Murat  Çelik

Murat Çelik

Hilmioğlu'nun silahı geri tepti!

A+A-

Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun siyasete girme düşüncesinden vazgeçtiği ve aday adayı olmadığı bildirildi.


 

Abi Şampiyonluğa oynuyordu ama…

AK Parti iktidara geldiğinden beri kendi başına ve tek başına sürdürdüğü muhalefetle, yandaş bulduğunu sanan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu tam yanlış yapmasına ramak kala uçurumun eşiğinden döndü.

 

Şuana kadar yanlış mı yaptı?

Hayır yanlış denemez, kanımca, modaya uydu pardon YÖK’ün tavrını ilimizde de sergiledi. İktidar Partisinin Milletvekili ile her fırsatta atıştı. Basının bazı kesimine (onlar kendini biliyor herhalde çünkü, o zaman susmuşlardı) GOY, GOY’cu basın dedi.

 

Tüm bunlar yanlış mıydı, tabi ki hayır bu sivri çıkışları ile şimşekleri üstüne çekti, gündemi elinde tutmasını becerdi.

 

Beceremediği tek şey, “Evet Sayın Rektörüm arkandayız” safsatalarına inandı ve o diyenleri kendine eş sandı.

 

Tabi Bilim adamı olmak o kadar kolay bir şey değildir, yoksa herkes bilim adamı olurdu, Profesör unvanı alırdı ne yazık ki herkes olamıyor!

Siyasetçi kolay olunur mu?

Evet olunur!

Nasıl mı?

Çok kolay, eğer yalanı söyleyip kendi de söylediği yalana inanırsa, işte oldu sana siyasetçi.

 

Peki bunları yapmaktan kolay ne var koskoca Profesör yapamaz mı?

 

Hayır, yapamaz ve yapamadı da!

 

Siyasetçi olmak için çevre lazım, halktan biri gibi görünüp O maske ile gün boyu dolaşması lazım, bunu yapabildi mi hayır! Yapamadı Malatya’nın semt pazarını nerden bilsin Adan Koskoca Profesör, Profesörde halk pazarına gitmez ama bir siyasetçi gider çünkü “oy”u verecek pazardan alış veriş eden, sırtında çuval taşıyan kişi verecektir sandığa gittiğinde “oy”u!

 

Bu nedenle sırça köşkte oturup, gazel atmaya benzemez siyasetçilik.

 

Yeri gelecek, kendi reklâmını kendi yapacak besleme Medyanın yapacağı ancak bu kadar olur ve bu da inandırıcı olmaz, olmadı da!

 

Siyasette ayak oyunları vardır, bunların ilkinden çalım yedi ve küme düştü!

 

Neye yaradı?

 

Halbuki,

Sayın Profesör Doktor Fatih Hilmioğlu yıllarca siyasetçilerle çekişme yerine ve o çekişmelerde geçirdiği zamanı Malatya’ya adasaydı, çok daha iyi yerlerde ismi anılırdı.

 

Bugün ne oldu, kahve köşelerinde bile Profesör adı konuşulur oldu, nasıl mı?

Vah, vah Rektör’ü harcamışlar!

Tüh yazık oldu Rektörü partiye almamışlar!

Keşke bu işe bulaşmasaydı!

Ya nasıl olur, o kadar Muhtar destek vermişti!

 

Değdi mi, tüm bu kadar konuşulana (daha da konuşulur) Sayın Profesör Doktor Fatih Hilmioğlu!

 

Kanımca değmezdi bir bilim adamına siyasete soyunmak, çünkü siyasetçilik ayrı meziyetler ister demek ki sizde bu meziyetler yokmuş, Size şampiyon olursunuz diyenlerle birlikte küme düştünüz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

6 Yorum