Murat  Çelik

Murat Çelik

Gurur duyalım mı?

A+A-

Okuyucularımızla başta Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Malatya Milletvekilleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, daire müdürlerinin katılımı ile Tek Adımda Yeşil Kart Bürosu açılışında eli yetişen kurdeleyi tutarak, elinde makas olanın keserek açılışını yaptı, bizde bu önemli olayı görüntüledik ve haberi de manşetten verdik.

 

Buraya kadarı güzel…

 

Üst düzey Devlet büyükleri ile açılışı yapılan mekân ne derece düşkün olduğumuzun göstergesi değil midir?

Yoksa ben yine olumsuz tarafından mı baktım, bu önemli derecede katılımla açılışı yapılan mekâna?

 

Aslında nasıl baktığımda o kadar önemli olmazsa gerek, nüfusunun üçte biri Sosyal Yardım ile geçinen, onbeşbine yakın (Çoğu Yüksekokul ve üniversite mezunu) işsizler ordusuna sahip olan bir ilde bu hizmet pek tabi ayakta alkışlanır.

 

Vatandaş karda çamurda niye mağdur olsun, sıra beklerken üşüsün.

 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı da kurdeleyi kesmek için ön saflarda yerini almış, iyi de yapmış, resimde en azından görünüyor, ya Allah Muhafaza İktidar Milletvekili İhsan Koca gibi arkalarda kalsa nasıl olacaktı?

 

Olmazdı tabi, iyi yapmışlar ön safta yer vermekle.

 

Umarım önümüzde ki günlerde de iş istihdamı yaratmak için açılan bir fabrikanın kurdelenin kesilişinde de bu kalabalık, olur.

 

Tabi ki istihdam yaratmak için bugünlerde fabrika açılışı beklemek hayalperestlik olur, Dünya ekonomisi krize girdi, bundan bizim etkileneceğimiz bazı kesim tarafından dilendirilse de ben pek önemsemiyorum, 48 yaşındayım aklım erdiği süreden beri biz kriz içindeyiz.

 

Devletimiz bu tür açılışlarda ön safta olsun ve olmalı da sosyal devletin gereğidir, ama siyasiler ve sivil toplum kuruluşları bu karelerde değil de yaptırımlarını kullanıp bazı kalıcı icraatlar üretmek zorunda.

 

Saygılarımla.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

10 Yorum