Murat  Çelik

Murat Çelik

Haber Servisi ve kıvrak zekam

A+A-

Evet gelişen teknolojiye ayak uyduran habercilerin öncülerinden biri olarak www.malatyaguncel.com yayın hayatına başladığı günden beri ilimizde, ülkemizde hatta Malatya'yı yurt dışında ilgilendiren konuları kamuoyu ile paylaştığımız gerçeği gü-nlük okuyucularımız tarafından takdir görerek takip edilmektedir. Bu vesile ile de Bizleri Malatya'dan, Tükiye'den ve tüm Dünya'dan takip eden okuyucularımıza teşekkür ederiz.

Şimdi gelelim asıl mevzumuza...

Malatya AK Parti Milletvekilimiz yazmış olduğum köşe yazıyı isim vermeden gündeme taşıdı, giyabımda yapmış olduğu eleştiriyide noktası virgülü ile haber olarak yayınladık.

Objektif habercilik anlayışımızla devam eden haber akışımız, kimsenin basın yayın organı olmadığımızı bir kez daha tescillenmiş oldu Sayın Milletvekilimiz tarafından.

İsterdimki bugün yapmış olduğu basın toplantısına davet edileyim ama maalesef davet edilmedik. (Bu konuyu bir çok kez AK Parti Yetkililerine bildirmemize rağmen aksaklık devam ediyor.) www.malatyaguncel.com Haber portalı olarak yemekli basın toplantıları hariç tüm davetlere icabet ediyoruz, parti farkı gözetmeksizin.

Sayın Şahin, Malatya Heyetinin ABD gezisini internetten takip etme imkanı olduğunu söylemiş. İyi güzelde Malatya'nın dağlar kadar sorunu ile ilgilenmek yerine gazeteci olarak Malatya Valisi, Belediye Başkanı, İl Genel Meclis Başkanı, Valilik Yazı İşleri Müdürü harici kimlerin katıldığını hala bilmediğimiz geziyi takip etmek ne derece gerekli, inanın hiç düşünmedim.

Sayın vekilimizin de dediği gibi "kıvrak zekamla" yazdığım köşe yazısı ile birbir açıklanıyor olan biten. (Bu durumda kendi kendime aferim bile dedim.)

Düşünüyorumda Malatya Valiliği, Malatya Belediye Basın Müdürlüğü'nden bir eleman bu RESMİ geziye iştirak ederek bizlere haber ve foto hatta görüntü servisi yapsaydı. Fena olmazdı alıştık ya "Masamıza Haber Servisi" yapılmasına.

Gerçi, ABD Gezi ile ilgili şimdiye bize ulaşn tek bilgi kardeş şehrimiz olacak ilin ileri gelenleri, fotografta ve yapılan açıklamalarda isim ve ünvan belirtilmemiş kimin ne olduğu, ama önümüzde ki günlerde çok daha netlik kazanacaktır, diye düşünüyorum.

ABD Gezisi öncesi yapılan açıklamalar, sitemizde yayınlandı, isterlerse Sayın Milletvekilimiz arşivimizde bulabilir, internet haberciliğininde bu güzelliği var, yazılı basın yada görsel medya gibi arşive ulaşmamak gibi zorluğumuz yok herşey ayan beyan.

Yinede dilerimki ABD'ye yapılan gezi ve kardeş olması düşünülen şehirle kardeşliğimiz yalnızca imzalanan protokollerle kalmaz protokolde yer alan maddler uygulanır.

Saygılarımla..

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

5 Yorum