Murat  Çelik

Murat Çelik

Görev yapmak suç değil Sayın Gündüz

A+A-

Malatya"da geçtiğimiz yıl “MASKİ OPERASYONU” ve bu yılda “Şırınga Operasyonu” isimli skandal yaratan 2 büyük operasyon yapıldı.

Sonuç…

MASKİ SKANDALI"NDA sanıkların hepsi serbest, mahkemelere dışardan girilecek.

ŞIRINGA Operasyonu ise hakeza..

Ve Şırınga Operasyonu ile ilgili Tabipler Odası açıklama yaptı. Allah"tan Tabipleri savunacak bir odaları var, ya onlarda MASKİ Skandalına adı karışanlar şüpheli zanlılar gibi geçici işçi, asgari ücretli kişi olsalardı, ne olurdu?

Tabiî ki hiç bir şey!

Onlarda MASKİ Şüpheli zanlıları gibi kaderimiz deyip, köşelerine çekileceklerdi.

Tabipler odası açıklamasında haklı, fakat haksız yanı da yok değil mesela “Sorgulama elbette olacak ama her şey biraz usule uygun yapılmalıydı. Hekimlerimiz, kariyerleri düşünülmeden kapkaç, hırsızlık gibi adi suçlularla 5 gün boyunca bir arada tutuldu” sözleri yarın sıkıntı yaratabilir.

Nitekim gözaltına alınan kişilerin kariyeri kanun önünde pek fazla bir şey ifade etmez. Şüpheli zanlılardı, gözaltına alınanlar, bunlara ayrıcalık zaten gereği kadar yapıldı, kanısındayım.

Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına göre gözaltına alınan şüpheli zanlılar “Sağlık Muayenesi”  yapılır. Ve burada Polis gereken ayrıcalığı yaptı, hiçbir basın mensubu şüpheli zanlıların görüntüsünü alamadı.

Sayın Tabip Odası başkanı, ayrıcalık istemesine pek anlam veremedim…

Şüpheli zanlılar sınıflandıramaz, hırsızlıkla suçlanan kişide şüpheli zanlılardır, ŞIRINGA OPERASYONU"NDA gözaltına alınanlarda şüpheli zanlıdır. Gözaltında oldukları sürece ayrıcalık beklemek zaten yersizdir.

Operasyon ile ilgili olarak medyayı da suçladı, Sayın Tabip Odası başkanı, “bu sitemde kanımca yersiz, ülkemizde ilk ve son olmayan Yolsuzluk davalarında kamuoyunu bilgilendirmek, Medyanın görevidir. Bu görevi yapan medya mensupları da şüpheli zanlılar için hiçbir ayrıcalık yapmadı, yapmazda, dediğimiz gibi bu Medya"nın görevi.

Bu gerekçeklerden yola çıkarak  Tabip Odası başkanına Görev yapmak suç değil Sayın Gündüz,  Polis'de, Medya'da görevini yaptı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum