• BIST 108.489
  • Altın 151,165
  • Dolar 3,6704
  • Euro 4,3242
  • Malatya : 9 °C
  • Ankara : 10 °C
  • İzmir : 17 °C
  • İstanbul : 18 °C
  • Elazığ : 12 °C
  • Adıyaman : 19 °C
  • Trabzon : 16 °C

İçimizdeki Çinlilere duyurulur!

08.01.2010 14:06
Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

Ramazan Durmuş / Malatya Güncel

“Albayrağım”ı vatan toprağında gönderden indirip yakanlar varken sen “Gökbayrak”tan söz ediyorsun diyenler olsa da ben bu yazımda “Gökbayrağım”ın acı feryadını bir defa daha dile getirmek istiyorum.

Malum, Çin bitmeyen kin ve nefretini sürdürüyor da içimizdeki Çinliler neler düşünüyor, bilmemizde fayda var! 

Bir yiğit daha tanıdım Ankara"da... Kendisi, hemşerimiz; Doğanşehir doğumlu Bülent Aktan Beyefendi.

Ankara Tekstilciler Derneği Başkanlığı yapan hemşehrimiz Bülent Aktan, sosyal faaliyetleriyle de alkışlanan bir isim...

Gökbayrağın acı feryadına o da sessiz kalamaz, Ankara"da Çin Büyükelçiliği"ne protestoda bulunur ve bir bildiri yayınlar.

Bildiri şöyle başlıyor:

“-Uygur Türklerini, soydaşlarımızı katleden Çin"in mallarına hayır!”

Bildiride; “Sağlıksız olduğu ispatlanmış ucuza mal edildiği sanılan kalitesiz ürünlerin Çin ve Hindistan gibi ülkelerden alınıp satılmasının çocuklarımızın sağlığını da tehlikeye attığına” dikkat çekilir.

Bu duyarlı sivil toplum kuruluşumuzun önderi, uyarılarının yayınlanması için Ankara"daki derneklere de ulaşır. Medyada Çin Büyükelçiliğine protestosu geniş yer alan Bülent Aktan, Malatya derneklerinden birinden gelen cevapla şaşkına döner:

“-Bildiriniz etik değil! Yayınlayamayız!!

Yayınlayacakları yer, derneğin internet sitesidir. Ama etik bulunmaz! Oysa Doğu Türkistan"da kardeşlerimizin katilidir protesto edilen ülke...

Sonra ne mi olur; bu derneğimizin çok değerli başkanının ticaret hayatında Çin mallarının ayrı bir öneminin olduğu ortaya çıkar!

Evet, burada etik olmayan şey bildiri değildir. Etik olmayan şey, bir dernek başkanının kendi işleri için derneğini kullanmış olmasıdır.

Malatyalılar çok merak ediyor ise bu derneğin adını bulmak öyle zor da değildir!

* * *

Bu önemli gördüğüm olayı sizlere aktardıktan sonra gelelim bir başka feryada...

Mehmet Uygur, 30 Eylül 2009"da ciğerpareleri katledildiği için öfkesine hakim olamaz; Çin"in Ankara Büyükelçiliği'ne molotof kokteyl atar. Sonra Ankara Sincan Kapalı Cezaevinde 3 ay tutuklu kaldıktan sonra ilk duruşmasında beraat kararı verilerek tahliye edilir.

Şimdi Mehmet Uygur"un duruşmada okumak için kaleme aldığı ve Uygur Haber Ajansı"nın ele geçirdiği çok özel yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Sayın Hakimim:
Öncelikle siz ve yüce heyetinizden özür dileyerek konuşuyorum:
Yıllardır topraklarımız işgal altında, Ben 1985 yılında henüz 17 yaşındayken Komünist Çin beni kara listeye almış ve yaşadığım ilçenin dışına çıkmamı yasaklamıştı.Eğer çıkarsam karakola giderek nereye gideceğimi, kiminle görüşeceğimi, ne zaman döneceğimi anlatıp izin almam gerekirdi.İstedikleri zaman ifade vereceksin diye yakalayıp götürüyorlardı. Günlerce hatta aylarca süren bir eziyet içerisinde ifademi alırlardı. Bunun sonucunda cezaevinde tutuklu kalırdım, itiraz şansım hiç yoktu. Komünist Çin üzerimizdeki egemenliğini ve gücünü bize sürekli hissettirmek için hiçbir suçum yokken eziyet ederlerdi. Ve hatta gece saat 3"lerde kapıyı çalar elektrik yokken kapıyı geç açınca kapıyı ve camlarımı kırarak eve girer, eşimin ve çocuklarımın önünde aşağılayıp döverek alıp götürürlerdi ve günlerce sorguda işkenceye tabi tutarlardı. Kendimizi savunmak için hiçbir hak ve hukukumuz yoktu. Benim mesleğim kuyumcu olup Doğu Türkistan"da iken kendime ait bir tane merkez 6 tane şube toplam 7 tane kuyumcu dükkanım vardı. İşyerimde çalışırken müşterilerimin önünde hiçbir neden yokken yakalıyor ve ifade vereceksin diye zorla götürüyorlardı. Cuma günleri beni ve benim gibi Doğu Türkistanlı 15 - 20 kişiyi ellerimizi de kelepçeleyerek motorlara atarlardı. Cuma namazından çıkan kalabalığın önünden ve daha kalabalık pazar yerlerinden geçirerek milletimizin gözünden düşürmek ve itibarımızı, onurumuzu dahası şerefimizi zedelemek ve kırmak için yapmadık kötülük kalmazdı.
Komünist Çin bizi başımızı bile kaldırmaya cesaret edemez hale getirmek istiyordu, hiçbir hakkımız ve şansımız yoktu.
Sayın Hakimim:
1986"dan 1997"ye kadar ülkemizden ayrılana dek 11 sene boyunca anlatamayacağım kadar çok zulüm, aşağılanma, horlanma ve yüzlerce tutuklama, işkenceye maruz kalarak yaşamaya mecbur kaldım.
Sayın Hakimim:

Bu devirde hayvan hakları bile bizden daha fazla, nesli tükenmekte olan çiçek ve ya böcek bile koruma altına alınıyor ama biz Doğu Türkistanlıların böyle bir hakkı yok. Dolayısıyla insan hak ve hukukumuz Komünist Çin devleti tarafından tamamen elimizden alınmıştır.
Sayın Hakimim:

Yıllardır topraklarımız işgal altında. Analarımıza, bacılarımıza tecavüz ediliyor. Komünist Çin hükmünü sürdürüyor. Allah kimsenin başına vermesin! 3 evladım var ellerinizden öperler, onları Çin işgalinden kurtararak Türkiye Cumhuriyetimize getirdim. Bu bayrak altında yaşasınlar istedim ve şimdi onlar Türk vatandaşı. Çok mutluyum, çünkü hür ve özgürler.
Sayın Hakimim:

13 senedir Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorum. 5 senedir Türk vatandaşı olmama rağmen kendimi her zaman Çin baskısı altında hissediyorum. Çünkü 2006 yılında 0535"ten başlayan son numaraları …….  olan cep telefonu kullanıyordum. Çin ajanları sürekli telefon açıp baskı yaptığından dolayı o telefon numarasından vazgeçmeye mecbur kaldım. Eğer 2006 yılındaki telefon görüşmelerim incelenirse Komünist Çin"in ne kadar diktatör olduğu ortaya çıkacaktır. Annemle 12 senedir görüşemiyordum, 29 Ekim 2008 yılı vefat etti. Ben ailemizin yalnız erkek çocuğuydum. Bir tane annem vardı. 5 senedir Türk vatandaşı olmama rağmen annemin duasını almaya bile gidemedim. Çünkü diktatör Çin"de can güvenliğimden korktum. Bütün mal varlığım, evim böylece orada kaldı.
Sayın Hakimim:

Bu eylemi Çin"in Shavguan şehrinde bulunan bir oyuncak fabrikasında çalıştırılmak üzere zorla götürülen Doğu Türkistanlı 800 işçiden 5000"den fazla Faşist Çinlilerin sopalarla dövmesi sonunda 300 tanesi ölmüştür.

Hak ve hukuka aykırı bulduğum bu katliamı kaldıramadım. 5 Temmuz 2009"da Doğu Türkistan"ın başkenti Urumçi"deki 5000 civarında üniversite öğretim görevlileri ve öğrenciler suçluların cezalandırılmasını isteyerek yürüyüş yaparken buna tahammül edemeyen Komünist Çin rastgele ateş açarak Urumçi"yi kan gölüne çevirmiş ve on binlerce masum insan öldürülmüş ve yaralanmış ardından tutuklanmıştı.
Urumçi şehri adeta cehenneme dönmüş ve bu olayın 4. ve 5. günleri sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ardı ardından iki kez Doğu Türkistan"da olanlara “adeta soykırım” demişti.
Dünya ülkeleri ise Çin"in gücünden korkarak sessiz kalırken bundan cesaretlenen Çin, Doğu Türkistan halkını Eylül ayından başlayarak yüzlercesine ağır şekilde cezalandıracağını açıklamıştı.
Sayın Hakimim:

Ben bir Türk vatandaşı olarak dünya kamuoyunun dikkatini Doğu Türkistan"daki katliama çekmek için bu eylemi yapmış bulunuyorum. Aslında daha başka usulleri kullanarak hak ve hukukumu aramak için barışçıl yollara başvurabilirdim, ama dikkat çekemezdim.
Komünist Çin"in yaptığı bu katliam karşısında kendimi kaybettim.
Sayın Hakimim:

Ben devletimizin yüksek adaletine sığınarak tahliyemi istiyorum.
Saygılarımla arzederim.”

İçimizdeki Çinlilere duyurulur!

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
BÜLENT AKTAN
13 Ocak 2010 Çarşamba 12:37
ELİNE SAGLIK RAMAZAN AGABEY
Senin gibi abilerimiz oldugu sürece biz ne türklügümüzden vazgeçeriz nede bayragımıza ihanet ederiz.ALLAH yolunu açık etsin.
MRSKRT
13 Ocak 2010 Çarşamba 12:25
MRSKRT
Ramazan Bey gerçekten önemli bir konuya buruk ve acı bir yaşam öyküsü ile değinmişsiniz. Umarım birliğimiz ve desteğimiz ÜLKEMİZin ve soydaşlarımızın üzerinden eksik olmaz(oldurulmaz) geri kalmaz(kaldırılmaz)
Salim Reis Mersin
10 Ocak 2010 Pazar 15:41
Herzaman sizinle beraberiz ÖTÜKEN
Yüce Rabbim Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza güç kuvvet ver 12 eylül döneminde maonun maşaları ülkemizi nasıl kardeş kavgasına sürüklediğini unutmadık istediklerini elde edemeyen kızıl komünistler sanki bir öç alır gibi Doğu Türkistandaki kardeşlerimize eziyet etmektedirler 12 eylül maocuları ülkemizi kızıl bayraklarla donatamamanın ezikliği içindedirler şunu kafalarının içine eyi soksunlar vatanımız ne kızıl bayrak nede pkk denen soysuzların pacavralarına müsade etmeyecek imanlı ve yürekli vatan evlatlarına sahiptir diyorumki eninde sonunda moskof nasıl parçalandı ise kızıl çinde aynen parçalanacak buna yürekden inanmalıyız Rahmetli Başbuğumuz Alpaslan Türkeş zamanında moskof dağılacak viran olacak derdi kimse inanmazdı işte sonuç ortada aynen bu söz çin içinde geçerli viran olacaklar yaptıkları zulümlerin hesabını tek tek verecekler bizlere bu günleri gösteresin yarabbi.
süleyman turan
09 Ocak 2010 Cumartesi 14:04
sadece çinlilermi
sayın durmuş özellikle türk dünyasındaki sıkıntıları bizlere aktararak aydınlatıyorsunuzgel görki dünyada içte ve dışta düşmanı bukadar cok bir millet bulamazsınız kimi din adına kimi para uğruna kimi kimlik adına kimi dedelerinin yolundan giderek yapacaklarını ysapğıyorlar özellikle sivil toplum örgütleri denen birçok yuvalar filistini kuzey ırakı zambiyayı kübayı hatta okyanslardaki balinaları bile porotesto ederken bu odaklar ne azerbeycan ne kıbrıs nede kerkük kısacası TURAN illerinden bi haber sen söyleyince ya ırkcı ya kafatascı oluyorsun bende diyorumki TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR.
İhsan KALENDER
08 Ocak 2010 Cuma 22:20
ZULMÜ BELGELEDİNİZ
URUMÇİ'DE yaşanan ÇİN ZULMÜNÜ, Mehmet UYGUR kardeşimizin yaşadıklarıyla da belgelemiş oldunuz. GÜÇ ve KUVVETİN, İMANSIZLARIN elinde kolayca İŞKENCE ve ZULME DÖNÜŞTÜĞÜNÜ gördük tanık olduk.URUMÇİDEKİ TOPLU KATLİAMLARI görsel medyadan izlemiştik.Çin'e ve ÇİN GAVURLARINA şimdilik herhangi RESMİ bir YAPTIRIM bile söz konusu değilken yapılacak tek YAPTIRIM , * ÇİN MALLARINI BOYKOT * etmek olacaktır.İÇİMİZDEKİ ÇİNLİ DERNEĞİ MERAK EDİYORUM. Satın alınan her ÇİN MALININ BEŞ UYGUR TÜRK'ÜN canına mal olacağını MÜDRİK olmalıyız.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Malatya Güncel | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : www.malatyaGüncel.com İhlas haber Ajansı | Haber Yazılımı: CM Bilişim