Murat  Çelik

Murat Çelik

Hastaya yatağında geçmiş olsun denilir

A+A-

Son günlerde yapılan protestolar aynen 90 dakika oynan futbol karşılaşması sonrası yapılan yorumlara, eleştirilere benzer. Hiçbir spor yorumcusu karşılaşma öncesi öneride bulunmaz ama maç sonrası verir “sönmüş ateşe” odunu...

Malatya’da sanki ilk kez radar kurulacakmışçasına muhalefet veriyor “sönmüş ateşe” odunu...

Eski Hal binası satıldı, Cami Yıkıldı… çıt çıkmadı, muhalefet “kör ölür badem gözlü olur” sözünü teyit edercesine muhalefet veriyor “sönmüş ateşe” odunu...

Şeker Fabrikası satışı gerçekleşti, alan aldı, şimdilerde Malatya STK’ları uyandı ve veriyor “sönmüş ateşe” odunu...

Evet yukarda yazılı konular bu günlerde gündeme gelmek isteyenlerin “ağzına sakız” ettiği konular.

Malatya’ya kurulacak olan füze uyarı radarı kararı geçtiğimiz aylarda alınmışçasına koparılan yaygaraya hala anlam veremiyorum. Bu konu 2010 yılının Kasım ayında görüşülerek karara bağlandı.

Neredeydi birdenbire Malatyalıdan çok Malatyalı olanlar?

Neden karar görüşülürken Protesto edilmedi?

Her fırsatta “sönmüş ateşe” odunu veren sayın siyasiler mecliste değiller miydi?

Türkiye’nin bir çok yerinde anne-baba parası ile okuyan üniversite öğrencileri bu karar alınırken kreşteler miydi de protesto için sokaklara, meydanlara inmediler de rampa kararı kurulması arifesinde meydana iner oldular?

Anlayamıyorum…

Eski Hal binası satıldığı ve hatta Cami yıkıldığı vakitte bugün protesto edenSTK’ların başında aynı yöneticiler vardı O zaman susanlar bugün ne oldu da her ortamı değerlendirerek protesto eder oldular?

Anlayamadığım diğer bir konu;

Şeker Fabrikası satış ilanına çıktığında susan STK’lar bugün ne oldu da satışı protesto eder oldular?

Acaba birileri “İNTİKAM” mı alıyor?

Gerçi yakında kokusu çıkar, Malatya o kadar da büyük bir yer değil kapalı kapılar ardında organize edilen komplo teorileri alanlarda provokatörler tarafından uygulandıktan sonra teorist ifşa edilir.

Bekleyip göreceğiz, “hastaya yatağında geçmiş olsun demeyip, hasta sağlığına kavuştuktan sonra geçmiş olsun” demeye çalışan teoristi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

9 Yorum