Murat  Çelik

Murat Çelik

Hayırlı olsun ...

A+A-

27 Trilyon borç ile Hanefi Selimoğlu başkanlığa seçildi.

 

Hanefi Selimoğlu, konuşmasında elimizi taşın altına koyduk demiş, bence ellerini değil başlarını bu arkadaşlarımızın taşın altına koydu(!)

 

Bugün olduğu kadar geçmişte de büyük paraydı yarında bu büyüklüğünü koruyacak miktar 27 trilyon.

 

Allah ne verirse hayırlısını versin, www.malatyaguncel.com olarak bu yönetimin her zaman destekçisi olacağız, tabi bu demek değil ki, yanlış veya hata yapıldığında uyarmayacağız, pekâlâ uyaracağız, eleştireceğiz ve alkışlayacağız, bu böyle biline.

 

Yeni yönetim netlik kazandıktan sonra bir çok Malatyaspor taraftarı veya Malatyaspor karşıtı okuyucularımızdan olumsuz, hakaret hatta küfür içeren yorumlar aldık sanırsam bir müddet daha bu tür yorumlar gelecektir.

 

Nitekim Malatyaspor büyük bir camiaya sahip herkesi her kesimi mutlu etmek her platformda olduğu gibi futbol platformunda da zor.

 

Hele, hele 19 binlere varan işsizimizle, binlerce ailenin yardım fonları ile geçindiği bir İl"de, futbol olmazsa olmazıdır.

 

Cumartesi yapılacak karşılaşmanın kulisi çay ocaklarında kahve köşelerinde taa çarşambadan başlar, sahaya çıkacak ilk 11 bu ortamlarda belirlenir, maç günü geldiğinde bu tahminler tutmayınca daha maçın ilk başında: bilmem kim istifa, bilmem kim göreve, bilmem kim dışarı yuhalamaları ile başlayan protestolar 90 dakika hatta 90+ dakikalarca devam eder gider.

 

Allah muhafaza bir de maçın skoru üzecek kadar kötü ise, başta başkan olmak üzere tüm yönetimin yedi sülalesi anılır…

 

Gözlemlediğim kadarı ile yeni yönetime seçilen arkadaşlarımız günün her saati şehir merkezinde görülecek kişiler bu nedenle dedim, “bu yönetim yalnızca elini değil başını taşın altına koydu” takdir ediyorum, büyük cesaret.

 

Bilindiği üzere bundan önce ki bazı başkanlar karşılaşmadan 1 gün önce Malatya"ya gelir, maç sonrası bazen açıklama yapıp bazense kimseye görünmeden Malatya"dan ayrılırlardı.

 

Şimdi ki yöneticilerin bu şansı yok.

 

Yani Malatya"da yaşıyor ve iş yapıyorlar.

 

Sıra geldi, maddi krizin aşılmasına, aslında bu durum o kadar vahim görünmüyor. Hikmet Tanrıverdi dolayısıyla İlhan Kavuk alacaklarından vazgeçmiş, Haşim Karadağ şuan için suskun belki önümüzde ki günlerde Haşim Karadağ"da vazgeçer. Resmi Kurum Borçları için Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu devrede bihal çaresine bakar diye düşünüyorum.

 

Futbolcu alacakları ve dğer ufak tefek borçlar tahminim 7-8 trlyon bunu da İddia ve Spor Toto gelirleri, saha içi ve dışı reklam gelirleri derken bu rakam biraz daha aşağı iner.

 

Malatyaspor kongrelerinde oy kullanma hakkına sahip 325  deve dişi gibi adamlar var. Bu kişilerde Malatyaspor"un karar aşamasında oy kullanma şerefine nail oldukları için her biri 10 milyar verirse maddi sıkıntı da ortadan kalkmış olur.

 

Belki 325 kişiden her biri 10 milyar verecek parası olmayabilir ama öyle isimlerde varki pantolounun arka cebinde kaza bela parası olarak 40-50 bin dolar taşıyor. Bunlarda O arkadaşları için biraz fazla destek çıkar daha doğrusu çıkması lazım.

 

Yani bu işlemlerden sonra "tek hedef Şampiyonluk" kalıyor diye düşünmek istiyorum.

 

Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum