Murat  Çelik

Murat Çelik

Hırsızın hiç mi suçu yok?

A+A-

İlimizde olduğu gibi hemen her haber bülteninde “fuhuş” vakası vardır ve olacaktır da.

 

Malatya"da özel randevu evlerinden tutunda boş arazide, ya da camları gazete ile boş kaplı iş merkezlerinde fuhuş vakaları gerçekleşmektedir.

 

Polis başa çıkabilir mi?

 

Gelen ihbarı değerlendirdiğinde malum vakalarda malum bayanlar şayet kanıtlanacak durumda ise kadın pazarlamacılar bazen de evini ya da iş yerini fuhuş için bedel karşılığı hizmete açan kişiler gözaltına alınıyor, sonrası malum hayat kadını mağdur serbest kalıyor, pazarlamacısı çıkartıldığı adli mercilerce tutuklanıyor, bu düzen hep böyle devam edip gidiyor, gidecek gibi de görünüyor.

 

Peki, bu kadınlar ile ilişkiye girenler nerede?

 

Bu kişilerden söz eden yok, şayet fuhuş suç ise ve tek kişi ile fuhuş vakası meydana gelmesi imkânsızsa hayat kadınları ile ilişkiye girenler neden yargılanmıyor?

 

Veya hayat kadınları adli mercilere sevk edilirken onlarda basın önünde neden adli mercilere sevk edilmiyor?

 

Bu sorum eminim Emniyet Yetkililerince cevaplanacaktır.

 

Fuhuş yaşı ilimizde bazen 14"e indiği gözlenirken bazen de 50 yaşına kadar etini pazarlayan kadınlardan oluşuyor.

 

Bu tür haberleri yaparken hep düşünürüm, 14 yaşında ki küçük çocukla ilişkiye girenin yaşı kaç?

 

Tahmin ediyorum ki 14 yaşında ki hayat kadını olarak etini satan çocukla yatan 14-15 ya da 18 yaşında değildir.

 

Çünkü, fuhuş sektöründe piyasa 50 YTL"den aşağı değil, hayat kadını yaşı küçüldükçe fiyat artışı ise diğer bir gerçektir.

 

Lüks hayat özentisi, arkadaşlarına ayak uydurma düşüncesi ile fuhuş batağına düşen bayanlar, işin içine girdikten sonra kendilerini çok daha farklı bir ortamda buluyorlar ki bu işte onların yeni bir hayat başlangıcı ya da daha doğrusu hayatlarının sonu oluyor.

 

Hayat kadınlarını suçlu olarak adli mercilere sevk ederken gerekli yasaları da çıkartarak, fuhuş yapan erkekleri de suça iştirak etmek suçundan adli mercilere sevk etmediğimiz sürece fuhuş haberlerini daha çok yazarız dolayısı ile sizlerde çok okursunuz.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

3 Yorum