F. Esra Günaydın

F. Esra Günaydın

Hayallerimiz olmasa ?

A+A-

Ne güzel bir lütuftur, hayal kurmak insana verilmiş . Hayal kurmayan insan var mıdır ? Sanmam. Hayallerini gerceklestiren? Hayalleri pesinde koşan? Hayal kırıklığı yaşayan? Yaşamayan?

Her şeyin hayali var ki; iyinin, kötünün, güzelin, çirkinin... Bir düşünün çocukluktan beri kurduğunuz hayalleri ... Ne çoktur, hatırlayamayacağınız kadar çok. Şimdi aslında bir kısmını çoktan gerçekleştirmiş, yaşamaktayız pek de farkında olmadan

Yaşanacak her an, yaşadığın anın hayali/ hayal kırıklığıdır. Öte yandan insan her eyleminde aslında bir hayalini/bir başkasının hayalini gerçekleştiriyor . En basitinden yürürken attığımız her adım yürüme yetisi olmayan birinin hayali, edindiğimiz meslekler meslek edinmeye çalışanların, kurduğumuz dostluklar, aileler, çocuklarımız, maneviyatımız olmayanların... Hepsi birer hayalken önce kimimize nasip olur kimimize nasip olmaz.

İyi niyet de olsa kötü niyet de o hayaller bizi daha bir bağlar çoğunlukla hayata . Bir hayal olur veya olmaz, bu nasip önce tedbir sonra tevekkül bu noktada. İyisi mi biz ne hayal kurmaktan geri duralım ne de kötü hayallerin sahipleri/piyonları .

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum