Murat  Çelik

Murat Çelik

Heyecanınız daim olsun

A+A-

Malatya’da göreve başlaması ile aradan geçen süre içerisinde adından her daim söz ettiren Valimiz Doç. Dr. Ulvi Saran’ın heyecanı 2 yıl öncekinden farksız.

Göreve geldiği gün hemen, hemen her bir basın mensubu gibi bende HÜKÜMET yanlısı olacağını iddia etmiş geçtiğimiz süre içerisinde de bu iddialarımız boşa çıktı, Sayın Saran’a karşı mahcubiyetimi gizleyemiyorum, gerçek bir Devlet Adamı gerçek bir Malatya Sevdalısı.

Asli görevi dışında yaptıklarını gündeme taşımak kamuoyuna sunmak Bizim görevimiz ama maalesef Sayın Saran’ın performansına ne vaktimiz yetiyor, nede gücümüz.

Malatya’da ayak basmadık yer kaldığını sanmıyorum. Üzeri küllenmiş o kadar tarihi eserimiz varmış ki bunları daha bize göstermekle kalmayıp, gün yüzüne çıkarttı. Birçok tarihi varlığımızı koruma altına aldığı gibi Vatandaşın hizmetine sundu.

Evet, her ne kadar Valilerin aslı görevi olmazsa da Malatya’ya gelir gelmez ayağının tozu ile 3. Organize Sanayi Bölgesi’nin önünde ki pürüzleri kaldırarak yatırımcıların ilimize yatır yapmasa için deyim yerinde ise seferberlik başlattı.

KÖTÜ GÜNDE GÜZEL HABER

Malatya Valisi Saran zaman basın mensupları ile bir araya gelir dün yine öyle bir gündü Basın’ın üst düzey yöneticileri ve Sivil Toplum Başkanları ile sohbet toplantısı yaptı.

Cekli, caklı konuşmaktan çok icraatlarinden bahset, bahsederken işsizliğe bir nebze çare olan TEKSTİL SİTESİ’nin önümüzdeki yıllarda çalışan sayısını 5000 kişi olacağını tahmin ettklerini, Formule 1 Yarış Pisti’ni Malatya’ya kazandırmak için her türlü yazışmanın gerçekleştiğini söylemesi her ne kadar Bizlerde sevinç uyandırmadıysa da yaptığım araştırma neticesinde Malatya’ya yapılacak Formula Yarış pisti ilimize ivme kazandıracağı Kayısı kadar olmazsa da ciddi bir sıcak para gireceğini öğrendim.
Yarış pisti olması demek yalnızca hafta da ayda yılda bir yarış yapılması değil aynı zaman da ünlü yarışçıların ilimize gelip antreman yapması içinde imkan sağlayacaktı. Dolayısı ile Dünya’da ve Türkiye’de en pahalı spor aktivitesi ilimizde yapılacak olması son yıllarda kötü olarak anılan Malatya’ya prestij kazandıracaktır.

Halihazırda dört adat 5 yıldızlı otelimizin kapasitesi yetmeyecek gibi yeni yatırımcıları teşvik içinde yeterli sebep olacaktır.

Beydağları’nın ağaçlandırlması gölgede kaldı toplantıda. Nemrut Dağı’na TUR düzenlenecek olması ilimize gelecek olan turist sayısında önemli derecede artış olacağından, Battalgazi’de yapımına başlanan Gemi’nin özelliklerini sayarken heyecanı gözlerinden okunuyordu.

Yıllardır atıl vaziyette duran Vagon Onarım Fabrikası konusunda ki ciddiyetini gören Malatya Gazeteciler Dernek Başkanı sevincinden olsa gerek “Sayın Valim saçlarım simsiyahtı Vagon Onarım Fabrikası yapıldı, saçlarım bembeyaz oldu hala konuşuluyor, şayet bu dedikleriniz gerçekleşirse geçenlerde erkek torunum oldu kurban kestim, bir kurbanda burası için keseceğim” diye söz verdi.

Malatya Güncel Köşe yazarı ve Son Nokta Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Göçmen, “Haydar başkanım kurban sayısını artır 1 kurban yetmez” demesi her daim muhalefet olan Sayın Göçmen’in bile Vali Beyin Vagon Onarım Fabrikası sorununun çözeceğine inandığı manasını çıkarttım.

İnşallah sohbete konu olan tüm projeler hayata geçer işsizliğimiz bir nebze olsun azalır, yıllardır kambur olan Malatya Vagon Onarım Fabrikası faal hale gelir, yıllardır olumsuzluklarla gündeme gelen Malatya’mızdan övgü ile bahsedilir en önemlisi Sayın Valimizin bu çalışma şevkine bizlerde destek olur Malatya’mızı çok daha ilerilere götürürüz.

Çalışma azminizin daim olması dileklerimle.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum