Murat  Çelik

Murat Çelik

Hepimiz siyasetçiyiz…

A+A-

Malatya, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlere “hepimiz siyasetçiyiz” sloganı ile olanca hızı ile hazırlanıyor.

 

Kendimizi iyiden iyiye siyasetçi ruhuna kaptırmış olmamızdan olsa gerek, kimin hangi partiden olduğunu şaşırdık desem yeridir.

 

İdealizim, idealist terimleri yerini idealsizime bıraktı.

 

Hemen herkes bir partinin çatısı altına girmiş, bir siyasetçinin eteğinden tutmuşuz, Allah sonumuzu hayır ede.

 

Gidiyoruz, alelacele 29 Mart"a doğru, kim vaatlerini yerine getirir, kimin projesi var, kim projesini gerçekleştirebilir? Sorularını kendi kendimize bile sormadan gidiyoruz.

 

Bazı Siyasi partilerde aday çıkartalım da görüşü, fikri, zikri hiç önemli değil diyerek kendilerine aday tedarik ettiler ve artık resmen adayları var.

 

Geçmişini araştırmak yerine “zaten adayımızın fikri bizim siyasi görüşümüzden di” deme cüretini bile göstererek adaylarının sırtını sıvazlıyor.

 

Hayırlısı demekten başka yapacak bir şeyimiz yok şimdilik.

 

Evet ya lafı nerden aldım nereye getirdim…

 

Bugün itibari ile 29 Mart 2009"a 38 gün var, adaylar kesin fakat gel gelelim değerli adaylarımızdan hiçbirisi dişin kovuğuna girecek proje açıklamadı.

 

Varsın açıklamasınlar nasıl olsa “hepimiz siyasetçiyiz”, “hepimiz başkan adayıyız” varsın kimse elinde ki projeyi (varsa tabi) açıklamasın seçmen nasıl olsa biliyor kimi seçeceğini.

 

Malatyalı olarak deriz ya hep “Malatya Değerli Siyasetçi Devlet Adamı Yetiştirdi”, sırf bu söyleme kalsa “hepimizin ne kadar iyi siyasetçi” olduğu ortada, yetiştirdiğimiz siyasetçilerimiz yetiştireceğimiz siyasilerin teminatıdır, bu böyle biline!

Sahi proje dedim de aklıma geldi…

 

Neden hiçbir belediye başkan adayı projesini sunmuyor, siyasi partilere birçok hevesli belediye başkan aday adayları çantalarında projeleri olduğunu bahsedip geziyorlardı, o televizyon senin bu televizyon benim diye caka attılar. Bari onlar ellerinde ki projeleri versinler partilerinin ön gördüğü adaylara!

 

Her şeyi de adaylardan beklemek olmaz ki (!) aday adayları da bir şeyler yapsın, görüşünü savundukları partinin yararına (Malatya yararına diyemedim, özür dilerim).

 

Aslında kazanacak adaya şimdiden acıyorum.

 

Niye diyenleriniz vardır eminim.

 

Hele İddialı adaylar var bunlar bu yazıyı okursa, saçmaladığımı bile düşünürler.

 

Varsın kim ne düşünürse düşünsün, beni bağlamaz beni bağlasa, bağlasa son verilere göre ilimiz de bulunan 17 bini aşkın işsiz, 15 bine yakın Sosyal Yardımlaşmadan geçinen aile, Organize Sanayi Bölgelerinde kapanan ve kapanacak olan Fabrikalardan işten çıkartılacak işçiler, 700"e yakın öğretmen açığı, her geçen gün çevre bilincinden yoksun araç sürücüleri, çarpık yapılaşmaya göz yuman yerel yönetimler,  sayıları her geçen gün artarak devam eden süper market sayısı…

 

Evet, yukarıda saydıklarım kadar sayamadığım sorunları çözebilecek, lafla peynir gemisi yürümediği gibi şimdilerde ev toplantılarında, semt toplantılarında ileri ki günlerde meydanlarda yapılacak mitinglerde konuşacak siyasiye değil hizmet üretecek Belediye Başkanına ihtiyaç var.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum