Murat  Çelik

Murat Çelik

Hazmedemedi, haklı da!

A+A-

Erken Genel seçim öncesi eski, daha doğrusu hal hazırda Milletvekili olupta listelere girmeyenlere yönelik yorum yapmayayım dedim kendi, kendime direndim…

Ama olmadı olmayacakta, sözümde duramayacağım.

Bugün Sayın AK Parti Milletvekilimiz Alı Osman Başkurt bir basın toplantısı düzenledi, iştirak etmedim bu toplantıya…

Sayın Başkurt’u sevmediğimden falan değil, yemekli toplantılara katılma prensiplerim dışında o nedenle, yoksa başka bir niyet ya da art niyet yok, şayet üyesi olduğu partide olsa veya bir başka kuruluşuta olsaydı bu toplantı seve, seve katılıp hatta birkaç da soru yöneltebilirdim, dört buçuk yıllık Milletvekilliği ile ilgili. Ama günler çuvala girmedi hem Sayın Milletvekilimiz her zaman her sorumu (zu) yanıtladı, zaman mevhumu gözetmeksizin.

Bugün toplantıya katılan arkadaşlarımızdan edindiğim bilgi ve yazdığımız haberde de olduğu gibi olay birazda dramatize edilmiş, Sayın Vekilim biraz öfkeli biraz da ummadığı bir anda ekarte edilmesini hazmedememiş (bu Şahsı Kanaatim).

Kim olsa hazmedemez, şahsen bende hazmedemem, getir her şeyi öğret, hatta her türlü desteği (maddi-manevi) ver ve çırak çalımı ye!

Ben olsam bende hazmedemem, ama Sayın Ali Osman Bey belki şurada hata yapmış olabilir; “her şeyi öğretmekle ve hep sahiplenmekle!”

Kanımca anlamıştır kendisi ne demek istediğimi!

Tabi çırakla arasında yaşadıklarının tümünü bilmiyoruz ama bildiğim kadarı ile birçok kez ilmeği boynuna geçirilmişken, çırağı sehpadan kurtardı…

Yinede Sayın Başkurt’a saygı duymam gerekir çünkü erdemlik örneği sergileyerek sırtı yerde olmasına rağmen tuşla getireni tebrik edip, hala yardımcı olacağı sinyalini verdi, bu yardım etme desteği sanmam ki çırağı ile ortak paydeleri olduğu için olsun.

Bunu zaman gösterecek gerçi.

*/*/*

 

Seçim öncesi edindiğimiz bilgilere göre AK Parti Genel Başkanı Başbakan Recep Tayip Erdoğan Malatya’ya miting için gelecek.

Sayın Başbakan’nın geçtiğimiz yıl Malatya’ya toplu açılışlar-İl Kongresi ve Malatya Fuarının açılışı için gelmiş ve programda ki birçok konuyu iptal edip ilimizden küskün ayrılmıştı.

Kanımca en doğrusunu da yapmıştı.

Toplu açılışların yapılacağı, sinevizyon gösterisi ve bir çok TV kanalının canlı yayınla aktaracağı miting alanında toplam hatırladığım kadarı ile 243 kişi ( Emniyet Kuvvetleri-Basın Mensupları dahil) vardı, bu miting Malatya Belediyesi tarafından organize edilmiş ve türlü ayak oyunları ile AK Parti Malatya Belediye Başkanı H.Cemal Akın mars olmuştu.

Şimdi düşünüyorum da, o zaman ayak oyunları ile miting alanına gidilmemesini sağlayan ekibe karşı atak yapılırsa neler olur…

İnanın hiç düşünmek istemiyorum!

Hiç de iyi olmaz seçim arifesinde!

AK Parti’nin Malatya’da bitişi olur, zaten tabanın hiç de hoşnut olmadığı, teamül yoklamasının hiçe sayıldığı liste huzursuzluk yaratmaya yetti, birde düşündüğüm eylem yapılırsa, inanın Malatya Erken seçimlere damgasını vurur!

Diğer yandan böyle bir eylem Malatya’da takdir görmez mi?

-Bence görür!

Haklı olan yanları olmaz mı?

-Olur!

 

Dört buçuk yıllık AK Parti İktidarında, Malatya Belediyesi Malatya Milletvekillerinden ve AK Parti İl Yönetimden ne gördü?

Kocaman bir MUHALEFET!

H.Cemal Akın, yönetime geçtikten sonra en erken tebrik ziyaretine gelen Milletvekili İki buçuk ay sonra geldi.

 

Devam edecek….

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum