Murat  Çelik

Murat Çelik

Gurbette ki Mutluluklar

A+A-

Malatya'dan çıkınca insan kendini gurbette sanıyor.

Seyir halinde iken otomobille 44 plakalı araca farla sinyalleşerek selamlaşma ile başlar Gurbet hissi.

Yıllarca yaşadım bunu, acı verir gurbette yaşam çok iyi bilirim.

Bu kez yıllarca yaşamak için çıkmadım gurbete şayet Kahramanmaraş gurbet sayılırsa.

Evet geçtiğimiz hafta hemşerimiz Erman Ilıcak'ın daveti üzerine gitmiştim Kahramanmaraş'a. 

44 plakalı araç görmek ne kadar mutluluk veriyorsa, Malatyalı İş Adamlarını görmek, Malatya'nın öz malının gurbette açtığı mağazaları görmek bir o kadar mutlu ediyor gurbette.

Rönesans Gayri Menkul (RGY) tarafından Kahramanmaraş'ta yapılacak olan alışveriş merkezinin temel atma töreni öncesi Kahramanmaraş'a giderken Esenlik Marketin tabelasını ilk kez Adıyaman'a bağlı Gölbaşı ilçesinde gördüm geçerken... Gururlandım.

Atayurt Tv Genel Yayın Yönetmeni kardeşim Cemil'le erken saatte varmıştık Kahramanmaraş'a, şehir merkezinde kahvaltı için lokanta ararken ana cadde üzerinde park etmiş şahsi eşyalarımızı aldığımız sıra " Cemil briden "Abi ne oldu bu insanlara, Bize bakıyorlar" dedi. Belki 44 plakalı araç o nedenle dikkat çektik derken gözüm hemen önünde durduğumuz Esenlik Market tabelasına takıldı ve "eee Cemil araç 44 plaka, camında Basın levhası ve önünde durduğumuz market Bizim öz Malımız bakmaları normal" dedim.

Demediğim ise "duyduğum gururdu" eminim aynı gururu Cemil'de yaşamış ama oda bana yansıtmamıştı.

Vakit yaklaşmıştı, temeli atılacak AVM'nin tören alanına geldik. Darende Belediye Başkanı İsa Özkan erken gelmişti. Erman Ilıcak ev sahibi olarak kurmayları geldi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ve MalatyaPark AVM Genel Müdürü Ali Günaçar birlikte gelmişlerdi. 

Erman Bey konukları ile tek tek ilgilendi, konuşmaların ardından 270 Milyon Dolar'a yapılacak Kahramanmaraş AVM'nin temel atma töreninde butona basmak için hazırlanan platformda Malatyalı İş Adamını görmek ve ona destek için Malatya'dan katılımcıları görmek gurur verdi.

Konuklar onuruna yemek daveti vardı, törene katılmıştık yemeğe icabet etmek gerekiyordu iyi ki de katılmıştım. İsa Başkan yemeğe katılamayacağını belirterek Darende'ye gitmek için ayrıldı.

Konuklar için ayrılan restorantta, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı (Yeşilyurt eski Kaymakamı) Dr. Erkan Bulgan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, AVM Genel Müdürü Ali Günaçar, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurul Üyesi Resul Altunköprü Kardeşim Cemil ve ben birlikte oturduk.

Erman Bey konukları ile temel atma töreninde olduğu gibi burada da konukları ile tek tek ilgilendi. Bizim masada haliyle sohbet etme imkanı da oldu. Heyecanlı ve mutluydu Genç İşadamımız, sohbet esnasında AVM'nin teknik bilgilerini akatarırken, Esenlik'in bu AVM de olması gerektiğini düşündüğümü belirttim, Malatyalı Firma yapıyor neden Malatya'nın öz malı Esenlik burada yer almasın diyerek. 

Sohbetimize BATİK firması sahibi Metin Ziyal katıldı. Metin Kuzenimin eşi olmasına rağmen evlendiklerinden sonra yani aradan geçen 19 yıl sonra tekrar karşılaştık. Sevincime Metin'i yeniden görmekte eklenmişti.

Vali Yardımcısı Dr. Erkan Bulgan Malatya'yı özlediğini ama ilk fırsatta Malatya'ya geleceğini söylüyordu Mehmet Kavuk'a.

Mehmet Kavuk aynı zamanda iş ortağı olan Erman Ilıcak'a Malatya'ya yaptıracakları Camii'den bahsederken projesinin tamamlandığını öğrendim. Ne de olsa söz vermişerdi Sümerbank'ı aldıktan sonra 5000 kişilik Camii yaptıracaklarını bu nedenle kulak kabarttım.

Kahramanmaraş eski Otogarı'nın yerine yapılacak olan Kahramanmaraş AVM'de Malatyalı bir çok Şirketin ürününü pazarlaması için büyük imkan olduğu kanısındayım, başta Esenlik olmak üzere... 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

8 Yorum