelen:
-Yahu, nedir bu kazanlar böyle sıra sıra? Niçin zebaniler bir de gürzlerle habire vuruyorlar başlarında bekleyip?
Yanındaki zebanilerden biri cevaplamış:
-Dünyadaki günahkâr kişileri ülkelerine göre gruplandırarak bu dev kazanlara attık, cezalarını çekiyorlar. Kaçmaya kalkışan olursa da görevli zebaniler ellerindeki gürzlerle onları yeniden kazana geri gönderiyorlar.
-Hımım... Anladım demiş yeni gelen.
Bir süre yürüdükten sonra yine dev bir kazanın yanından geçmişler. Ama bu sefer bu kazanın içi insan dolu olduğu halde, başında tek bir zebani dahi yokmuş.
-E, peki bu kazanın içi tıka basa dolu olmasına rağmen, başında neden zebaniler beklemiyor?
Yanındaki zebani gülmüş:
-Onların başına nöbetçi zebani dikmemize gerek yok. Çünkü kazanın içine doldurulanlar Malatyalılar dan oluşuyor. Şayet kaçmaya kalkarak kazana tırmanmaya çalışan birini görürlerse, kendileri kazanın dibinden bunun paçasını tutarak derhal aşağıya çekiyorlar. Hiç kimse yukarı yükselemiyor. Biz de bu yüzden başlarına zebani dikmeye gerek görmedik demiş..."
Evet, yukarıda bir çoğumuz tarafından bilinen hisseden kısa…
Ufak bir değişikle Malatyalılara uyarladım.
Uyarlamak zorunda kaldım(!)
Daha da doğrusu uyarlamak zorunda bıraktılar.
Kim mi?
Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren.
Evet, ilk kez bu tür bir yazı yazmak zorunda kaldım.
Malatya Güncel Okuyucularının gözünden kaçmamıştır , “Mustafa Eren'den toplantıya katılmayacağım" mesajı başlıklı haberimiz.
İçeriği kısaca özetlemek istiyorum;
Malatya Belediyesi Kültür AŞ, Murat Nalçacı göreve geldikten sonra yapacağı fuarlar öncesi sivil toplum kuruluşları ile istişare ve tanıtım toplantıları yapıyor. Çoğu kez toplantılara Blediye Başkanı Ahmet Çakır’da katılıyor.
Son olarak ta bu yıl ilk kez yapılacak olan 1. Yapı ve Dekorasyon Fuarı'na geniş katılım sağlamak amacı ile basın mensupları ardından da muhtarlarla toplantı yaptı.
Muhtarlarla yapılacak toplantı öncesi ilimizde bulunan Muhtar dernekleri bilgilendirdi.
Buraya kadar her şey yolunda…
Yolunda gitmesini engellemek isteyen Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren derneğine bağlı üye muhtarlara cep telefonu mesajı göndererek, bu toplantıya katılmayacağını (üstü kapalı olarak ben gitmiyorum Sizde gitmeyin) bildirdi.
Bu mesajı saçma bulan muhtarlar katıldı.
Bizde haberimize bu hasutluk niye? Başlığı ile kamuoyuna duyurma gereğini duyduk.
Gerçekten nedeni bilmek istiyoruz.
Eminim deneyimli Muhtarlar Derneği başkanı kamuoyunu bilgilendirecek ve katılmamayış nedeni ile üyelerine gönderdiği mesajı izah eder.
İzah etmezse ne olur?
İnanın pek fazla bir şey olmaz(!)
Söyleyecek tek söz kalır “Gölge etme başka ihsan istemez”
Çünkü Fuarları başka illerde Sanayi ve Ticaret Odaları düzenler bizde tam tersi oluyor, Ticaret ve Sanayi Odası “TUR FİRMASI” gibi seyahatler geziler düzenliyor, asli görevi olmadığı halde belediye fuar düzenliyor.
Hakkımızda hayırlısı…
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum