• BIST 1.124
 • Altın 458,404
 • Dolar 7,6623
 • Euro 8,9096
 • Malatya : 20 °C
 • Ankara : 18 °C
 • İzmir : 22 °C
 • İstanbul : 17 °C
 • Elazığ : 18 °C
 • Adıyaman : 24 °C
 • Trabzon : 25 °C

Gurur duyalım mı?

31.10.2008 14:30
Murat Çelik / Malatya Güncel

Murat Çelik / Malatya Güncel

Okuyucularımızla başta Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Malatya Milletvekilleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, daire müdürlerinin katılımı ile Tek Adımda Yeşil Kart Bürosu açılışında eli yetişen kurdeleyi tutarak, elinde makas olanın keserek açılışını yaptı, bizde bu önemli olayı görüntüledik ve haberi de manşetten verdik.

 

Buraya kadarı güzel…

 

Üst düzey Devlet büyükleri ile açılışı yapılan mekân ne derece düşkün olduğumuzun göstergesi değil midir?

Yoksa ben yine olumsuz tarafından mı baktım, bu önemli derecede katılımla açılışı yapılan mekâna?

 

Aslında nasıl baktığımda o kadar önemli olmazsa gerek, nüfusunun üçte biri Sosyal Yardım ile geçinen, onbeşbine yakın (Çoğu Yüksekokul ve üniversite mezunu) işsizler ordusuna sahip olan bir ilde bu hizmet pek tabi ayakta alkışlanır.

 

Vatandaş karda çamurda niye mağdur olsun, sıra beklerken üşüsün.

 

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı da kurdeleyi kesmek için ön saflarda yerini almış, iyi de yapmış, resimde en azından görünüyor, ya Allah Muhafaza İktidar Milletvekili İhsan Koca gibi arkalarda kalsa nasıl olacaktı?

 

Olmazdı tabi, iyi yapmışlar ön safta yer vermekle.

 

Umarım önümüzde ki günlerde de iş istihdamı yaratmak için açılan bir fabrikanın kurdelenin kesilişinde de bu kalabalık, olur.

 

Tabi ki istihdam yaratmak için bugünlerde fabrika açılışı beklemek hayalperestlik olur, Dünya ekonomisi krize girdi, bundan bizim etkileneceğimiz bazı kesim tarafından dilendirilse de ben pek önemsemiyorum, 48 yaşındayım aklım erdiği süreden beri biz kriz içindeyiz.

 

Devletimiz bu tür açılışlarda ön safta olsun ve olmalı da sosyal devletin gereğidir, ama siyasiler ve sivil toplum kuruluşları bu karelerde değil de yaptırımlarını kullanıp bazı kalıcı icraatlar üretmek zorunda.

 

Saygılarımla.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
FUNDA
12 Kasım 2008 Çarşamba 13:36
TEŞEKKÜR
Sayın Okurumuz haberlerin ne zaman ve nasıl yayınlayacağımızın bilincindeyiz. Saygılar
FUNDA
12 Kasım 2008 Çarşamba 12:25
HOCAMA SAYGILAR
Ssyın site yöneticimiz sizi kutluyorum neden derseniz, sitenizde birbirinden üstün üstadlarımızı bir araya getirmeniz gerçekten takdire şayan bir olay, fakat biz sizin aranızda bir üstadımızı görmemiz lahsen beni mutlu etti çünkü Malatyada gazetecilerin hocası olarak bildiğim sayın hocam Şerafettin Özhanı yaşantı kulvarı adı altında yazılarını devamlı takip ediyorduk ama son yazısını okudum hem üzüldüm hem sevindim, kendisi siyasete atılacakmış, ben sayın şerafettin özhan hocama güveniyorumki siyasete de tarafsızlığını devam ettirip hizmetlerine devam edecektir, çünkü ben şu anda malatya dışında sayın özhanın 1993 yılında halk eğeitim merkezinde verdiği gazetecilik kursundan aldığım sertifika ile gazetecilik mesleğimi sürdürmekteyim allah hocamdan razı olsun, sayın hocam kurs esnasında hiç bir siyasi ayrım yapmadan bize gazeteciliğin önemini anlattı. sayın site yöneticisi sizede bir öneride bulunuyorum Şerafettin Özhanlar Malatyaya az gelir onun için sayın hocamın bu siyasi hizmete girmesini küçük bir haber dahi yapmamışsınız halbuki bu gibi yazarlar sizin sienizin okunması için köşelerinde ellerinden geleni yapıyor ve kendilerini bazen riske dahi atıyorlar, ama siz ne yapmışsınız hocamın küçük bir haberini dahi yapmamışsınız. Sayın hocam size her alanda başarılar diler ellerinizden öper saygılar sunarım.
Cevap: Değerli Okurumuz, Şerafettin Özhan Beyi yazmış olduğunuzdan fazlasını bilecek kadar samimi bir dostluğumuz var, bunu kendisi de teyid eder. Ancak, www.malatyaguncel.com olarak siyasi bir yanımız yok ve olamazda bu nedenledir ki her partiye her siyasetçiye eşit yaklaşıyoruz ve bu nedenle prensiplerimize bağlı kalmayı ön plana çıkarttık. Saygılar
akif kayataş
10 Kasım 2008 Pazartesi 13:42
güzel birsite
içerik olarak malatyanın en güzel sitesi olmuş. Yeni gezinmeme ragmen çok akıcı sir site. Tüm site yöneticilerini tebrik ediyorum. Böylesine bir site yapıp malatyamızı tüm dünyadan okunabilir hale getirdikleri için
ugur duyan
01 Kasım 2008 Cumartesi 23:23
fotograf nerede
sayın çelik'in yazısına ilgili fotografın linki verilse daha iyi olacak. aradım bulamadım.
Cevap: Değerli Okurumuz söz konusu yazıda ki haber linkimiz isteğiniz üzere, http://www.malatyaguncel.com/news_detail.php?id=14325
Ugur Duyan
01 Kasım 2008 Cumartesi 22:59
Taş Kağıt Makas
Murat bey, gözleminizden dolayı tebrikler. Bir fotografla bütün bir perspektifi yakalamak bu işte. Galiba kriz dönemlerinin kurdela boyu ve makas sayısıyla orantılı bir ilişkisi var. ve siz de bu hassas ilişkiyi gözler önüne sermişsiniz.
Medyanın cazibesi ve görüntünün zihinlerdeki etkisi üzerine belki bir kitap dolusu şey yazılır bu fotograftan hareketle. Reklam kültürünün çok güzel bir örneği bu. Siyaseti, politikayı doğru karede yer kapmak olarak algılayan zihniyet herkese doğrunun bu olduğuna inanmayı dayatıyor. Vatandaş da bu karede görmediğini iş yapmıyor, işe yaramaz olarak algılıyor.
Üniversitede akademik çalışmayı makale sayısıyla ölçen düşünce politikayı da makasla kesilen kurdeleye indirgiyor. ya vatandaşın yanağından makas alacaksın şirin görünmek için ya da kurdela keseceksin makasla. cebinde bolca kağıt bulunacak not alıyor görünmek için... ve mutlaka birilerini taşlayacaksın. Sen kendi beceriksizliğine değil de ötekinin başarısızlığına yönelteceksin milletin bakışlarını. siyaset bu. bunu yaparsan malatyada en iyi politikacı sen olursun. cebinde üç şey olacak yani: taş kağıt makas.
GERÇEKLER
01 Kasım 2008 Cumartesi 12:19
AYAKKABICI BİZİ BATASICALAR
Sayın ÇELİK yine iğnelemişsiniz, inşallah anlaması gerekenler anlamıştır. Ülkemizde işsizlik arttıkça bu gibi yerler açılacaktır, ne yapalım sistem böyle işliyor, elin gavurunun dediğini yaparsak, fabrikaları kapatıp satarsak onların yerlerine üreten fabrika değil tüketen iş merkezleri yaparsak böyle yerleri açmak çoğalır, halen bazı kimselerin kafaları dank demedi, bu nereye kadar gidecek Allah bilir.Çocukluğumda yaşadığım bir hatıramı anlatayım okuyanlar yorumlasın diye yazıyorum. Ağa lakabıyla tanınan bir akrabam vardı ara sıra evimize gelip akrabalarını ziyaret ediyordu bunun bir mısı eşşeği vardı, her geldiğinde beni eşşeğine bindirip gezdirirdi, eşşeğin palanının ön tarafında boyun kısmına yakın bir yerde bir delik vardı eşşeğin hızlı gitmesi için bir bizi vardı (Kısa yuvarlak ağaç parçasına takılmış iğne genelde ayakkabı imalatçıları, köşgerler kullanırlar) bizi delikten eşşeğe batırırdı eşekte hızlı giderdi, burda kesiyorum gerisini okuyanlar değerlendirsin. Saygılarımla.
Akil
01 Kasım 2008 Cumartesi 12:12
Hizmet Yarışı
Murat Bey, Objektif yaklaşım ve yorumlarınız su gibi akıcılıkla okunuyor. Biliyorsunuz yükseklere çıkmak bazan kaderin de yardımıyla mümkün ama orada yerini muhafaza etmek zordur. Bu tasvir bana da illa görüneyim, beni unuttular mı vs .vs. endişelerinin bir semeresi. Dün malatya ile ilgili bir sitede bir haber okudum.
İstanbul Çırağanda düzenlenen ve 7 Devlet Başkanının katıldığı Dünya Ekonomik Forumuna Türkiyeden Milletvekili olarak sadece Malatya AKP Milletvekili Mehmet Şahin davet edilmiş. Tabi aynı anda Malatyadaki bir gazetede Vekil hakkında akla hayale gelmeyen karalamalar yayınlanmış veya yayınlattırılmış. Ben de haberin etkisiyle merak ettim ve Şahin'in ABD de ödül alıp alamadığını öğrenmek için ofisini aradım. Danışmanı Vekilin burada olmadığını ve istediğim takdirde ödül plaketini görebilmek için gelebileceğimi söyledi. Neden benzer karalamalara cevap vermediğini sordum. Dediki Vekil böyle düşünüyor. Bu tür seviyesiz ve mesnedsiz karalamalara cevap verirsek yarın milletin tevdi ettiği görevi unutur müfterilere cevap vermekten başımızı dahi kaşıyacak vakit bulamayız. Yani anlayacağınız "it ürür kervan yürür" deyimini kibarca söylemiş. Sayın Çelik biz şimdi İnternet çağında yaşıyoruz. Bugün gizlilik diye bir mefhum kalmadı. Aynen kiramen katibin melekleri gibi insanların bütün faaliyetleri teknoloji ile kaydediliyor ve istendiği zaman görülebiliyor. Sizden bir ricam var Sayın Şahin bu günlerde Malatyada imiş. Mümkünse büronuza davet edin ve kendisiyle görüşüp siz de aklınıza gelen soruları sorun.
turan
01 Kasım 2008 Cumartesi 10:38
şak şakı seviyoruz sanırım
değerli basın mensubumuz malatyamızın yılmaz savunucusu murat bey her zaman olduğu gibi güzel bir konuya el atmışsınız ama kim anlar sizi! başkalarının anlaması beni çok fazla alakadar etmez ama umarım malatyada yaşayan veya yazınızı okuyan değerli halkımız anlarda böyle açılışlarda şak şakı bırakır tepkisini dile getirir. bu tepki nasıl olmalı en azından alkışlamaz o güzide topluluk içerisinde bulunmaz. işyeri açmak işsizlere iş istihdamı sağlayan fabrikalar açılsada hep beraber orda olsak ve alkış tutsak. bende neler söylüyorum değilmi elimizdeki fabrikaları kapatmasınlar biz onada razıyız. ne hale geldiğimiz ortada ölümü gösterdiler hepimizi sıtmaya razı ettiler. allah hepimizin yardımcısı olsun aklımızı başımıza toplamamızı nasip etsin. saygılarımla
kum tanesi
31 Ekim 2008 Cuma 16:35
Evet..makaslar çalıştırılmalı ama.......
Hani insan merak ediyor; mesela bu şehirde sümer,ş eker
tekel fabrikaları açıldığı zaman kaç kişinin elinde makas vardı kurdele kesmek için.
Bence belli başlı icraat yoksa, makaslı sayısında enflasyon kaçınılmaz.
Hayırlı olsun açılış.
gurbetçi
31 Ekim 2008 Cuma 15:38
teşekkürler
murat beye bu güzel yazısından dolayı teşekkür ederim...ülkemizin bilinen ve bi türlü çözüm bulamayan önemli bi sorununa değinmişler...umarım bu msj birilerine ulaşmıştır..aydınlık ve güzel günlere kavuşmak dileğiyle... teşekkür ederim...
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 532 69 51 İhlas haber Ajansı Bahis Siteleri | Royexmarkets | Betwinner | Haber Yazılımı: CM Bilişim